Osłuchane ! Polecane !

Zaczęty przez miniabyr, Październik 29, 2017, 16:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr


Jak w temacie tego wątku . Może uda nam się zgromadzić taką bazę komponentów które polecimy innym audiomaniakom . Piszemy co mięliśmy fajnego w systemie i jak się to spisywało  i na co zwrócić uwagę. Podajemy przybliżoną cenę i gdzie kupić ? Ma być krótko i zwięźle .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Rekomenduję audiomaniakom kabel zasilający Yarbo SP 1100  . Mimo że kable nie grają  ;) ten w systemie wprowadza ład i gładkość . Kabel może śmiało konkurować z baaaardzo drogą konkurencją kablową . Jest bardzo gruby i sztywny -trzeba o tym pamiętać przy doborze wtyków na kabel.   Kabel za 300zł metr  . Można go kupić u polskiego dystrybutora Audeos.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

wtyk sieciowy Valab Alloy black CuTe Rhodium plate
Wykonany solidnie . Zdjęcia są słabe . Miniabyr miał je w ręku . Mam nimi zakończone pytony yarbo .
Allegro .

tomasz_pianista

Ja polece tanizną:)

Yamaha CDX-993, bardzo dobry odtwarzacz CD do około 1000zł. W środku dwa trafa, cztery duże kondy od zasilania i niezły DAC. Budowa bardzo solidna , grubo ponad 10kg. Napęd nieslyszalny, tacka odlewana, minimalistyczny wygląd.

Najważniejsze w starych CD to dostępny laser, do tego modelu można kupić nówkę za 70-100 zł.

Gra dobrze, w tych pieniądzach bardzo dobrze. Duża scena, dobry bas, ładnie wszystko ułożone. Wiadomo, czasem mogłoby być bardziej plastycznie, ale to nie hi-end, tylko hi-fi z wyższej półki.

http://audiof.zouri.jp/cdx-993.htm
Grupa ratowania poziomu.

MAC

Czy wyznaczamy jakieś granice przyzwoitości?  ;D
Bo u mnie stały kiedyś przez trzy dni i dwie noce (pamiętam bo nie spałem ;) ) SF Amati Anniversario i generalnie chciałbym je polecić ale... podobno pieniądze szczęścia nie dają  >:(


UPSsss... teraz zobaczyłem, że to w dziale DIY. Arek, tnij bo zapaskudziłem  :-[

miniabyr

#5
A teraz coś z innej beczki .  Rolka czyszcząca do płyt winylowych. Był świat przed rolką i  świat po ! I do tego świata przed nie ma powrotu . Rolkę mam od co najmniej 7 lat  . W pewnym sensie jest nie do zdarcia. Użycie rolki pozostawia płytę absolutnie czystą z kurzu i innych drobin . Rolka nie zastąpi umycia płyty z przyklejonych grudek brudu  czy pozbyciu się roztoczy  -tu nie będzie miała zastosowania. żadna rolka ani szczotka Ale kurz znika bezpowrotnie  i płyta jest po prostu czysta! Ja używam rolki Nagaoka cl 1000 . Jest droga ,ale ma swoje tańsze odpowiedniki. Ja polecam Nagaoka bo mam ,stosuje i to po prostu działa . Nie ma powrotu do szczotek ,bo te tylko przesuwają kurz z jednego miejsca płyty na drugi . Nagaoka cl 1000 - Moja rekomendacja .  Cena ok 500 zł /Zamiennik 150 zł . Można kupić np. na  winyle.pl
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#6
No to mogę to napisać tu . Wałkowany na naszym forum interkonekt  Neotech 3220 to kabel godny polecenia z powodu swojej relacji brzmienie -cena. Brzmienie świetne /cena obłędnie przystępna Ok 130 zł/m). Co trzeba o nim wiedzieć kiedy będziemy go uzbrajać we wtyki . To bardzo gruby kabel i sztywny .Z powodu swojej grubości nie pasują na niego wszystkie cinche - zewnętrznie ten kabel to 10mm średnicy . Jak już się dobierzemy do żył tego kabla, to są to wstęgi (cierpliwość potrzebna) pokryte dodatkowo cienką, przeźroczystą warstwą teflonu. Jak tego nie zauważymy to będziemy mieć problem z lutowaniem.! Jednak warto się z tym kablem zaprzyjaźnić ,bo potrafi się odwdzięczyć świetnym brzmieniem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: cdt w Październik 29, 2017, 17:06
wtyk sieciowy Valab Alloy black CuTe Rhodium plate
Wykonany solidnie . Zdjęcia są słabe . Miniabyr miał je w ręku . Mam nimi zakończone pytony yarbo .
Allegro .

Na Ebay taniej, tylko dłużej się czeka na dostawę. Ja kupiłem takie:





Warto polować na wersje z czystej miedzi, bo są i takie.
Mam ich z osiem par. Znakomicie się prezentują wpięte do listwy.

McGyver

Cytat: McGyver w Listopad 04, 2017, 11:13
Cytat: cdt w Październik 29, 2017, 17:06
wtyk sieciowy Valab Alloy black CuTe Rhodium plate
Wykonany solidnie . Zdjęcia są słabe . Miniabyr miał je w ręku . Mam nimi zakończone pytony yarbo .
Allegro .

