Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

TomFon2017

#4500
To i ja dorzucę sprawdzone rozwiązanie. Moj gramofon o wadze 27 kg stoi na kolcach odizolowanych od gramofonu grubymi przekładkami gumowymi, ale to nic nie dawało więc pod kolce podkładalem różne gumowe wynalazki, np. piłki tenisowe plus drugi blat, krążki hokejowe itd itp.. Rozwiązanie znalazlem w internecie - są to antywibracyjne wkładki do rakiet tenisowych. Po postawieniu kolców podstawy gramofonu na tych "wibrastoperach" i przy dość silnym uderzeniu dłonią w blat stolika - zerro reakcji - drgania nie przenoszą się na wkladkę ! Zamieszczam fotkę tego wynalazku. UWAGA WAŻNE !!! - bo inaczej nici z patentu - kolce stoją na wibrastoperach, a wibrastopery umieszczone są w wytoczonych aluminiowych krążkach, ktore mają otwór w środku (około 20mm) z 2mm kołnierzem by wibrastopery nie wpadly do środka tych aluminiowych krążków . Powoduje to, że gramofon jakby wisial na trzech wibrastoperach ;)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Bacek

Bo kolce nie izolują od żadnych wibracji. Oryginalnie zaczęto je stosować żeby głośniki stojące na wykładzinach dywanowych nie bujały się tylko sztywno stały na podłodze pod wykładzina.

Titanic

Extra pomysł i wykonanie, i działanie [emoji106]
A możesz podesłać jakieś linki do tych elementów ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

TomFon2017

#4503
Wibroizolator do rakiet tenisowych kupiłem w sklepie sportowym "Decathlon". Natomiast krążki aluminiowe wytoczyłem sam. Oczywiście można zamówić je u jakiegokolwiek tokarza, wcześniej robiąc w miarę dokładny pomiar związany z wymiarem wibroizolatora by nie wpadał do środka aluminiowego krążka :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Cytat: Bacek w Wrzesień 19, 2022, 22:40Bo kolce nie izolują od żadnych wibracji. Oryginalnie zaczęto je stosować żeby głośniki stojące na wykładzinach dywanowych nie bujały się tylko sztywno stały na podłodze pod wykładzina.
I dlatego zaprezentowałem moje rozwiązanie problemu
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Bacek

Jasne, chodziło mi o to że lepsze rezultaty dało by porzucenie kolców w ogóle. Ale skoro działa to działa a przy okazji wygląda.

andrzej analogowy

Dla zainteresowanych:dnia 3 października o godzinie 1:06 w nocy w audycji Muzyka Nocą/program 1 polskiego radia/została zaprezentowana moja rozmowa z Redaktorem Maciejem Szajkowskim.Oczywiście gadaliśmy o gramofonach.Oprawa muzyczna powstała w oparciu o moje sugestie/sztuk 6.Jestem bardzo podekscytowany i dumny.Dlatego się dzieleę z Wami tą radością..Pozdrawiam Andrzej

Piterski

Czy to się da potem jakoś odsłuchać gdzieś na ich stronie internetowej?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


moon

Czesc, pękł mi pasek, mam wrażenie że ten pierwszy, ew. Może drugi. O ile pamiętam któryś Projecta pasował? Podpowie ktoś.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

andrzej analogowy

Pro ject modele RPM 9.XXX I 10.XXX.Do kupienia na winyle .pl.Andrzej

rudy-102

Paski do serii RPM od 1 do 9. Paski chyba są identyczne bo cena taka sama. Biały, okrągły bardzo ładnie się prezentował, ale najdłużej trzymał o kwadratowym przekroju.

andrzej analogowy

Te białe mają obwód 98 cm i wymagają napięcia na 20 cm.Od 9 i 10 kwadratowe mają obwód 102 cm i naciąg 22-23 cm.

moon

Dziękuję panie Andrzeju, dzięki Rudy!
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MIREK58

Witam wszystkich,na wstepie powiem ze gramofon ADFONTES sprawuje sie swietnie,ale wpadlem na pomysl ulepszenia podstawy pod silnik napedzajacy paski w gramofnie a ze w moim Andrzej zainstalowal na moje zyczenie dwa,  zwrocilem uwage ze silnik, jakby delikatnie-mikroskopijnie pracujac odchylal sie w strone gramofonu,obrocilem caly silnik i zwrocilem uwage ze gumki przyklejone pod silnikiem obudowy ,zbily sie pod skosem w kierunku gramofonu.Dlatego dalem do zrobienia specjalna postawe z metalu i wcisnelem w niego caly silnik z obudowa,teraz silnik stoi bardzo pewnie,nie przesuwa sie nawet o setna milimetra i nie odchyla sie i nie drgaja paski a drgaly przedtem i nie mialo to nic wspolnego z naciagiem, jakby ktos pytal.Mysle ze to wszystko moze mialo miejsce tylko w moim gramofonie,bo mialem ciezki talerz i silnik na dwa paski i sily byly duzo wieksze,ale jak ktos chcialby wykorzystac moj pomysl to bardzo prosze.Zdjecia zaraz dodam ...

MIREK58

To moja tuningowana podstawa pod silnik gramofonu
IMG-20240219-WA0002[1023].jpgIMG-20240219-WA0004[1024].jpgIMG-20240222-WA0007[1022].jpg

vasa

Fajnie.
Co dałeś pomiędzy podstawę a obudowę silnika?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MIREK58

Dalem cienki krazek silikonu na spod wyzlobienia w nowej podstawie a na rancie dalem bardzo cienka opaske z gumy i wcisnelem na wcisk czesc silnika z obudowa ,to ta czesc (niklowana) weszlo jej okolo polowe wysokosci rantu,wszysko jest bardzo spasowane i stabilne...

MIREK58

Cytat: andrzej analogowy w Sierpień 06, 2022, 17:3712 lat minęło jak jeden dzień.Dodatkowo , po wyliczeniach wychodzi na to, że mamy jubileuszowy 300 setny egzemplarz.Jak szaleć to szaleć.W końcu byłem hippisem- no prawie...Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za wsparcie mojej pasji.Andrzej
Dziekujemy i gratulujemy,wsrod nich jest moj piekny egzeplarz,duzo zdrowia zyczymy i tak dalej do tysiaca sztuk..