Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Jak zwykle w/g mediów, które najbardziej reklamują oczyszczacze  ;D
Po dzisiejsze jeździe tuk tukiem nasza bulandia to krynica czystego powietrza  ;D ;D ;D

frywolny trucht

Nawet nie wiedziałem, że Onet reklamuje oczyszczacze. Myślałem, że mówi prezes NIK, a nie Onet. Rozumiem, że mówił co innego, a Onet to zamienił? Kolejna głowa pełna spiskowych teorii  :o ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: dino w Luty 02, 2019, 14:57Po dzisiejsze jeździe tuk tukiem nasza bulandia to krynica czystego powietrza
Wracałem w nocy z Krakowa E7. Mrozu nie było, +2st.
Wjeżdżając do wsi i małych miasteczek technologia LED Matrix klęka, uj widać. Trójstopniowe filtrowanie kabinowe powietrza poinformowało ekranem komputera abym spierdalał stąd gdzie jestem bo to zapewne środek działań wojennych wykorzystujących broń chemiczną albo żebym wymienił czujnik jakości powietrza bo być może się spsuł i wskazuje nieprawdopodobne dane. Oddychać nie szło nawet odfiltrowanym powietrzem w samochodzie...
Ale skoro twierdzicie, że mi się to wydawało i to tylko bulshitty reklamujące oczyszczacze to odetchnąłem z ulgą. Nic mi i moim dzieciom w takim razie nie szkodzi takie powietrze. To tylko kolejne wcielenie zmowy żarówkowej. Tak?


gratefullde

No właśnie. Też się z żoną skłaniamy ku zakupieniu jakiegoś sprzętu do walki ze smogiem. Mamy nie łatwą sytuację bo dom jest 5 kondygnacyjny z otwartymi przestrzeniami a więc będzie potrzebny sprzęt o większej wydajności. Na co zwrócić uwagę? Jakieś sugestie czy wręcz propozycje?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Jeśli nie da się powydzielać stref to pewnie trzeba kupić parę oczyszczaczy. W okolicach tam gdzie się śpi przede wszystkim. Ograniczyć napływ powietrza poprzez filtrację w nawiewnikach okiennych.

Moja żona wymyśliła, że kupimy mieszkanie. Ścisłe śródmieście. Rzut beretem na Stary Rynek. Czyli pieszo do ogarnięcia cykl najlepszych knajpek, opera, teatr, a nawet i w drugą stronę galeria handlowa. Cicho, raczej ustronnie a tak blisko serca miasta.Taka to sprytna miejscówka. Bez użycia samochodu, komunikacji miejskiej. Pojechaliśmy pod wieczór któryś raz obadać dziurę w ziemi gdzie za dwa lata z okładem ma stanąć budynek. Czy jest bezpiecznie... lumpów nie ma, ale dwóch najbliższych sąsiadów tak kopci, że szary gryzący dym każe spier... No i mamy dylemat. Mieszkanie zarezerwowane, miejscówka fajna dla nas( tak wiem, ludzie raczej uciekają za miasto, budują domy, ale my są inne), ale czy za te dwa, trzy lata ktoś ogarnie sytuację, czy czeka mnie użeranie się z nimi, wydzwanianie na straż miejską, robienie w chacie kolejnej fortecy antysmogowej?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Oczyszczanie i filtrowanie w samochodach nie pomaga na nasz rodzimy smog. Ja mam w schowku maskę antysmogową, i normalnie ją zakładam, gdy jadę przez te sielskie wioski... Ostatnio, w piątek - Szastarka na Lubelszczyźnie, przed godz. 8 rano - dym taki, że drogi nie widziałem... oddychanie metodą dr. Buteyko jest bardzo przydatne :/
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Niedziela. W Bydgoszczy powietrze wg wskaźników jak w Ciechocinku. Smrodzą miejscowości, które w tym powiększeniu nie załapały się na pokazanie nazwy. Nie, to nie są ośrodki przemysłowe. Nie, nie leżą przy głównych arteriach drogowych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ale podstęp. W Ciechocinku nie ma czujników :) Czyżby uzdrowisko miało coś do ukrycia  >:D >:D >:D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Ja już aplikacji Airly nie wierzę: w ubiegłym roku u mnie w Lublinie wszystkie wskaźniki notorycznie były przekraczane, niekiedy nawet 13-krotnie. Zaś w tym sezonie grzewczym - jeszcze nigdy, wszystko jest co najmniej "dobrze" i normy nie są przekraczane. Rzecz jasna, jak śmierdziało przed rokiem, tak samo śmierdzi i dzisiaj - cudów nie ma. Czyżby więc ktoś odpowiednio przekalibrował czujniki Airly, coby suwerena zbytnio nie drażnić i niepotrzebnego wzmożenia nie wywoływać?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Airly i producentom oczyszczaczy powinno zależeć na dokładnie przeciwnym kalibrowaniu. Jak jest fajnie to po co zakładać kolejne czujniki i oczyszczacze?
Do tego te kwadratowe na mapie są czujnikami państwowymi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Luty 02, 2019, 18:25Nawet nie wiedziałem, że Onet reklamuje oczyszczacze. Myślałem, że mówi prezes NIK, a nie Onet. Rozumiem, że mówił co innego, a Onet to zamienił? Kolejna głowa pełna spiskowych teorii  :o ::)
Onet to TVN - a tam sponsorem prognozy pogody jest "oczyszczacz". I pewnie reklamy gdzieś znajdziesz (ja nie używam bo nie lubią ad blocka)
Dzieci się w tego typu product palcement orientują.
A koleżka jak zwykle jest apolityczny. 10 lat temu smogu nie było  ;D. Była krynica czystości.
Teraz zaś apka prawdę Tobie powie.
ps. w dzikolandach sie nie przejmują oni się  na razie jarają BMW i Apple  ;D


frywolny trucht

#436
Cytat: dino w Luty 03, 2019, 14:08Onet to TVN

A to ciekawostka.

