Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Wiela ? . Ja miałem kupować jak paliłem . Teraz już nie pale . Ciekawe czy mniej się bedzie kurzyć ???.

LampowY

#376




dino

MM ?
Tam gdzie połowa społeczeństwa nie kupuje  ;D ;D ;D
BTW z reguły są o ok 20% drożsi od ofert w sieci.

Co by nie powiedzieć - histeria zaczyna działać. Kupujemy coraz więcej oczyszczaczy powietrza (made in China), potem filtrów i innego "niezbędnego osprzętu" a potem się dziwimy, ze emisja CO2 rośnie  :o
O utylizacji plastikowego śmiecia nie wspominam.
Ale przynajmniej koncepcja marketingowa się sprawdza i ludność kupuje.

vasa



Cytat: LampowY w Grudzień 22, 2018, 11:48
Podczas przedświątecznego armagedonu (porządki nadzwyczajne) żona Zofia ... zażądała oczyszczacza   :o

Moja też kilka razy wspominała o programie pani Gadget.

Ciekawe ile może kosztować umieszczenie tam testu Magnepanów?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

#379
Sorki, nie było tematu.
Słowem o smogu nie wspomniałem tylko o kurzu w domu...

Hobby większości polaków - kontestowanie wszystkiego. Najlepiej w internecie  ;D

Zdrowych, wesołych i pełnych HUMORU oraz DYSTANSU świąt kolegom życzy LampowY.

dino

Kilka razy obejrzałem "Mrs. Gadzet".
Nie muszą przynajmniej udawać - to klasyczne "lokowanie produktu".
Biorąc pod uwagę koszty promocji - produkty muszą być droższe więc z założenia szukam innych.

dino

Cytat: LampowY w Grudzień 22, 2018, 13:04tylko o kurzu w domu
Trzeba częściej otwierać okna i jednocześnie puszczać Rammsteina  ;D

LampowY

Cytat: dino w Grudzień 22, 2018, 13:07Trzeba częściej otwierać okna i jednocześnie puszczać Rammsteina  ;D

Ciesz się, że nie masz w domu dzieciaka uczulonego na wszystko, żyjącego z adrenaliną w kieszeni.

Jeszcze raz Wesołych...
EOT


dino

Cytat: LampowY w Grudzień 22, 2018, 13:10Ciesz się, że nie masz w domu dzieciaka uczulonego na wszystko, żyjącego z adrenaliną w kieszeni.
Mój na szczęście lekko uczulony (jak mu się włącza kichanie to 10 min mamy jazdę) ale znajomych młoda ma podobnie jak (chyba) u Ciebie - używają przede wszystkim odkurzacza wodnego z przystawkami do zbierania kurzu z mebli i.t.p.

Wesołych ...

vasa

No proszę. A nasi zachodni sąsiedzi, niby tacy postępowi i zieloni a nie opodatkowali plastikowych torebek[emoji47]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: vasa w Grudzień 23, 2018, 11:13No proszę. A nasi zachodni sąsiedzi, niby tacy postępowi i zieloni a nie opodatkowali plastikowych torebek

Może nie potrzebują. Tam i tak każdy chodzi do Lidla ze swoją torbą. Pamiętam jak kilkanaście lat temu poszedłem w Niemczech do sklepu i najpierw długo szukałem koszyków na zakupy, a potem ze zdziwieniem odkryłem, że wszyscy ładują zakupy do swoich toreb i plecaków. Potem wszystko grzecznie wykładali na taśmę.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Komunikat ministerstwaO komentarz do słów prezydenta redakcja magazynu "Polska i Świat" zwróciła się do rządu. Rzecznik Ministerstwa Środowiska oświadczył, że zdaniem resortu człowiek ma wpływ na zmiany klimatu, nie sprecyzował jednak, jak duży i nie odniósł się wprost do opinii prezydenta Dudy."Jako Ministerstwo Środowiska mamy świadomość, że emisja gazów cieplarnianych ma znaczenie dla zmian klimatu i nie możemy temu zaprzeczyć. Istnieje dyskusja nurtów naukowych, na ile człowiek ma wpływ na te zmiany i oczywiście są także inne źródła emisji niż działalność człowieka. Jako ministerstwo stoimy na stanowisku, że działalność człowieka ma duży wpływ na te zmiany, jednak dodatkowe czynniki kumulują to zjawisko" - przekazał Aleksander Brzózka, rzecznik Ministerstwa Środowiska.

