Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: jajacek1410 w Sierpień 25, 2014, 01:02Klasyka z epoki jest tania i na ogół w dobrym stanie. Kupujcie, kupujcie...
To prawda. Przedwczoraj kupiłem te dwa albumy. W sumie jak na razie 3h słuchania i dałem radę ;)


kangie

I drugi album (nie mogłem dołączyć dwóch plików do jednego posta):


frywolny trucht


jajacek1410

Cytat: kangie w Sierpień 25, 2014, 08:40W sumie jak na razie 3h słuchania i dałem radę ;)
Podziwiam i gratuluję. :)
Dla mnie opera w całości jest nie do przebrnięcia. Jeśli już to tylko pojedyncze arie.
Raz w życiu podjąłem próbę na żywo. Właśnie we Wrocławiu. To był raz ostatni.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

Jak to się człowiek uczy całe życie.
Ostatnimi czasy nazbierało mi się kilkadziesiąt płyt z muzyka dawną. Pomyłem i od czasu do czasu zapuszczam na talerz. Dzisiaj odpaliłem pieśni Thomasa Morleya. I jakież było moje zaskoczenie, gdy w pewnym momencie popłynęły jakże mi znajome dźwięki. I znajome z pewnością wam. Zawsze sądziłem, że jest to jakaś anonimowa piosenka ludowa. Otóż nie - ma autora, i to nie byle jakiego.

Posłuchajcie:
Wersja A


A teraz wersja B:



A dwie wersje po to, by zrobić małą ankietę pod tytułem:

która laska bardziej nas kreci?

opinie naszych drogich  pań forumowiczek również mile widziane. :)

A zatem: A czy B ?
na razie 0:0
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Sorry! Wiem, że jestem prosty:


wojtek41

Na skolatane nerwy po ciezkim dniu...Oczywiscie z winyla.
Zaraz zaczne strone B.


wojtek41

Niestety A.V. moich nerwow nie uspokoil....No to Enya, musi dac rade...)



Do tego lampka. Musze zobaczyc co mam...


jajacek1410

Cytat: wojtek41 w Sierpień 28, 2014, 22:34Niestety A.V. moich nerwow nie uspokoil....No to Enya, musi dac rade...)
Enya zawsze daje radę.
A A.V. doprowadza mnie do szału. Mam te płytę, ale w polskim wydaniu - nie jestem w stanie wytrzymać pięciu minut.

Jak jesteśmy przy uspokajaniu - kiedyś znalazłem sposób na problemy z zasypianiem, a mianowicie:
słuchawki na uszy i zapodawałem niezbyt głośno norweski black metal spod znaku Dimmu Borgir. Działało znakomicie, w 5 minut. Trochę to pewnie nie do wiary, ale to fakt :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht


frywolny trucht

#211
Of Monsters and Men - Islandia






GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht


frywolny trucht


frywolny trucht

#215
Cytat: jajacek1410 w Sierpień 27, 2014, 00:47A zatem: A czy B ?
na razie 0:0

A :)



frywolny trucht


Możecie kojarzyć z reklamy w TV.

Cały album:



SoKo, prawdziwe nazwisko: Stéphanie Sokolinski (ur. 26 października 1986 w Bordeaux) – francuska piosenkarka i aktorka urodzona we Francji w rodzinie polskich Żydów i od młodych lat nazywana Soko.

il cattivo

Na youtube nie ma tego wykonania niestety, więc zamieszczę obrazek.
Z tą różnicą, że u mnie gra wersja mono.


jajacek1410

Teraz Skepticism - funeral doom metal z Finlandii. Moje najnowsze odkrycie. Wolno, ciężko, tak jak lubię. Trochę to oldskulowe, ale co tam. Można wejść w trans.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

il cattivo

No proszę, jeszcze ktoś na tym forum, oprócz mnie, lubi Skepticism! Niespotykana to rzecz, muzyka jednak dla wytrwałych ;)
Byłem swego czasu z kolegą na festiwalu, na którym na sam koniec (po trzech dniach imprezy...) grał ten zespół. Znałem wcześniej ich twórczość, ale bez zachwytu. Kolega zupełnie nie wiedział, czego się spodziewać.
Zaczęli oczywiście wolno  i potężnie. Cała gromada ludzi pod sceną zapadła w amok, sprawiając wrażenie, jakby nie bardzo wiedzieli, gdzie są i co się dzieje. W pewnym momencie muzycy jeszcze bardziej zwolnili, kumplowi głowa bezwładnie opadła na moje ramię i tylko wydusił z siebie, jakby resztką sił: "To można jeszcze wolniej???".
Po tamtym koncercie już nic nie było takie samo, jak wcześniej :P Skepticism zaczarowało mnie doszczętnie, ich albumy szybko znalazły się na półce i często lądują w odtwarzaczu.

jajacek1410

Cytat: il cattivo w Wrzesień 12, 2014, 10:34No proszę, jeszcze ktoś na tym forum, oprócz mnie, lubi Skepticism!

He, he. Dopiero się na niego natknąłem. Do tej pory to penetrowałem inne rejony doomu -Candlemass, dawny Paradise Lost itp. , ale przede wszystkim moja ulubiona My Dying Bride.
Jak widać jest jeszcze dużo do odkrycia. I super. :)

Tak z ciekawości - co to był za festiwal?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

il cattivo

#221
Brutal Assault w czeskim Jaromerze, kilka lat temu. W sumie dużo szczęścia - Skepticism bardzo rzadko grają koncerty.
Płyty też w sumie wydają sporadycznie (w tym roku ma wyjść wreszcie nowa, po 6 latach) - ogólnie to się chłopom z niczym nie spieszy :)
MDB bardzo lubię, w szczególności "Turn loose the swans". Ten album miażdży kości i wyciska mózg jak gąbkę...


Skoro już weszło nam się na grobowe klimaty, to właśnie tego sobie teraz słucham :)


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Lp3 leci...

No nie posłuchałem bo spada:



Podchodziłem do tej płyty nieco jak do jeża, ale trzeba dać jej szansę.

frywolny trucht

tekstu nic nie rozumiem, ale brzmi dobrze:



No i Plant w formie: