6CA7-Z Shuguang Treasure Black - opinie.

Zaczęty przez tomekkk1, Listopad 26, 2017, 21:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Ten sprzecior , prosze sobie wyobrazic ,mimo ze kosztuje pelna sakwe talarow, pracuje tylko na lampach JJ i to producent zastrzega, ze innych nie mozna stosowac

Kangie

Lampy mocy JJ 6CA7 w konfiguracji PushPull Ultralinear w piecu LAR IA30MKII zagrały u mnie na płycie Stevie Ray Vaughan and Double Trouble "Texas Flood" oraz "In Step" tak, że przepocone kapcie same spadły i fruwają po pokoju.

Mam je już wygrzane przez kogoś i wydaje mi się, że nie są to złe lampy. Jest inaczej niż z EL34 Psvane oraz TungSol.

Przede mną rzeczone lampy z tytułu wątku oraz KT77 Genalex.

Hubertrs


Kangie

Lampy z epoki mam w sekcji preampu wzmacniające oraz sterujące i .... uważam, że to one mają największy wpływ na brzmienie.

Mam w planie NOSy lampy mocy, ale 2000zł za kwadrę nie dam ;)

Hubertrs

tyle ze np takie rft sa niesmiertelne, zreszta graja tez o niebo lepiej niz nowa produkcja

Kangie

Jeśli będzie okazja, chętnie posłucham. Na razie w kolejce w/w bańki.

Hubertrs

Jak chcesz to Ci pozycze kpl RFT na pare dni tyle ze musial bys mi odeslac przesylka ubezpieczona do jukeja

LampowY

Miałem kiedyś w żaklinie EL34 RFT i KT77 Genelexa.
I jedne i drugie są wybitne w stosunku do konkurencyjnych lam.

Kangie

Cytat: Hubertrs w Kwiecień 10, 2019, 17:10
Jak chcesz to Ci pozycze kpl RFT na pare dni tyle ze musial bys mi odeslac przesylka ubezpieczona do jukeja
Hubert, dzięki za ofertę. Na razie wstrzymam się. Jestem cierpliwy. Piec zostaje ze mną i tych lamp pewnie przerzucę karton. Trza zdobywać doświadczenie gruntownie i powoli. Jeśli coś dzieje się gwałtownie i szybko, to czasami kończy się niefajnie. Będę pamiętał o RFT.

Hubertrs

Mam dwa quady nowki sztuki nie smigane i jeden troche uzywany, takze ten uzywany moge pozyczyc na chwilke, bedziesz chcial to sie odezwij, bede mial bo sprzedawac nie mam zamiaru a wzmaka grajacego na takich lampach tez juz nie posiadam


marekw 76

Ale czy usłyszałeś Łukaszu wyraźną różnice pomiędzy lampami montowanym przez Eugeniusza a tymi którymi żonglujesz?
I mam jeszcze taki pytanie czy porównywałeś swoją lampę do tej nowej 50/50?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Kangie

Różnice są. Raczej kosmetyczne. Więcej chyba dała wymiana niebieskiego Alpsa na drabinkę rezystorową Khozmo.

Nowej lampy 50/50 jeszcze nie słyszałem.

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

octagon

Miałem u siebie w wzmacniaczu LAR IA30Mk2 tytułowe lampy. Nigdy z nimi nic się nie działo. Dźwiękowo, moim zdaniem, biły na głowę wszystkie współczesne produkcje.
Obecnie posiadam hybrydę LAR IA200HB i lampę 50/50. Porównuję oba wzmacniacze od tygodnia. Wzmacniaczy Pana Eugeniusza używam nieprzerwanie od lat, i po raz pierwszy muszę stwierdzić, że hybryda jednak zostanie u mnie na dłużej, co nie znaczy, że lampa gra "źle". Po prostu inaczej. Natomiast muszę zdementować wspomniane wcześniej stwierdzenie, o mułowatym basie EL34. Te które są w 50/50, bynajmniej mułowate nie są, a bas jest sprężysty i konturowy.

Kangie

Cytat: octagon w Kwiecień 14, 2019, 13:55Obecnie posiadam hybrydę LAR IA200HB i lampę 50/50. Porównuję oba wzmacniacze od tygodnia. Wzmacniaczy Pana Eugeniusza używam nieprzerwanie od lat, i po raz pierwszy muszę stwierdzić, że hybryda jednak zostanie u mnie na dłużej, co nie znaczy, że lampa gra "źle".
Dawid, z jakimi kolumnami zestawiałeś?

Kangie

Cytat: Kangie w Kwiecień 10, 2019, 13:51W przyszłym tygodniu będę miał okazję potestować te lampy w swoim systemie. Jestem bardzo ciekaw jak będą się spisywać.
No i grają już te lampy u mnie. Mają około 200h przebiegu, czyli ciężki okres wygrzewania raczej za mną.
Patricia Kaas En Acoustique - Adele chyba chce mnie zjeść ;)

Kangie

Albo mam jakieś zwidy po zjedzeniu zrobionej wczoraj przeze mnie gotowanej młodej kapusty z zasmażaną cebulą i kiełbasą, albo tak kurka wodna jest. Co za wybrzmienia! Co za otoczka powietrzna w wokalu! Jakie czyste, perliste, mieniące się jak złoto wysokie tony z wyższą średnicą! Co za mięsisty basik z plastyczną i masywną dolną średnicą! Albo to efekt pierwszego zachwytu i trzeba odczekać kilka tygodni, albo te lampy są tak dobre.

Czary mary ;)

tomekkk1

Jakbyś czytał mój wątek "Grajstrefa...", to byś dawno wiedział, że to zayebiste lampki są  :np:

LampowY

I weź tu człeku bądź mądry...
Wyznawcy tranzystora zostali piewcami lampy a ja, zdeklarowany lampowiec, skarpetek wraz z kapciami po domu szukam, gdyż wyskoczyłem z nich słuchając marnej chińskiej podróby aklasowego accu  :o
Świat bez zbędnych zakrętów wali ku upadkowi  :o

tomekkk1

A mówilim Ci zmień na "KrzemowY", to nie bo be bo jak...

Kangie

Na koniec i tak czeka nas JBL Extreme i puszczanie muzyki ze smartfona ;)  :np:

LampowY

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 15, 2019, 19:47
A mówilim Ci zmień na "KrzemowY", to nie bo be bo jak...
Nie, jeszcze nie.
Jeszcze mam większość klocków jednak LampowYch  :)

gratefullde

Cytat: LampowY w Kwiecień 15, 2019, 19:43
I weź tu człeku bądź mądry...
Wyznawcy tranzystora zostali piewcami lampy a ja, zdeklarowany lampowiec, skarpetek wraz z kapciami po domu szukam, gdyż wyskoczyłem z nich słuchając marnej chińskiej podróby aklasowego accu  :o
Świat bez zbędnych zakrętów wali ku upadkowi  :o
Można powiedzieć, że Chiny zrobiły milowy krok cywilizacyjny od lampowego yaquina po podróbe accu [emoji16][emoji23][emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 15, 2019, 19:47A mówilim Ci zmień na "KrzemowY", to nie bo be bo jak...
Albo bezpieczniej - "HybrydowY" ;)