Co to za sprzet w domu Agnieszki Chylinskiej?

Zaczęty przez jimmi, Wrzesień 02, 2018, 10:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

#100
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 08, 2018, 11:13Znana chałturniczka Adele. Ani centymetra audiofilskiego kabla. Fortepian...

Ej, Natalia też ma fortepian.

Edit: Słuchałem kiedyś wywiadu Metza z Przybysz. Opowiadała m.in. o poszukiwaniu odpowiedniego brzmienia przy płycie z utworami Janis Joplin i o tym jak jej otworzyła oczy muzyka z winyli, które jej rzeczony Metz przy tamtej okazji pożyczył.

gratefullde

Ja mam tylko uwagę co do repertuaru.. AMJ to muzyka bardzo kiepska i nie wciągająca... Ja wiem, że ona chciała by być Jasnorzewską muzyki polskiej ale jej nie wychodzi... Nie ta klasa i nie ta niestety wrazliwość z której Anna Maria ponoć słynie... nie wiem zatem w czym rzecz... tzn wiem... ta kobieta nie ma w sobie krzty żaru i emocji, które potrafiła by mi przekazać. Na jej płytach świetnie robią to muzycy towarzyszący ale Anna jest niezłomna... pseudoeteryczność i uduchowienie przesadne wpływają źle na odbiór jej muzy. Oczywiście moim zdaniem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jak się ma w domu fortepian i potrafi się spiewać to po kiego sprzęt do odtwarzania? Nadal uważam, że to nasza fanaberia :) Jakże fajna zresztą :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pelot

#103
Cytat: gratefullde w Wrzesień 08, 2018, 11:55
Ja mam tylko uwagę co do repertuaru.. AMJ to muzyka bardzo kiepska i nie wciągająca... Ja wiem, że ona chciała by być Jasnorzewską muzyki polskiej ale jej nie wychodzi... Nie ta klasa i nie ta niestety wrazliwość z której Anna Maria ponoć słynie... nie wiem zatem w czym rzecz... tzn wiem... ta kobieta nie ma w sobie krzty żaru i emocji, które potrafiła by mi przekazać. Na jej płytach świetnie robią to muzycy towarzyszący ale Anna jest niezłomna... pseudoeteryczność i uduchowienie przesadne wpływają źle na odbiór jej muzy. Oczywiście moim zdaniem.

Hmm , skoro jest tak kiepska i byylejaka , to tak się zastanawiam , co robi Branford Marsalis w zespole,  z którym nagrywa w USA swoją najnowszą płytę.

Po drugie ,swoją bylejakością naraża na szwank i utratę reputacji,   tak szacownego artystę jakim jest Wynton.

EmilioE

Ja mam podobne odczucia jak Gratefull.
Jakaś tak mimozowata ta Pani jest, przynudza mocno.
Wydaje się być mądrą, ciekawą osobą, ale ta jej "eteryczność" w wokalu, pozie i całokształcie - mnie odstręcza.

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

gratefullde

Cytat: pelot w Wrzesień 08, 2018, 13:32
Cytat: gratefullde w Wrzesień 08, 2018, 11:55
Ja mam tylko uwagę co do repertuaru.. AMJ to muzyka bardzo kiepska i nie wciągająca... Ja wiem, że ona chciała by być Jasnorzewską muzyki polskiej ale jej nie wychodzi... Nie ta klasa i nie ta niestety wrazliwość z której Anna Maria ponoć słynie... nie wiem zatem w czym rzecz... tzn wiem... ta kobieta nie ma w sobie krzty żaru i emocji, które potrafiła by mi przekazać. Na jej płytach świetnie robią to muzycy towarzyszący ale Anna jest niezłomna... pseudoeteryczność i uduchowienie przesadne wpływają źle na odbiór jej muzy. Oczywiście moim zdaniem.

Hmm , skoro jest tak kiepska i byylejaka , to tak się zastanawiam , co robi Branford Marsalis w zespole,  z którym nagrywa w USA swoją najnowszą płytę.

Po drugie ,swoją bylejakością naraża na szwank i utratę reputacji,   tak szacownego artystę jakim jest Wynton.


Piniondze? Poza tym Wynton jest dla jednych everestem a dla innych nie. No właśnie dla mnie nie jest. Metheny a i owszem jak i Rubalcaba ale pisałem, że Ci towarzyszący wnoszą sporo a AMJ muli. A od muli są lepsze tylko suszi... co sie krusi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pelot

Cytat: EmilioE w Wrzesień 08, 2018, 14:34
Ja mam podobne odczucia jak Gratefull.
Jakaś tak mimozowata ta Pani jest, przynudza mocno.
Wydaje się być mądrą, ciekawą osobą, ale ta jej "eteryczność" w wokalu, pozie i całokształcie - mnie odstręcza.


