Co z tym zrobić?

Zaczęty przez kefas, Czerwiec 24, 2019, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

A tak teraz widzę, pisałeś mi o tym.    Nawet nie zauważyłem.   Tego że nie masz zaczepów maskownic.    Uruchom je najpierw ,zobacz jak grają .   Zawsze możesz je zamontować.

kefas

#76
Zacząłem składać i... nie wiem jak to podłączyć. Przewody od dużej cewki do dużego głośnika, od małej do małego a to co zostanie do zacisków?  :-[

Czy można coś spalić jeśli źle podłączę?

kefas

Eeee, chyba bym coś popsuł, od strony ścieżek widać plus i minus to chyba będzie do zacisków ale co z pozostałymi przewodami. Jedna para jest grubsza od drugiej.

kefas

W oczekiwaniu na pomocną odpowiedź pokażę co przy okazji tych głośników poczyniłem, to Nuda w nowym opakowaniu w drewienku.

cortes


Mikut1982

Petarda.   Sam robiłeś?

nikhil

Jest szyk. Gratulacje. :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

kefas

Górną część zrobiłem już dawno, trzeba było tylko dokleić boki i uformować metalową siatkę no i pomalować więc przy okazji tych głośników maznąłem i to. Jak skończę z głośnikami to zrobię garnitur Sabie CD360

Hubertrs

Tak z Cieawosci zapytam, jak Ci sie udalo tak ladnie uformowac ta satke, masz jakis patent czy poprostu cierpliwosc i zdolnosci manualne??

kefas

To drugie, ale rzeczywiście nie było to proste, szczególnie te boczne.

Piterski

Cytat: kefas w Sierpień 05, 2019, 22:05Eeee, chyba bym coś popsuł, od strony ścieżek widać plus i minus to chyba będzie do zacisków ale co z pozostałymi przewodami. Jedna para jest grubsza od drugiej.
Pokaz zdjęcie zwrotnicy od strony elementów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

...

Piterski

Chciałem Ci analizować schemat ale wpadło mi do głowy jak rozróżnić, która para kabli jest do którego głośnika. Sposób prosty podłącz zwrotnice do wzmacniacza, a jedną z par kabli do głośnika średnio tonowego. Drugą zostaw luzem. Następnie, sprawdź drugą. Sam usłyszysz, które wyprowadzenie jest do średniaka, a które do wysokotonówki.
Tylko nie próbuj tego sprawdzać na wysokotonowym.   
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Tak to wygląda, niestety z drugą coś się stało tzn. fornir popękał nie wiem dlaczego więc konieczne będą maskownice a kiedyś tam nowy fornir.

kefas

...i zgubiłem gdzieś drugą tabliczkę.
Kabelki podłączyłem na chybił trafił i chyba trafiłem  ;) Bo wszystko gra. Ale od początku najpierw test na Kenwood 5200 i pierwsze wrażenie mało basu dość szczegółowo i analitycznie bardzo wyraźne wokale z czasem ten bas jakby się ustabilizował i jest wystarczający. Dzisiaj inne pomieszczenie (mniejsze) i Sansui 331L. Głośniki na podłodze i w samym rogu pokoju - bas dudniący, przestawiam głośniki  i powiem wam, że jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłem każdorazowe ich przestawienie sprawia, że brzmią inaczej lepiej/gorzej trzeba znaleźć dla nich odpowiednie miejsce (zrobić jakieś taborety) za głośnikami mam na całej ścianie szafę, otwarcie drzwi przesuwnych mniejsze lub większe powoduje znaczące zmiany. Ogólnie grają bardzo fajnie choć może nie tego szukam. Oryginalne głośniki mają dedykowany woofer. Zostanie jeszcze do przetestowania w tym samym pomieszczeniu na Pioneer A30 no i w salonie może jeszcze u kolegi na lampie ale to na drugi tydzień zaraz lecę na Poznań córce trzeba jakieś płytki położyć itp.

Mikut1982

Popękało drewno.  Może były mokre, trzymane gdzieś w wilgotnym miejscu i teraz doschły.  Wyglądają ciekawie.  A pekniecia można zrobić kitem do parkietu.  Dobrać kolor i przetrzeć szmatką na mokro tak by kit został w szparach.  Kit firmy soudal lub den braven. 


Mikut1982

Ale to bije wszystko. Robiłem już czymś takim i wychodziło super.  Jest bardzo twarde.  Do mebli ,parkietu,kolumn.  Na surowe drewno raczej odpada.

kefas

No i słucham sobie tych głośników i co raz bardziej mi się podobają jak skończę tuby zrobię do nich podstawki i myślę, że nic nie trzeba w nich zmieniać choć jeśli ktoś podpowie by wymienić jakieś kondensatory czy coś  to może warto by było. Zdjęcia zwrotnicy wkleiłem wcześniej.

rudy-102

Ja się nie znam, ale zacząłbym od elektrolitów.

kefas

Chodzi o to że ja też się nie znam. A które elektrolity i na jakie?