6SN7 i pochodne

Zaczęty przez masza, Luty 28, 2015, 20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

artiz_

Kupię 6f8g,zainteresowanych proszę o kontakt na priv

goky

Ja nic lepszego od Melz perforowanych nie słyszałem. Oczywiście RCA z długą anodą też super. 6f8g Tung Sola też mi się podoba. Współczesne żadne mi nie podeszły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marczewski1

Czy ktoś z kolegów wie jakiej produkcji są lampy 6sn7 Cary Audio? Gdzieś przeczytałem ,że to electro harmonix ale mam takowe i trochę się różnią z wyglądu, chyba ,że dla Cary A. produkowali inne.
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

goky

Shungjangi? A tak przy okazji przed wczoraj testy melzy - rca szaraki oraz zenity. Utwierdza mnie w przekonaniu wyższości Melz nad resztą stawki.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Melepeta

Dostałem wczoraj parkę RCA 6SN7GT. Nie wiem w jakiej są kondycji. Może jutro wetknę je do wzmacniacza i posłucham.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MalcolmX

Testował ktoś Full Music 6SN7?
Mam Psvane z nowej produkcji (tańszą wersję) i są dość obiecujące. Kreują świetną przestrzeń, ale mogłby być dokładniejsze.
Mam porównanie do NOS militarnych jak Sylvania, RCA (szaraki), GE, rosyjskie... więc wiem, że te powiększone bańki chińskie mają potencjał.
Pioneer PLX 1000, LAR LPS-1, Ortofon 2m Bronze | CD Pioneer PD-50 | Yaqin 100b + mod muda44 | Alize - Norte |

wiki

Cytat: MalcolmX w Wrzesień 29, 2019, 21:00
Testował ktoś Full Music 6SN7?
Mam Psvane z nowej produkcji (tańszą wersję) i są dość obiecujące. Kreują świetną przestrzeń, ale mogłby być dokładniejsze.
Mam porównanie do NOS militarnych jak Sylvania, RCA (szaraki), GE, rosyjskie... więc wiem, że te powiększone bańki chińskie mają potencjał.

Jeżeli Ci to coś pomoże...
Ja testowałem 12AX7 Psvane i Full Music...
FM zdecydowanie lepsze po całości, ale cenowo też droższe...

Dodaję dopisek: w moim przedwzmacniaczu....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cortes

Panowie jestem zmuszony do zakupu nowej parki lamp 6SN7. Biorę pod uwagę raczej współczesną produkcję T6SN7GTB Tung-Sol, 6SN7 PSVANE Hi-Fi Gold, UK-6SN7 PSVANE Hi-Fi Gold. Ktoś z Was miał/ma te lampy i mógłby coś o nich napisać?

masza19

Miałem Psvane. Krótko żyły. Sczezły po pół roku.
Czemu bierzesz pod uwagę tylko współczesna produkcję?

cortes

Bo nosy są fajne, drogie a żywotność to też ruletka. Miałem kiedyś pożyczone 6F8G - Sylvanii z zielonymi napisami dźwięk bajka, ale znajomy który mi je użyczył wyłożył na nie sporo kasy. Dlatego zastanawiam się nad bezpiecznym zakupem czegoś z współczesnej produkcji.

Melepeta

Cytat: cortes w Październik 18, 2020, 20:32Dlatego zastanawiam się nad bezpiecznym zakupem czegoś z współczesnej produkcji.
"Bezpieczny" i "współczesny", te dwa określenia jakoś mi do siebie nie pasują.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kapitan Bomba

Ja zakupiłem i używam
https://www.4hifi.pl/ns-6sn7ehg_6995.html
i dają radę ze swoimi koleżkami ecc81.
...Jak powiedział Sofronow.

masza19


cortes

Kupował może ktoś z Was lampy od gościa z bielska białej który się reklamuje na giełdzie hifi? Chodzi min. o rzetelność pomiarów. Może się jednak szarpnę na Nosy. Raz się żyje. Covid i te sprawy  :).

masza19

Mowa o Piotrku Adamusie?
Rzetelny człowiek, śmiało możesz brać.

cortes

Cytat: masza w Październik 19, 2020, 12:59Mowa o Piotrku Adamusie?
Rzetelny człowiek, śmiało możesz brać.
Tak pewnie to będzie ten gość. Jeżeli potwierdzasz jego rzetelność to ok. Dzięki.

Melepeta

Kiedyś były problemy, ale teraz ma już jakiś miernik.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

christo

Czy miał ktoś może do czynienia z lampami Sylvania 6sn7 GTB na płaskim cokole? Coś takiego jak na tym obrazku
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

masza19

#218
Krzysiek, nie wchodź w te lampy. Są fatalne w brzmieniu  :-\

Za czasów złotej ery Phastów dostałem je od kolegi za darmo.Wsadziłem, wypadły wiele gorzej od ruski 6Hcośtam za 10 zł... Potem je dosłownie wywaliłem do śmieci bo nikt ich darmo ode mnie nie chciał.

christo

Dobrze wiedzieć. Dzięki. Szukam dalej :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

masza19

Tych szukaj. Best of the best   U+1F44D


masza19

Jeszce w zeszłym roku miałem w szufladzie kilka par ale poszły...

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


Melepeta

#224
Nooo :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.