No tak o gustach się nie dyskutuje.

gratefullde

Jeszcze można by nawiązać do audycji Marcina K. On jest dość specyficzny... a kreowanie Chrisa Bottiego na trebacza tysiąclecia jest już specyfiką szczególną. Tak jak Stnga na muzyka wszechczasów. Chcę tylko uswiadomić, jak niebagatelny wpływ na nas maja dziennikarze muzyczni a wystarczy po prostu czasami sie pochylić i zastanowić czy są wartości w tym z czym obcujemy, czy tez ich nie ma... Po co ma ktoś nam mówić co jest dobre, czujmy to i myslmy po swojemu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Cytat: gratefullde w Wrzesień 08, 2018, 15:28kreowanie Chrisa Bottiego na trebacza tysiąclecia jest już specyfiką szczególną.

Co do zasady tak, ale jeden świetny album popełnił :)


gratefullde

Cytat: Jakub w Wrzesień 08, 2018, 15:56
Cytat: gratefullde w Wrzesień 08, 2018, 15:28kreowanie Chrisa Bottiego na trebacza tysiąclecia jest już specyfiką szczególną.

Co do zasady tak, ale jeden świetny album popełnił :)



Jakub, gdyby taaaaka muzyka była promowana w tej audycji, to nie ma sprawy :) Ale niestety jest inaczej ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

traumeel

Cytat: gratefullde w Wrzesień 08, 2018, 15:58Jakub, gdyby taaaaka muzyka była promowana w tej audycji, to nie ma sprawy  Ale niestety jest inaczej
Panowie, audycje M. Kydryńskiego, to świetna robota popularyzatorska, przemycająca dobrą muzykę pod strzechy w czasach wszechobecnego, muzycznego badziewia.
Wierzę, że jak ktoś u niego posłyszy "łatwego" Ch. Botti i i pewnie sięgnie z czasem po powyższego.
To audycje dla każdego, a nie dla wyrobionych, osłuchanych melomanów.

frywolny trucht

Bartolo, a spytaj Rogera Watersa na czym słucha w domu  ;D ;D ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: traumeel w Wrzesień 08, 2018, 16:16To audycje dla każdego, a nie dla wyrobionych, osłuchanych melomanów.

I tu się zgodzę. Bo aby oddać sprawiedzlwośc to chłamu w audycjach Kydryńskiego nie ma. Jest natomiast faktycznie siesta, odpoczywajmy przy tym co łatwe i przyjemne, co juz znamy, nie mąćmy rzeczami mądrymi, bądźmy sobie luzaccy .... I tu Pan Marcin daje radę :) Natomiast osobną rzeczą jest takie przedstawienie rzeczywistości a inną gdy się wczuwa i głosi prawdy wg niego jedyne i słuszne. Każdy redaktor-programator ma do tego prawo ale on to robi w sposób przeze mnie nieakceptowalny. Nie tylko on, Kaczkowski też zaczął to robić i juz nie słucham. Kydryńskiego słucham z racji tego, że wracam z weekendu w trakcie jego audycji, ale ostatnio po prostu wyłączam radio bo słuchać nie daje... I to nie jest kwestia wymagań, osłuchania, erudycji... to po prostu kwestia nudy, non stop to samo...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Kiedyś Kydryński miał audycję po północy w środę i tam był w zasadzie tylko jazz. Bardzo różny.

cdt

Cytat: traumeel w Wrzesień 08, 2018, 16:16Wierzę, że jak ktoś u niego posłyszy "łatwego" Ch. Botti i i pewnie sięgnie z czasem po powyższego.
To audycje dla każdego, a nie dla wyrobionych, osłuchanych melomanów.
+100

dino

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 08, 2018, 16:19Bartolo, a spytaj Rogera Watersa na czym słucha w domu
On akurat z reguły sam realizuje swoje kawałki wiec spędza w studio więcej czasu niż w domu. I taki przypadek jestem w stanie zrozumieć.