dr Joanna Remiszewska-Michalak  - fizyk atmosfery:

https://www.youtube.com/watch?v=2NwZ99fb_48

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

E tam ..dziki rozgonią smog  ;D

LampowY

#389
Dzisiaj Philips zażądał pierwszy raz czyszczenia filtra wstępnego.
Łotwarłem cfaniaczka i.... no kufa dobrze, że żony w domu nie ma bo by chyba strzeliła sobie z łuku w plecy.
Po 5 minutach zaniemówienia odkryłem, że ta ściana syfu składająca się z psa i uj wi jeszcze z czego to... filtr wstępny  :o No myślałem, że w miarę dbamy w domu o czystość ale wychodzi, że żyjemy w chlewie jak żule pod paryskim metrem  :o
Fotki nie strzeliłem bo sie wstydzę  :P

W większe mrozy jak okoliczni wynglem dopalali w kopciuchach, nocą wskazywał nawet w domu do 30 jednostek ppm2.5. Czerwieniejąc wchodził w tryb turbo i po 10-15 minutach schodziło do 5-7 jednostek.
Żona od 2 tygodni nie łyka tabletek antyalergicznych. Mam nadzieję, że wiosną sprawdzi się w trybie antyalergicznym w walce z pyłkami w domu i dzieciak będzie mógł zmniejszyć dawki łykanej chemii...

Old Man Kensey

A jak długo działał na tym filtrze?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

LampowY

Bez przerwy od 22 grudnia

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


frywolny trucht

Czyli działa i się sprawdza? Ładny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 12, 2019, 14:58Czyli działa i się sprawdza?
Podobno nie ma prawa działać i generalnie to gówno straszne bo był zapłacony test u Ibiszowej  ;D ;D ;D

axolotl

Ja pod koniec 2018 roku zawalczylem ze smogiem. Zamienilem kopciucha na instalacje gazowa.
Zyc nie umierac .... zostalem rowniez nagrodzony ... ja juz innych nie truje , inni truja mnie. W bezwietrzny dzien po godzinie 16stej lepiej z domu nie wychodzic ....
rozna zapachy mozna poczuc.

frywolny trucht

Pani Gadżet jak coś pokazuje to raczej reklamuje. Obadałem filmik z oczyszczaczem Filipka na jutubie i też chwali. Natomiast Urbański mnie zamordował. Muszę mu pożyczyć moją żonę do testów czystości powietrza. Ta jak potrafi wcurwić Xiaomi, że wyje jak potłuczony i dioda jest oczywiście czerwona. Druga sprawa, z tego filmiku, aplikacja pokazuje mu 42 jednostki, czyli słabo. Brakuje 8 jednostek, żeby ujrzał kolor pomarańczowy. Normalnie jak oczyszczacz działa na auto stara się oscylować między 9-10 jednostek. Jeśli chodził w pokoju córek to ściąga też kurz. Można sobie skakać. Nie zrobi się z 10 jednostek nagle ponad 50. Na pewno natomiast da się- zamiast gapić z diodę- wejść w aplikacje i zaobserwować dokładnie wzrosty/ spadki jakości. Także ten test też se taki. Tylko mnie wierzcie :)

https://www.youtube.com/watch?v=jlPc_FwK6Go
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Jeśli ktoś uważa, że kupiłem akurat to a nie inne urządzenie bo było reklamowane u Pani Gadżet to wybaczcie ale nie mam IQ równego z numerem buta... ale ok, niech i tak sobie niektórzy uważają. Wiejski głupek też jest potrzebny tu i ówdzie.

rudy-102

Cytat: LampowY w Styczeń 12, 2019, 13:26Po 5 minutach zaniemówienia odkryłem, że ta ściana syfu składająca się z psa i uj wi jeszcze z czego to... filtr wstępny  :o No myślałem, że w miarę dbamy w domu o czystość ale wychodzi, że żyjemy w chlewie jak żule pod paryskim metrem  :o
W National Galery w Londynie przeprowadzono badania z czego składa się kurz w depozycie bo w zasadzie nie powinno go tam być. Mają tak dobrą aparaturę filtrująco-klimatyzującą, że powinno być sterylnie.  W kurzu znajdowały się między innym pyłki z włosów w skóry pracowników. Niektóre zidentyfikowane fragmenty należały do osób, które już od kilkunastu lat nie pracują w muzeum.

To tak na pocieszenie :) .