Miarka do ustawiania VTA

Zaczęty przez amati74, Wrzesień 24, 2019, 21:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Cytat: vasa w Wrzesień 24, 2019, 22:01Mnie to zwykła kartka w kratkę wystarczy więc taki przyrząd to aż nadto.
Ale jak przyjdzie Kangie to Ci napisze że VTA to wartość wtórna a tak naprawdę to trzeba ustawić odpowiedni kąt natarcia igły (to się chyba brzydko nazywa SRA).
W sumie ma rację. Ale jak on to robi to nie mam pojęcia
Kangie tego nie napisze, bo SRA Kangie  nie ma jak i czym ustawić i kalibracjęzaczyna od VTA, a dokłądniej od ustawienia wkłądki i headshella poziomo (równolegle do powierzchni płyty/talerza). Natomiast jedno wynika z drugiego (VTA jest funkcją SRA, bo układ "tip igły-cantilever" można uznać za sztywny i niezmienny. Producenci wkładek zalecają montaż wkładki w poziomie, zatem tego się trzymam. Wystarcza mi kawałek papieru milimatrowego, przyłożenie i porównanie. Potem siła nacisku i znowu korekta VTA. Potem słuchanie czy czegoś brakuje i jeśli brakuje, albo zbyt dużo to korekta VTA lub VTF.

Te przezroczyste kostki z podziałkami też są OK.

cdt

Cytat: Kangie w Wrzesień 26, 2019, 13:06Potem słuchanie czy czegoś brakuje
Bo ucho jest najlepsze . Po etapie gdy miałem wykrzywione wkładki przez magiczne programy do azymutu a przez to poszło mi zaskakująco szybko zawieszenie w DL-103R poprzestaje na poziomicy i uchu .

Pboczek

Chińczyk coś ściemniał ale doszło.

Kosztowało mnie to równowartość 2,75 Funta (z przesyłką:)) i trzy miesiące życia.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

amati74

Cytat: Pboczek w Październik 04, 2019, 15:08
Chińczyk coś ściemniał ale doszło.

Kosztowało mnie to równowartość 2,75 Funta (z przesyłką:)) i trzy miesiące życia.
Powinienes  to postawić na płycie jeśli będziesz  ustawiac  VTA, bo inaczej remie będzie w innym położeniu niż leży na  płycie.

Dobrze ze w końcu doszło

Pboczek

Jasne.
Mam już parę podstawowych pomocy do kalibracji i pomału będę się z tym oswajał.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Październik 04, 2019, 19:30pomału będę się z tym oswajał.
Zacznij od barku.
Zauważyłem że im blięj kalibracji tym bardziej mi się ręce trzęsą  :gn:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Październik 04, 2019, 23:33
Cytat: Pboczek w Październik 04, 2019, 19:30pomału będę się z tym oswajał.
Zacznij od barku.
Zauważyłem że im blięj kalibracji tym bardziej mi się ręce trzęsą  :gn:
Mnie też się trzesą ręce  i slepota mnie dopada. Budowlańcy mawiają " po szklanie i na rusztowanie, a hi-fajowcy" po szklanie i na kalibrowanie" [emoji12]

paul_67

Ja bym po szklanie miał jeszcze gorzej.Po prostu czekam na odpowiedni dzień i przystępuję do działania.Nic na siłę.

amati74

Cytat: paul_67 w Październik 05, 2019, 09:56
Ja bym po szklanie miał jeszcze gorzej.Po prostu czekam na odpowiedni dzień i przystępuję do działania.Nic na siłę.
Nasz rację Paweł, po szklanie mniejsza czujność, to można by igłę złamać i było by po zabawie

Pboczek

Od jednej szklaneczki to igła się chyba nie złamie  ???.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

amati74

Cytat: Pboczek w Październik 05, 2019, 13:28
Od jednej szklaneczki to igła się chyba nie złamie  ???.
Zależy jaka ja mam szklaneczki 300ml

Pboczek

To już bardziej szklanka niż szklaneczka  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite