Czy to już chorobliwe zbieractwo ?

Zaczęty przez Księgowy, Październik 09, 2015, 15:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Księgowy

Od kloszardów na targu. Nie powiem którym.  8).
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

Księgowy

Rekord świata to był nie grany, NM Piotr Figiel 2 pln.  :o :o
Kupiłem wszystkie 3  :o


i dołorzyłem jeszcze za 2 pln


ale to było 5 lat temu. Teraz ceny zaczynają się od 5pln :o
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

rudy-102

Na całe szczęście moja żona już się przyzwyczaiła do mojej choroby i nawet czasem mi "lekarstwa" przynosi :). I tak na przykład w ostatni wtorek żona przychodzi do domu z dziwnym uśmiechem na twarzy i mówi - Coś ci kupiłam - po czym kładzie na stole pakę z 29 płytami. Mahler, Mozart, Schubert, Smetana, Grieg. Jakieś starsze małżeństwo oddało to do biblioteki bo im się już nie mieści :).
Stan idealny po 20 centów sztuka.
Kochaną mam żonę.

rudy-102

Acha. Na koniec powiedziała.
- Ale jak ten regał się zapełni to będzie już koniec prawda?

Nic nie powiedziałem.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

U mnie to choroba z nawrotami  :)
5-6 lat temu policzyłem i doliczyłem się prawie 770 winyli ,zadzwoniło coś pod deklem,że za dużo tego
więc pozbyłem się ok. 200 szt .Porozdawałem ,wymieniłem z kolegami na takie pozycje jakie mnie
interesują w stosunku 1;4 a nawet 1:5 .Pozbyłem się głównie popu ,glam rocka,rocka ,podwójne egzemplarze i klasyka ,szczególnie polskie wydania .
4 lata temu ,znowu policzyłem (555 szt) i postanowiłem dokonać drastycznej redukcji ,ustaliłem z moimi córkami,że mogą wystawić na Allegro , dzielimy się kasą po połowie (koszt wysyłki po ich stronie) .
Poszło prawie 400 szt ,córki się czegoś nauczyły (musiały trochę przyjąć wiedzy w "tym temacie") no i
zarobiły na swoje wydatki i dobre wakacje .Zaczęły w kwietniu a ostatnie egzemplarze poszły w pażdzierniku.
Teraz znowu policzyłem mam ok. 350 wydań winylowych i na razie nic nie sprzedaje bo jestem w stanie to ogarnąć bez nadmiernej chęci gromadzenia. :D

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 05, 2016, 13:16
Zapełnij inny, a ten odstaw.
W ten regał wejdzie jeszcze jakieś 500 sztuk, więc na jakiś czas mam spokój :).

frywolny trucht

W chacie się nie mieściło, to w biurze zaaranżowałem miejscówkę na jakieś 500 płyt. Ale tak, jestem całkiem normalny.
Efekt jest zaskakujący i ciekawy. Ludzi to strasznie jara. -Panie, kiedy ja ostatni raz gramofon widziałem? O jaaaa-I jak to gra? O jaaaa-
;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Nie mam takiego ładnego biura jak Ty :(

Księgowy

Panie Etrnal:

5-6 lat temu 770 płyt minus okoł 200 równa się około 570.

4 lata temu 555 płyt

W księgowości zgineło 15 płyt.

Pisalem po wiśniówce, niewygodnie, moga być błędy
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

elem

Księgowy, to przecież oczywiśnia oczywiśniość.  Sam nick wskazuje na to, że kolega wciąż szuka tych 15 płyt  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pelot

U mnie to coś ponad 2000 tytułów , ostatnio przez pewien dość długi okres przeżywam kryzys , kupuję CD. Wydaje mi się że ten format też odchodzi do lamusa , trzeba się śpieszyć dopóki na wyprzedażach w"elektromarketach" można znaleźć jeszcze dość ciekawe rzeczy.

gratefullde

Przestałem liczyć. Po prostu ich przybywa, mniej niż kiedyś, bardziej przemysliwam zakupy. Pod kątem tego, czy naprawdę będę tego słuchał. Coraz mniej w koszyku zakupowym tego co popularne i kanonu rockowego. Coraz więcej muzyki z kręgu tzw poważnego oraz jazzu.
Kupuje także cd. Od jakiegoś czasu bez obrzydzenia. Potrafi smakować wybornie.
Generalnie tydzień bez płyty to tydzień stracony.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

Cytat: pelot w Sierpień 06, 2016, 01:00
U mnie to coś ponad 2000 tytułów , ostatnio przez pewien dość długi okres przeżywam kryzys , kupuję CD. Wydaje mi się że ten format też odchodzi do lamusa , trzeba się śpieszyć dopóki na wyprzedażach w"elektromarketach" można znaleźć jeszcze dość ciekawe rzeczy.

Oczywiście, że teraz jest czas na kupowanie CD, płyty są coraz tańsze, używane mają mało chętnych.

Z kolei winyle kupuje już okazyjnie, czekam, aż się rynek uspokoi. Tak drogo nie było nigdy wcześniej.
Grupa ratowania poziomu.

WOY

Mój zbiór to głównie płyty CD, pojęcia nie mam ile ich jest ale to sprawa drugorzędna. Zakupów dokonuję w bardzo przemyślany sposób, bo przecież miejsca nie zacznie raptem przybywać. Tytuły które odchodzą na dalszy plan w słuchaniu, pakuję do pudła i chowam w przepastnym pawlaczu.
Nie raz wyłem z bólu kiedy się okazało, że coś sprzedałem a możliwość odkupienia jest żadna lub za sumę mocno chorą.
I tak 70% to CD, 25% to Winyl reszta to kasety.
Faktem też jest, że facet w moim wieku, ma już uzbieraną muzykę z czasów swojej młodości i na celowniku pozostają prawie same nowości.


gratefullde

Cytat: tomasz_pianista w Sierpień 06, 2016, 09:56
Cytat: pelot w Sierpień 06, 2016, 01:00
U mnie to coś ponad 2000 tytułów , ostatnio przez pewien dość długi okres przeżywam kryzys , kupuję CD. Wydaje mi się że ten format też odchodzi do lamusa , trzeba się śpieszyć dopóki na wyprzedażach w"elektromarketach" można znaleźć jeszcze dość ciekawe rzeczy.

Oczywiście, że teraz jest czas na kupowanie CD, płyty są coraz tańsze, używane mają mało chętnych.

Z kolei winyle kupuje już okazyjnie, czekam, aż się rynek uspokoi. Tak drogo nie było nigdy wcześniej.
Kupuje w ten sposób masę płyt jazzowych za grosze. Najczęściej pierwsze wydania, nie skażone remasteringiem, brzmią świetnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Najlepsza sprawa - nie liczyć! Ktoś kiedyś mi się pytał ile tego mam to zaprosiłem go, aby sobie porachował :) Co prawda miejsca w pokoju coraz mniej.Płyty opanowują podłogę,ale jeszcze mogę wejść.Przeraża mnie jednak rosnąca ilość płyt pozostawionych do odsłuchania.Często kupuję LP wkładam w nową folię i na półkę.To już jest chore :)

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Sierpień 05, 2016, 16:20
Nie mam takiego ładnego biura jak Ty :(


Biurem się nie podniecali :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: Księgowy w Październik 09, 2015, 15:24
W tym miesiącu ( jest dopiero  9 ) GAD RECORDS  3LP, Merlin 2LP, Allegro 5LP, ... i od kloszardów 15. Od kloszardów udało mi się kupić : Breakout BLUS  mono, Czerwone Gitary I i II mono, Laboratorium, pierwszą płytę SKORPIO ( żal było nie kupić), ...... Miesięcznie, od kilku lat kupuje dziesiątki płyt. Prawdę mówiąc to już nie mam miejsca żeby je trzymać.

To jest chore, ale może nie tylko ja jestem chory?
:-[
Ja mam miejsce chętnie przyjmę darowizne

amati74


amati74

Cytat: wojtek41 w Październik 20, 2015, 20:17
32 z jazzem i 5 innych... ::)
Chyba nie ma na to lekarstwa  :o
A gdzie wyczailes tyle jazzu?

amati74


amati74

Cytat: kawosz w Październik 31, 2015, 14:06
To masakra z tym wydawaniem na płyty . Też tak mam . Zawsze sobie tłumaczę że lepiej wydać na płytę niż na wódkę i jakoś pomaga. Dopóki nie odbija się to na rodzinie to raczej nieszkodliwe dziwactwo . Kolejne winyle zamówione , a w poniedziałek do empiku po płyty z naklejkami .
A o co chodzi z tymi naklejkami?

amati74


amati74

#121
Cytat: WOY w Październik 31, 2015, 23:19
Jestem płytowy ćpun, oszukuję rodzinę ale tłumaczę sobie że dzieci dorosłe syn na swoim, jedynie córka mnie rozumie bo też.........płytowy ćpun.
Jak się zastanowić to syn też oszukuje swoją żonę i ćpa płyty bez umiaru.
Boże co ja zrobiłem wychowałem narkomelomanów.
Jestem stracony, laków na to nie uświadczysz i tylko na okrągło kombinujesz jak to wnieść do domu a Ona patrzy........ i chyba rozumie.
Najgorsze że półek brakuje i co robić, co robić?
Też oszukuje żonę a w dodatku ciągle  sobie wmawiam że ona nie zauważy kolejnej płyty dziś kupiłem 5 LP

amati74

frywolny trucht

Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2017, 17:41A o co chodzi z tymi naklejkami?

Taka cykliczna promocja 3 za 2.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74


amati74

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 24, 2017, 19:08
Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2017, 17:41A o co chodzi z tymi naklejkami?

Taka cykliczna promocja 3 za 2.
To chyba tylko w Polsce

amati74