Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Cytat: Jakub w Kwiecień 16, 2018, 22:02Byłem w sobotę w NFM na koncercie Jakob Bro Trio.

Ale Ci zazdroszczę. Niestety nie miałem się jak wybrać, mimo, że koncert miałem już na oku parę miesięcy temu.

To jest fenomenalny skład, a płytę Streams uważam za jeden z lepszych krążków ECM z ostatnich lat.

Jakob Bro gra bardzo subtelnie, na każdej płycie tworzy bardziej tło, mimo, że jest liderem.

Dosłownie kilka dni temu wyszła nowa płyta Jakoba, póki co słuchałem na spotify. Niestety to już nie trio, jest też trębacz, ale całość jakoś nie do końca mi pasuje brzmieniowo.

A jak akustyka? Byłem w NFM na dwóch jazzowych koncertach, raz było świetnie, raz jako-tako.
Grupa ratowania poziomu.

Jakub

Cytat: tomasz_pianista w Kwiecień 16, 2018, 22:35

A jak akustyka? Byłem w NFM na dwóch jazzowych koncertach, raz było świetnie, raz jako-tako.

To było w sali czerwonej w podziemiach. Dźwięk na bardzo wysokim poziomie.
W zeszłym roku byłem na koncercie Gnostic Trio, który był w głównej sali i też było bardzo dobrze.

Cytat: tomasz_pianista w Kwiecień 16, 2018, 22:35
To jest fenomenalny skład, a płytę Streams uważam za jeden z lepszych krążków ECM z ostatnich lat.

Jakob Bro gra bardzo subtelnie, na każdej płycie tworzy bardziej tło, mimo, że jest liderem.

Tak, ta płyta jest rewelacyjna.
Co do samego Jakoba Bro, to nie jestem 100% przekonany do jego gry.

Nowego albumu właśnie słucham. Szkoda, że nie gra na nim Joey Baron. Jon Christensen jest oczywiście świetnym perkusistą, ale to nie to samo.

malg

Dzisiaj byłem na koncercie Jan Ptaszyn Wróblewski sextet w 12on14

Koncert świetny,
Pan Jan w bardzo dobrej formie, pisałem o spadku formy zwiazanej z wiekiem  w styczniu 2017 roku po koncercie w tym samym klubie, a dziś było fantastycznie
Jak za dawnych dobrych czasów artysta ("ptak" ) zapowiadał wszystkie utwory, nie tak jak obecnie wielu młodych po prosty gra i nic nie mówią

Sextet grał w składzie:

Jan Ptaszyn Wróblewski - tS
Henryk Miśkiewicz - as
Robert Majewski - tp
Wojciech Niedziela - p
Michał Kapczuk - db
Marcin Jahr - dr


malg

Na początek Komeda Astigmatic, jak powiedział "Ptak" z fragmentami których Komeda nigdy nie napisał.
Potem Kurylewicz - Better Lack Next Time
Następnie standard "Mickey Knife"
potem  utwory z "Halki " Moniszki, w zwiazku ze zbliżającym się rokiem moniuszkowskim

Uczta jazzowa  ;D ;D ;D

moon

ale na Collocutor w niedziele nie wpadles, calkiem fajnie zagrali
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

moja druga polowka zajmuje sie impresariatem kilku artystow zwiazanych z piosenka aktorska, jak wrzucam pare zapowiedzi raz na jakis czas, to bedzie skarcone?
moze akurat wsrod 'starych dziadow' tutaj kogos akurat zainteresuje;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

mnie
piosenka aktorska, autorska, poezja śpiewana,...
SDM, WGB, Mikroklimat, .......
te gatunki i zespoły były kiedyś w moim głównym nurcie zainteresowań
obecnie też chętnie wracam do tego rodzaju muzyki, choć rzadzej, przeważnie pod wpływem emocji, impulsu
ostatnio np w studio22 byłem na promocji nowego albumu Hanki wójcik

oznajmiaj

moon

Zapraszamy do Sopotu!
Już za 30 kwietnia w Klub Atelier wystąpi Justyna Szafran z recitalem "Edith Piaf".
Wstęp wolny!
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Tak mnie naszło że chciałbym popaczeć na jakieś pląsające dzieweczki.
Niekoniecznie na rurze.
I oglądam co jest w ofercie baletu.
I wiecie co jest? Prawie nic [emoji53]
Orzechowy dziadek i jezioro z łabdziami [emoji849]
Paczę po całej Polsce to jeszcze jakaś składanka dla małoletnich. I koniec.
Normalnie stolica kultury europejskiej.
Paczę na boki i owszem, w Pradze La fille mal gardee a w Berlinie Korsarz a w dłuższej perspektywie więcej.
Normalnie dziki kraj [emoji43]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

W Polsce ma gościć: ROYAL MOSCOW BALET z łabądkami w jeziorze
na kilku występach
tak ostanio reklamują w TV,
agencja MJM organizuje

vasa

Cytat: malg w Kwiecień 25, 2018, 22:01
W Polsce ma gościć: ROYAL MOSCOW BALET z łabądkami w jeziorze
na kilku występach
tak ostanio reklamują w TV,
agencja MJM organizuje
Nie!
Łabędzi mam przesyt [emoji19]
Jest masa różnych, innych, świetnych przedstawień.
Balety Czajkowskiego mają na dłuższy czas wolne.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

28 czerwca w Kinie Kijów w Krakowie będzie koncert Charlesa LLoyda i Billa Frisella.

Ktoś się wybiera?

Lyset

Jesli ktos zawita do Dublina to polecam.Widzialem/slyszalem po raz trzeci.

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

kazan

Łączę przyjemne z przyjemniejszym  ;) i szykuje się już na taki fajny festiwalik
https://www.mlynjazzfestival.eu/koncerty-na-scenie-glownej
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102

No to ja polecę coś z mojego podwórka. Taki mały festiwal, który z roku na rok staje się coraz większy. :)
https://www.jazztage-dresden.de/de/kuenstler/

kazan

Dzięki za info , 21.11 - Monty Alexander Trio , chyba się skuszę  ;D
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102


kazan

Jestem na tak  :) Dziękuje za propozycję  :np: Mam nadzieje , że uda mi to jakoś załatwić
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102


Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

moon

cos dla Trojmiasta:

Lada moment rusza 25. Lato Teatralne - zaczynamy od czterech koncertów Marcina Januszkiewicza. Wszystkich ciekawych, jak brzmi "Osiecka po męsku" zapraszamy 5 i 6 lipca (18.00, 21.00). Usłyszycie między innymi: "Niech żyje bal", "Części zamienne" oraz "A ja wolę moją mamę". Nie zabraknie też zachwycających interpretacji "Wybacz mamasza" oraz "Nim wstanie dzień". Pierwszym utworem artysta wywalczył zwycięstwo w Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej", natomiast drugim - na ubiegłorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Szykują się dwa niesamowite wieczory! Zapraszamy!

Kasa teatru:
513 179 238
kasa@teatratelier.pl
https://teatratelier-bilety.interticket.pl/
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kazan

Właśnie wróciłem , świeżo po występie Marcusa Miller'a , bomba , dynamit   :o  Chyba z tych emocji już dzisiaj nie zasnę   ::)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

krzysiek

A ja wróciłem z koncertow Young Fathers, Depeche Mode i po raz czwarty Massive Attack. Piękne chwile przy Angel...
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

fotobia

Byłem na Gansach, na Śląskim. Akustyk masakra. Wokal prawie niesłyszalny. Ale gitarowo bajka. To jak dla mnie to była uczta hard rockowego grania. Takich koncertów bym sobie życzył jak najwięcej. No i ten czas, 3,5 godziny... Podziwiam ich...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

tomekkk1

Cytat: fotobia w Lipiec 11, 2018, 08:09
Byłem na Gansach, na Śląskim. Akustyk masakra. Wokal prawie niesłyszalny. Ale gitarowo bajka. To jak dla mnie to była uczta hard rockowego grania. Takich koncertów bym sobie życzył jak najwięcej. No i ten czas, 3,5 godziny... Podziwiam ich...

Mój kuzyn złapał gwizdek podczas "Paradise City" na tym koncercie ;D