Jakub

Cytat: dino w Wrzesień 08, 2018, 21:32spędza w studio więcej czasu niż w domu

Jak nie jest w studio to nagrywa przejeżdżające ferrari, albo inne zaprzęgi konne, żeby się ludzie jarali efektami na płycie.

dino

Cytat: Jakub w Wrzesień 08, 2018, 21:38Jak nie jest w studio to nagrywa przejeżdżające ferrari, albo inne zaprzęgi konne, żeby się ludzie jarali efektami na płycie.
I pewnie nosi ze sobą Korga MR1000 i puchaty mikrofonik Schoeps-a żeby nagrania były w DSD  ;)

vasa

Cytat: Bartolo w Wrzesień 07, 2018, 18:20Ciekawe na czym słuchał Bach, czy też Mozart...
To akurat dokładnie wiadomo. ;)
Dla mnie ciekawsze jest pytanie czy Urbaniak i Chylińska wogóle  słuchają Bacha i Mozarta?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

A co do AMJ - mnie się podoba. Z pół roku temu tarzaliśmy się z małżowinką ze śmiechu bo puścili w telewizorni koncert Stinga gdzie gościnnie wystąpiła AMJ. 
Całowała Stinga po rękach bo to taki wielki artysta ale jak zaryczeli razem ...mina Stinga - bezcenna.

Realizacyjnie - jedno z niewielu CD, które ze względu na brzmienie akceptuje to:
https://www.discogs.com/Various-Acoustic-Room-47/release/9489198
Jak dla mnie AMJ brzmi tam bardzo dobrze (i nie tylko ona).

pelot

#120
Cytat: gratefullde w Wrzesień 08, 2018, 11:55
Ja mam tylko uwagę co do repertuaru.. AMJ to muzyka bardzo kiepska i nie wciągająca... Ja wiem, że ona chciała by być Jasnorzewską muzyki polskiej ale jej nie wychodzi... Nie ta klasa i nie ta niestety wrazliwość z której Anna Maria ponoć słynie... nie wiem zatem w czym rzecz... tzn wiem... ta kobieta nie ma w sobie krzty żaru i emocji, które potrafiła by mi przekazać. Na jej płytach świetnie robią to muzycy towarzyszący ale Anna jest niezłomna... pseudoeteryczność i uduchowienie przesadne wpływają źle na odbiór jej muzy. Oczywiście moim zdaniem.

Odniosę się do mojego wpisu z dnia wczorajszego.
Nie miałem czasu śledzić wątku ponieważ cały wieczór i popołudnie byłem w pracy.
Z resztą dzisiaj to samo.
Ze swojej strony pragnę zauważyć iż treść jego ograniczała się jedynie do realizacji .
Celowo abstrachowałem od samej A M J.
To co ona tworzy trzeba poprostu lubieć
Co do Stinga zgodzę się z kilkoma kolegami , iż doszło tu do pewnego absurdu ,nie wiem co oni oboje z Kydryńskim w nim widzą,  może to jakiś ich kapłan .
Jak dla mnie to,  jego twórczość nie stanowi żadnej wartości ,równie dobrze mogło by jej nie być .
Tym bardziej po ostatniej komercyjnej szmirze z niejakim Szagim.
Gdzieś mi się obiło o ucho dwa kawałki , nie rozumiem tego , ale to mniejsza z tym .
Co do Kydryńskiego .
Jak by nie patrzeć jego " odkrycia muzyczne" na ogół coś  wnoszą do świadomości słuchaczy, daje szansę  zapoznania się z nowymi treściami zainteresowanym tematem i nie tylko zainteresowanych .
To że dba o estetykę brzmienia w tym co prezentuje , jest to niezaprzeczalnie dobrą cechą .



Melepeta

Cytat: cdt w Wrzesień 07, 2018, 15:54Są muzycy audiofile . O ile się nie mylę są nimi muzycy  Budki Suflera .
Tomasz Zaliszewski :)
Tu macie wywiad w PDF
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Old Man Kensey

Pan Zeliszewski - świetny, wspaniały bębniarz z Lublina. Ostatnio spotkałem go na lodach w "Czekoladowym".

Ktoś tu wspomniał o Kaziku Staszewskim... choć już trochę przygłuchy, jak sam mówi, to w domu ma kawał fajnego sprzętu do słuchania muzyki. Kiedyś gdzieś widziałem wielkie głośniki, bodajże Snell, i super tor analogowy. I na wystawy AS chodzi, sam widziałem go tam 2 razy.  Tak więc nie ze wszystkimi artystami jest tak źle :P
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

malg

Kazik z tego co słyszałem ma jedną z największych płytotek CD w Polsce

merlin1973

Cytat: malg w Wrzesień 10, 2018, 10:11Kazik z tego co słyszałem ma jedną z największych płytotek CD w Polsce
Znaczy ile ??? :)
Pozdrawiam S.CH.