Cytat: dino w Luty 03, 2019, 14:08I pewnie reklamy gdzieś znajdziesz (ja nie używam bo nie lubią ad blocka)

Na stronie głównej onet.pl nie widzę. Głębiej nie zajrzę, bo nie lubią ad blocka. Za to jak spojrzeć na sam dół strony można zobaczyć kto jest właścicielem portalu.

Cytat: dino w Luty 03, 2019, 14:08A koleżka jak zwykle jest apolityczny. 10 lat temu smogu nie było  . Była krynica czystości

Może 10 lat temu nikt nie pieprzył jak potłuczony, że węgiel jest cacy, się od niego nie odwrócimy, no i jesteśmy liderem w dbaniu o ekologię.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jafi


dino

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2019, 14:18A to ciekawostka.
Faktyczne  :o - teraz go ma ringer springer czy jak go tam zwą. Bardzo neutralna i niekomercyjna firma  ;D

nosferartur

Antysmogowa czapka Vaderowa.
Żona mi robi na szydełku.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

LampowY

Jest moc w tej czapce  ;D

dino

Kolorek zostanie oryginalny ?  ;)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Jak już pogonią PiS to:
Zamkniemy kopalnie i elektrownie.
Wydamy rowery z dynamami niech naród kręci.
Będzie czysty prund.  ;D ;D ;D
A nowy prezydent uśmiechnie się i powie, że wungiel to zło.
Świat odetchnie (po zakrztuszeniu się ze śmiechu).

gratefullde

Cytat: dino w Luty 11, 2019, 20:04
Jak już pogonią PiS to:
Zamkniemy kopalnie i elektrownie.
Wydamy rowery z dynamami niech naród kręci.
Będzie czysty prund.  ;D ;D ;D
A nowy prezydent uśmiechnie się i powie, że wungiel to zło.
Świat odetchnie (po zakrztuszeniu się ze śmiechu).


Boguś, ale my faktycznie dajemy czadu a prawa strona twierdzi, że nie...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Luty 11, 2019, 20:06Boguś, ale my faktycznie dajemy czadu a prawa strona twierdzi, że nie...
A jakie ma wyjście ?
Zamknąć to wszystko i siedzieć po ciemku ? Popatrz dzisiaj na mapę. Wieje to i zielono. Często jest czerwono w miejscach gdzie nie ma elektrowni.
Elem wspominał - sporo zrobili, założyli filtry wymieniają stare bloki na nowe. A i tak unia ustawiła normy na gaz i mimo, że przekraczamy je na węglu o ok 20% walą do nas jakbyśmy palili plastikiem.
Jojczyc i dogadywać (taka maniera naszej "inteligencji") łatwo. Druga maniera (i sam nie wiem skąd się to bierze) to sranie we własne gniazdo. Jest jak jest i twarz blacha a nie pokazywanie wszem i wobec jacy to jesteśmy do dupy.
A w sumie jeżeli chodzi o emisje CO2 to Niemcy sieja więcej brutto i podobnie na mieszkańca.
Ale u nas jak się kogoś nie akceptuje to lepiej spalić wszystko (bo sąsiad kupił passata albo zły PiS).
Polactwo.

frywolny trucht

Cytat: dino w Luty 11, 2019, 20:04Jak już pogonią PiS to:Zamkniemy kopalnie i elektrownie.Wydamy rowery z dynamami niech naród kręci.

Na pewno przestaniemy pieprzyć, że wungiel jest cacy i w końcu pochylimy się nad problemem. Bo czas jakby najwyższy.


Cytat: dino w Luty 11, 2019, 20:22A w sumie jeżeli chodzi o emisje CO2 to Niemcy sieja więcej brutto i podobnie na mieszkańca.

Bardzo dobre! Źródło to?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: dino w Luty 11, 2019, 20:22
Cytat: gratefullde w Luty 11, 2019, 20:06Boguś, ale my faktycznie dajemy czadu a prawa strona twierdzi, że nie...
A jakie ma wyjście ?
Zamknąć to wszystko i siedzieć po ciemku ? Popatrz dzisiaj na mapę. Wieje to i zielono. Często jest czerwono w miejscach gdzie nie ma elektrowni.
Elem wspominał - sporo zrobili, założyli filtry wymieniają stare bloki na nowe. A i tak unia ustawiła normy na gaz i mimo, że przekraczamy je na węglu o ok 20% walą do nas jakbyśmy palili plastikiem.
Jojczyc i dogadywać (taka maniera naszej "inteligencji") łatwo. Druga maniera (i sam nie wiem skąd się to bierze) to sranie we własne gniazdo. Jest jak jest i twarz blacha a nie pokazywanie wszem i wobec jacy to jesteśmy do dupy.
A w sumie jeżeli chodzi o emisje CO2 to Niemcy sieja więcej brutto i podobnie na mieszkańca.
Ale u nas jak się kogoś nie akceptuje to lepiej spalić wszystko (bo sąsiad kupił passata albo zły PiS).
Polactwo.


Zrobić realny program paliw niskoemisyjnych i spowodować by opłacał się eksport węgla. Kopalnie zostaną a my będziemy mieli czym oddychać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Jesteś pewien, że w Bydgosczy PM10 to elektrownie węglowe ?
O ile dobrze zrozumiałem to szczyt klimatyczny był o CO2.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe