Przygody Taniofila

Zaczęty przez Jakub, Listopad 04, 2017, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Mistrzostwo świata w taniofili . Jak by troche już opatrzone i ma założony przez kawosza oddzielny wątek  ;)
Wydaje mi się że warto promować ten odtwarzacz gdzie się tylko da . Poczciwy denonik 3910 :)
ps. Nie mam na sprzedaż  ;).
ps. mogłem go wstawić ???

rudy-102

Aż taki taniofilski to on nie był. Jego regularna cena w czasach kiedy jeszcze był produkowany i sprzedawany to było ok. 1600 euro.

Piterski

A od kogo masz, znaczy czyja konstrukcja bo coś mi dzwoni, że o tym wzmacniaczu lub podobnym gdzieś słyszałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Wiem która płytka. W te 8 watów raczej nie wierzę, ale grać dobrze ma prawo. Po niewielkich modyfikacjach można tam wstawić zamiast EL34 lampy 6B4G. To jest takie amerykańskie 2A3, tylko że na oktalowym cokole i z żarzeniem na 6,3V. Moc spadnie do około 4W, ale to są prawdziwe bezpośrednio żarzone triody.
Używam modyfikowanych ukraińskich monobloków Phasta na 6S4S (sowiecki odpowiednik 6B4G), grają bardzo dobrze. Raczej ich nie zamienię na nic innego, chyba żeby to był single ended na 211, 845, 805, GM70 lub 833. Ale to ostatnie to już ekstremum.

McGyver

Cytat: Jakub w Listopad 05, 2017, 21:53A nie trzeba do tego traf zmieniać?
Traf wyjściowych nie trzeba. Zasilającego prawdopodobnie też nie trzeba, zależy jakie tam zrobiono napięcie zasilające.

McGyver

Kupiłem sobie takie:



Jakieś szczególnie tanie to one nie były, ale było warto.

cdt

O tej listwie przeczytałem na konkurencyjnym forum . Jest to dobrze wykonana listwa w aluminiwej obudowie za małą kasę . https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=726&g=616950&n=Bachmann-19-Cali-1HE-9x-Gniazd-sw-Strom-2m&w=c .
Minusem jest to że ma kabel zamontowany na stałe . Ale nie dużym kosztem można to poprawić . Ja dodatkowo w przypływie weny obudowałem ją ramą  ;D


rudy-102

Cytat: cdt w Listopad 05, 2017, 23:51
O tej listwie przeczytałem na konkurencyjnym forum . Jest to dobrze wykonana listwa w aluminiwej obudowie za małą kasę . https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=726&g=616950&n=Bachmann-19-Cali-1HE-9x-Gniazd-sw-Strom-2m&w=c .
Minusem jest to że ma kabel zamontowany na stałe . Ale nie dużym kosztem można to poprawić . Ja dodatkowo w przypływie weny obudowałem ją ramą  ;D
Zaglądałeś do środka w jaki sposób są połączone gniazda? Szyna, czy po bożemu drutem?

tomasz_pianista

Też jestem ciekaw bo mi gniazd brakuje:)
Grupa ratowania poziomu.

cdt

Szyna i zaciski do gniazd . Tak mi wlaśnie powiedział Mirek który montował gniazdo pod kabel .
Jak komuś brakuje gniazd to moge sprzedać :) . W drewnie  ;D .
Stoje listwami . Tomanka w sumie też nie potrzebuje po kupnie Furutecha

tomasz_pianista

A tomanka jakiego masz na zbyciu?;)
Grupa ratowania poziomu.

cdt

8 gniazd z filtrami bez DC blockerów

McGyver

Gdy mi zaczęło brakować gniazd kupiłem listwę Taga PF1000:



Jestem zaskoczony solidnością wykonania i estetyką. Połowa gniazd niefiltrowana, druga połowa filtrowana. Nie słyszę różnicy. A głuchy nie jestem, bo wpływ samych sieciówek słyszę.
Może należałoby wymienić okablowanie wewnątrz...

rudy-102

Optycznie to samo sprzedają u mnie jako Dynavox x4000



Jak jest w środku nie wiem.
Cena 130 - 40 euro.

rudy-102

Na netowych zdjęciach wnętrze też identyczne.

rudy-102


bum1234

Kolejna listwa z gniazdami połączonymi szeregowo :D

rudy-102

Na moje to wygląda na równoległe, ale ja się nie znam.

bum1234

Mam na myśli to, że te gniazda nie są połączone w gwiazdę, tylko jedno za drugim.

ahaja

Jakby było jak chcesz w gwiazdę to wiesz ... podpięcie czegoś do skrajnego gniazdka objawiałoby się 'spadkiem dynamiki' ... bo wiesz, te kilka cm 'druta' więcej ... ;-)

bum1234

Przecież wszyscy wiemy, że najistotniejszy jest ostatni odcinek, czyli ... sieciówka :D

Therion

Pewnie kpisz. Ja akurat wpływu sieciówek nie słyszę, ale kabel głośnikowy, czy IC, na spokojnie. A to też tylko kawałek kabelka.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.