Forza Audioworks

Zaczęty przez gratefullde, Listopad 22, 2014, 13:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Jest sobie taka manufaktura... Coś kiedyś podsłyszałem, trochę poczytałem a że kupuje się również oczami, to spodobało mi się na tyle, że kupiłem.

Strona producenta:

http://forzaaudioworks.com/en/

Zaczynali od re cablingu słuchawkowców i to chyba nadal jest główna działalność. Ja natomiast zakupiłem kabelek z serii Cooper, z sekcji analogowej RCA.
Średnia półka, niewiele się spodziewałem oprócz dizajnu, który do mnie trafia. Trochę długi czas oczekiwania na realizację ale w końcu doszedł.
Wykonanie: Hm... dobre to mało powiedziane. Wykonanie jest genialne. Świetne wtyki W&M, przewodzik to skręcony warkocz miedziany, nie brałem dodatkowej koszulki. Wyglądają pięknie. Ale czy grają? No grają ! i to jak :) Pięknie i przestrzenie, super dynamika, plany... Przekaz uspokojony, bez nerwowości. Bardzo ładnie. Ciekawe jak wyższe wersje, już się zastanawiam...
Jeśli macie jakieś doświadczenia z Forza to zapraszam na pogaduchy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

intenser

kolega w swoich audeze wymienił na forzę

miałem okazję wrzucić na łeb w porównaniu do fabryki

dobry kabel bez 2 zdań - duży progres

spalon

Właśnie dzięki koledze gratefullde miałem możliwość przeprowadzenia kilku testów i porównań w swoim systemie .
Na początek wpiąłem kabel pomiędzy odtwarzacz CD a wzmacniacz, na stałe mam tu wpięty kabel  Rafaell's cable więc tu mogę pokusić się o porównanie a więc wydaje mi się że Forza ożywił trochę przekaz , dźwięk stał się barwniejszy żywszy , poprawiła się selektywność .
Drugi test czyli wpięcie Forza pomiędzy wzmacniacz a dodatkową końcówkę mocy która zasila sekcję basową na moje ucho nie wiele zmienił w porównaniu do kabli Rafaell's cable żadnych istotnych zmian nie stwierdziłem .
Podsumowując, co mogę powiedzieć myślę że w tej cenie to bardzo dobry kabel