Na Ebay taniej, tylko dłużej się czeka na dostawę. Ja kupiłem takie:





Warto polować na wersje z czystej miedzi, bo są i takie.
Mam ich z osiem par. Znakomicie się prezentują wpięte do listwy.

Przyszły te wtyki. Estetycznie wykonane, solidne, cholernie ciężkie. Założyłem na moje sieciówki. Wetknięte w listwę wyglądają zajebiście.
Już za sam wygląd warto zapłacić.

tatachabera

Cytat: McGyver w Listopad 11, 2017, 23:16Przyszły te wtyki. Estetycznie wykonane, solidne, cholernie ciężkie. Założyłem na moje sieciówki. Wetknięte w listwę wyglądają zajebiście.
Już za sam wygląd warto zapłacić.

Bardzo ładne :)  Przydałby się link do źródła
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

cdt

Jeżeli to Valab to są u tego samego sprzedawcy na alledrogo co te moje . 150 zł sztuka . Pewnie na Ebay taniej
http://allegro.pl/wtyki-sieciowe-valab-carbon-rhodium-gold-gd-i6816852079.html

McGyver

Cytat: cdt w Listopad 12, 2017, 10:22
Jeżeli to Valab to są u tego samego sprzedawcy na alledrogo co te moje . 150 zł sztuka . Pewnie na Ebay taniej
http://allegro.pl/wtyki-sieciowe-valab-carbon-rhodium-gold-gd-i6816852079.html
Czyli 300zł za parę. Wychodzi ~83 dolary za parę.
Na ebaju znalazłem za 46 dolarów kup teraz za parę.

cdt

#12
Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 11:28Na ebaju znalazłem za 46 dolarów kup teraz za parę.
To pewnie że lepiej z Ebay . Poszukam . A mógł byś wkleić linka ? . Było by szybciej i łatwiej .
po 105 zeta znalazłem ale to chyba nie te ? https://www.ebay.pl/itm/Valab-Carbon-Housing-Rhodium-Plated-Copper-Power-Cord-Figure-8-IEC-C7-Plug/112602098229?hash=item1a379baa35:g:zPMAAOSwqu9VCY1i


frywolny trucht

Jak rozumiem część aukcji dotyczy jednego wtyku? Żeńskiego lub męskiego. No i czy robienie obudowy z aluminium jest rozsądne przy 230V w gniazdku?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Arek link z viborg'em to aukcja za parę -czyli komplet na jeden kabel. Ja mam  viborga 4 komplety . Bardzo dobre wtyki ,ale bardzo upierdliwe dla kabla yarbo 1100.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

konrado77

Cytat: frywolny trucht w Listopad 12, 2017, 12:21
Jak rozumiem część aukcji dotyczy jednego wtyku? Żeńskiego lub męskiego. No i czy robienie obudowy z aluminium jest rozsądne przy 230V w gniazdku?
Właśnie się zastanawiałem czy tą obudowę aluminiową nie powinno się podłączyć do PE, wtedy byłaby ekranowana a tak to zbiera...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


cdt

Brakuje mi jednej sieciwki . Mam na nią 6 tygodni . Kupię te z linku Maca . Ładnę som bardzo .

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Listopad 12, 2017, 12:21
Jak rozumiem część aukcji dotyczy jednego wtyku? Żeńskiego lub męskiego. No i czy robienie obudowy z aluminium jest rozsądne przy 230V w gniazdku?
Tylko Krell jest za sztukę, pozostałe są zawsze za parę. Obudowy są z aluminium, ale wewnątrz mają wkładkę z plastiku, tak więc spokojnie, żaden przewód przypadkiem nie dotknie metalowej obudowy.

McGyver

Gdyby się komuś spieszyło, to mogę jedną parę wtyków rodowanych w aluminiowych obudowach z foty poniżej odsprzedać w cenie ebajowej, plus wysyłka:


McGyver

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 13:52
Cytat: frywolny trucht w Listopad 12, 2017, 12:21
Jak rozumiem część aukcji dotyczy jednego wtyku? Żeńskiego lub męskiego. No i czy robienie obudowy z aluminium jest rozsądne przy 230V w gniazdku?
Tylko Krell jest za sztukę, pozostałe są zawsze za parę. Obudowy są z aluminium, ale wewnątrz mają wkładkę z plastiku, tak więc spokojnie, żaden przewód przypadkiem nie dotknie metalowej obudowy.

Odszczekuję. Krell też jest za parę.

moon

Cytat: miniabyr w Listopad 12, 2017, 12:25Arek link z viborg'em to aukcja za parę -czyli komplet na jeden kabel. Ja mam  viborga 4 komplety . Bardzo dobre wtyki ,ale bardzo upierdliwe dla kabla yarbo 1100.
http://allegro.pl/wtyki-sieciowe-valab-carbon-rhodium-gold-gd-i6816852079.html

na pewno ?

>w przypadku zakupu parzystej liczby, wtyki są pakowane parami SCHUKO + IEC

czy za te 150 jest wtyczka + gniazdo czy jedno z nich?


Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

CENA dotyczy 1 szt

chcąc kupić komplet - kliknij KUP TERAZ X 2

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

A poza tym co to jest za firma, która nie wystawia faktur?
Jakaś totalna ściema i kontrabanda. Ja wole kupować w normalnych sklepach, gdzie dostaję dowód zakupu.