Jakie kolumny?

Zaczęty przez jamówię, Maj 09, 2016, 17:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: kawosz w Maj 09, 2016, 17:00
Fajne są .
Jest mój cel na Ebay ale troszkę drogo . Na  pierwszy ogień pójdą jednak  kolumny z rekomendacji  Marudy  ;)
http://www.ebay.com/itm/LUXMAN-PD444-vintage-Japanese-monster-direct-drive-TT-in-perfect-working-cond-/282023911200?hash=item41a9ef5f20:g:jIQAAOSwr7ZW20Bp



Kolumny?!
A jakie? :)))

kawosz

Pisałem że chodzą za mną kolumny z epoki . Maciek mi podpowiedział klipsch . Mogę sobie pozwolić na odsunięcie od ściany 30-40 cm a to ogranicza mój wybór .

MAC

#2
Klipsch nie ma bardzo mocnego basu natomiast ma z tyłu bierna membranę.
Wbrew zdrowemu rozsądkowi przysunięcie jej blisko ściany może dobrze skutkować.
Jak zobaczysz w sieci jak je ludzie ustawiają to by się zgadzało. Bardzo blisko ściany.






MAC

Sam może o takich pomyślę...
Chorus 101dB, Forte 99dB  :D

kawosz

Myślę że już postanowiłem . Troszkę kupie je oczami  ;) . Odnowione przez phasta

MAC

#5
Nie, nie... One nie są odnawiane przez Phasta.
To jest inna firma z Lwowa. Nie mam namiaru na tą firmę ale możesz je zamówić za pośrednictwem Phasta bo to są jacyś dobrzy znajomi.
Koszt 3tyś usd (taką cenę słyszałem chyba wywoławczo).
Mieli je na zeszłorocznym AS i sprzedali na pniu. Dokładnie te ze zdjęcia stały u mnie ponad miesiąc.




frywolny trucht

Zrobiem Wam może wątek "Jakie kolumny?"
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Ok i przenieś to z tego

jamówię

No ale musisz kupić jeszcze Lebena ;D ;D

MAC

Lutek z AS sprzedaje też Tannoye SRM 12X

Fajnie grają...


ahaja

Klipsch ... przeca to nie ma basu. Jak już trzeba to i tak się nadaje do plumkania ala 3 instrumenty na krzyż a to już dla nich tłum ... ;-)
O ostrych rzeczach należy kompletnie zapomnieć.

MAC

Oj... nie podzielam do końca tego zdania :)
Poczytaj peany z pokoju na AS w którym grały.
Z lampą basu jest w sam raz i prezentują bardzo realistyczne granie.

ahaja

Oczywista - bo to moje zdanie tylko. Właśnie z odsłuchiwania z lampą.
Ale model jakiś nie za wielki, choć też vintage i z membraną bierną.

;-)
Peany ... jak chcę to sięgam po Sapkowskiego i się zanurzam ... a tych audio to już dawno nie traktuję poważnie.

Jakub

Fajne te tannoye. Chciałbym kiedyś czegoś takiego posłuchać, choć wzorniczo kompletnie nie moja bajka.


kawosz

A mi się wzorniczo bardzo podobają  :) mam parcie właśnie na takie przedpotopowe skrzynie . Może Vasa coś napisze On ma Tannoye .

vasa

Cytat: kawosz w Maj 09, 2016, 21:18On ma Tannoye .
Vasa kochać Tannoye, te stare i te młode (z pominięciem marketowych serii)
Gdyby Vasa miał odpał na zmianę kolumn to by szukał Kensingtonów. To takie skrzyżowanie tuby, ze względu na niezwykle szybki i dokładny dźwięk, z kolumną klasyczną bo bardziej liniowo niż tuba i bas jest jak trzeba.
Do tego papierzak o sporej średnicy napędzany magnesem alnico. Wszystko co tygrysy lubią najbardziej.
Tyle że Tannoye albo się lubi albo nie i jak się ktoś nie zauroczy od razu to nie ma sensu się męczyć :)
Wzorniczo też mi się podobają a poza tym duża skrzynia przeważnie pomaga w reprodukcji basu :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Znaczy się takie  :)
Raczej poza  moim zasięgiem finansowym  :(

vasa

Cytat: kawosz w Maj 09, 2016, 22:19Raczej poza  moim zasięgiem finansowym 
Nie wiem jaki masz zasięg na myśli ale nie ma potrzeby patrzeć na nowe.
Można popatrzeć tu: http://www.hifishark.com/search?q=tannoy+kensington

Można zejść poniżej 20 tyś PLN.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

kupiłem ELECTROVOICE "EV" INTERFACE C SPEAKERS W/ EQ WALNUT CABS
Będą wymagać wkładu . Zabawy z fornirami a pewnie i Mirek będzie miał robotę .

gratefullde

Gratulacje  :)

Docelowo z jakim wzmacniaczem będą zestawione?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Będą grały z Luxmanami . (Luxman C-1010 , M-4000 ) Bardzo mi się podoba ich dźwięk . Dla mnie biją na głowę moje Coplandy które pójdą na sprzedaż

Jakub

Gdzie Ty takie cuda znalazłeś? Można spytać ile dałeś za nie? (Może być przez PW)

kawosz

W Stanach 500 USD + Transport

Piterski

Zgodzili się na wysyłkę z USA?
Jakie wymiary i waga?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.