Sennheiser HD600

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 12, 2018, 20:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Było AKG K-240 Monitor, jest Micro MX-5 a będzie jeszcze Sennheiser HD600 czyli dynamiczne w akcji wraz z Lovely Cube Premium. Miejmy nadzieje, że to dobry duet.  Czekam na przesyłkę i zacieram nóżki.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A tu krótki opis testu słuchawek:

https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/1113-sennheiser-hd-600

No i jeszcze jeden opis z danymi technicznymi:

Dane techniczne

– przetworniki: dynamiczne, otwarte
– impedancja: 300 Ohm
– skuteczność: 103dB
– zniekształcenia THD: <0.05%
– pasmo przenoszenia: 10 Hz – 39,5 kHz
– długość przewodu: 3m
– waga bez kabla: 260g
– gwarancja: 2 lata

http://www.garets.pl/sennheiser-audiofilskie/hd-600-sennheiser

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-sennheiser-hd650/
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I na koniec sesja rozbierana:

Trochę tego i trochę tamtego też.

drizzt

Mam te słuchawki od lat i nie myślę o wymianie bo i po co? Grają bardzo dobrze a przy tym wiernie, do tego są niesamowicie wygodne. Mam nadzieję, że Sennheiser będzie je jeszcze długo produkować bo to prawdziwy klasyk w jego ofercie.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

McGyver

Cytat: GregWatson w Sierpień 12, 2018, 21:37
I na koniec sesja rozbierana:


Skoro już popsułeś, to można jeszcze rozważyć popularną modyfikację polegającą na (ostrożnym) usunięciu tej gąbki która jest z tyłu każdego przetwornika. Ja to u siebie zrobiłem w HD565 Ovation (mają identyczną konstrukcję wewnętrzną i nawet poduchy takie same, natomiast różnią się kształtem muszli). Skutek to poprawa jakości detali. Nie jest ich więcej, nie nastąpiło rozjaśnienie, ale wzrosła czytelność i zróżnicowanie. Efekt jest subtelny, lecz słyszalny (przynajmniej na moim lampowym słuchawkowcu handmade na E80CC/E288CC.

GregWatson

To fotka z netu. Jeszcze do mnie nie dotarły ale wiem, że można śmiało zrobić recabling tego modelu i wychodzi im całkiem dobrze. Przyjadą, posłucham, przemyślę i zobaczymy. Teraz to już mam do czego mniej więcej porównywać.  Posłuchamy - obadamy.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

#6
Ja, po latach z HD600 (są bardzo fajne) przesiadłem się na AKG702 i tam też są różne mody dedykowane dla nich. Spróbowałem jeden. Odblokował bardzo niski bas. Brzmiało źle.

Więcej nie spróbuję żadnego moda (chyba, że recabling). Podoba mi się jak grają bez przeróbek. 

Cytat: GregWatson w Sierpień 13, 2018, 15:13
można śmiało zrobić recabling tego modelu i wychodzi im całkiem dobrze.


Raz kolega przyjechał do mnie z 650kami i dodatkowymi kablami, kupionymi za marne 400zł. Na fabrycznym grały jak to 650ki: ciemno, średnio fajnie. Zmieniliśmy kable. Efekt był taki, że zagrały tak samo barwowo tylko jakby ktoś opuścił o 2m sufit. Pierwszy raz słyszałem taki efekt. Dźwięk stracił "wysokość".



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Opuszczenie sufitu w słuchawkach może wyjść niektórym modelom nawet na dobre :).
Ja z takim efektem jeszcze się nie spotkałem, a przekablowałem już co najmniej kilka różnych od zewnątrz i wewnątrz.

GregWatson

No i dotarły. Założyłem na łeb i ...... Jezusicku jak to łeb ściska aż białka mi wyszły ale może to z czasem się trochę wyrobi. Pierwsze minuty to ścisk na łbie taki że nie ma co myśleć o muzycy ale po chwili jak już się głowa przyzwyczaiła to można wreszcie posłuchać. Jak na razie bez wzmacniacza Lovely Cube Premium bo czekam na niego jak na szpilkach. W porównaniu z AKG to pełna gamma dźwięków wybuchła z obu stron - dynamiką daje po uszach ale słychać poszczególne dźwięki czyli detaliczny jest.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Można rozebrać i podprostować trochę blachy pałąka, wtedy tak nie ściska. Za to spada z czerepu gdy się mocno pochylić. Coś za coś.

GregWatson

Ktoś próbował już w nich wymienić okablowanie? Bo widzę, że tu i tam jest tego trochę do wyboru.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jak na początek - to dobry wybór. I fajnie się zgrywają z Lovely Cube Premium. Może kiedyś będę miał możliwość popróbować innych o podobnej klasie i ocenić bardziej realistycznie. Póki co na dziś mi one wystarczą. Jak założę na łeb MX-1 czy też MX-5 Micro Seiki to zupełnie inne dźwięki - też fajne, myślę że warto czasami zmienić swoje podejście i założyć coś innego by usłyszeć muzykę z innej strony.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Październik 20, 2018, 17:04warto czasami zmienić swoje podejście i założyć ... by usłyszeć muzykę z innej strony.
??? ::)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Właśnie mi się spieprzył kabel od HD650 który mam wpięty do HD565 Ovation  :( 
Nie kupię więcej kabla Sennheisera, pierdykam. Kupię sobie wtyki i jakiś fajny kabelek, zrobię samemu.

GregWatson

"Ooooo i o tym ja też pomyślał"  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: McGyver w Październik 20, 2018, 17:23Kupię sobie wtyki i jakiś fajny kabelek, zrobię samemu.

O, to może przy okazji (fajnego kabelka) zrobił byś mi też do moich Denonów krótki (1,2 m)? Taki co by się nie plątał gdy słucham z laptopa :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver



Cytat: gratefullde w Październik 20, 2018, 17:28
Cytat: McGyver w Październik 20, 2018, 17:23Kupię sobie wtyki i jakiś fajny kabelek, zrobię samemu.

O, to może przy okazji (fajnego kabelka) zrobił byś mi też do moich Denonów krótki (1,2 m)? Taki co by się nie plątał gdy słucham z laptopa :)



Daj fotę jakie tam są wtyki.

GregWatson

A jak tego typu propozycje mają się do rzeczywistości tzn. na ile to magia a ile prawda:

https://allegro.pl/kabel-z-miedzi-7n-do-sennheiser-hd600-hd650-i7620674034.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Mini Jack 3,5 mm (od strony muszli)

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

To jeszcze średnica oprawki jest potrzebna co by się zmieściło w otworze obudowy.

naczesany

Chciałbym wykonać kabelek z ACROLINK Hybrydowy - Czyste Srebro! + Miedź OCC 7N
Jak połączyć przewody?
Sa tam
    3 żyły wykonane z czystego srebra
    4 żyły z miedzi OCC o czystości 7n 99,99999%