Step Up MC

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 11, 2015, 17:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cytat: rudy-102 w Listopad 01, 2017, 20:41
AT-OC9MLII
Recommended Load Impedance    20 ohms
Tak jest na VinylEngine i w publikowanej przez nich instrukcji obsługi. A już na stronie interetowej AT jest:
Recommended Load Impedance    Min 100Ω
Wydaje się to bardziej prawdopodobne.
https://eu.audio-technica.com/hifi-phono/cartridges/AT-OC9MLII#specifications
A jakie masz pre?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

Juz to rozkminialismy w innym wątku. 20 ohm to obciążenie właśnie dla trafo

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102


rudy-102

Podłączyłem. Ładnie jest. Pasuje.

christo

Bo to fajne trafo jest! :) W dodatku za rozsądne pieniądze. Ostatnio widziałem za 160 Euro. Swojego miałem się pozbyć ale zostaje na razie. Z Nudąteż fajnie potrafi zagrać - musiałem tylko pomachać switchami.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Do tej pory grałem na trafach Ortofona za mniej więcej te same pieniądze (T-5), ale chciałem sprawdzić jak to będzie jeśli wkładka i SUT-ek pochodzą od tego samego producenta.

rudy-102

Cytat: christo w Listopad 06, 2017, 13:46Bo to fajne trafo jest!
Zmieniałeś mu może kabel na jakiś lepszy, czy pozostawiłeś oryginalny?

christo

Nic nie zmieniałem. Magia kabli jest mi obca :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

A ja mu chyba zmienię :)
Na NF-202.

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Listopad 06, 2017, 13:39
Podłączyłem. Ładnie jest. Pasuje.
Jest ciszej niż z ortofonów, ale to nie przeszkadza jak się zaraz nie przełączy na inne żródło.

vasa

Cytat: christo w Listopad 06, 2017, 14:11
Nic nie zmieniałem. Magia kabli jest mi obca :)
[emoji2]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Transformatory wyjaśnione.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Grudzień 16, 2018, 18:38Transformatory wyjaśnione

:alc: :np:

A człek głupi czytał i kombinował.



tomekkk1

Cytat: dino w Grudzień 16, 2018, 19:09
Cytat: vasa w Grudzień 16, 2018, 18:38Transformatory wyjaśnione

:alc: :np:

A człek głupi czytał i kombinował.




Tak jest. I nie grało. Jak to miało grać, kiedy to ma jechać? ;D
:np:

dino

Najzabawniejsze jest to, że w przypadku traf do MC nie udało mi się nigdy trafić z wyliczeniami w "stan faktyczny".
W końcu zacząłem stosować metodę "na rympał" czy dobór rezystorów na uzwojeniu wtórnym eksperymentalnie i wtedy zadziałało.
Ale jak wspominałem za każdym razem wracam do opcji pre MC z Jfetem na wejściu. Kombinacje klasyczne MM plus trafa dla mnie brzmią gorzej.

rudy-102

Cytat: masza w Styczeń 13, 2015, 12:15
Trafek Lunahla nie musisz niczym ekranować bo już są zamknięte w takie puszki.
One potrzebują tylko rzetelnego uziemienia.
Jak większość ja mam w domu w gniazdku "O" i jak wszedłem dość dawno temu w sprzęt lampowy i analog sytuacja wymusiła na mnie pociągnięcia do sprzętu prawdziwej ziemi.

http://www.elektrotop.pl/produkt-40820-Pret_uziemiajacy_kpl3mb_2x15_sr_16_oc.html

Pieniądze żadne a pozbyłem się brumów i przydźwięków raz na zawsze.
Czy to znaczy, że miałeś podpięte wąsy uziemienia Lundahli z pinem PE w gniazdku?

McGyver

Cytat: rudy-102 w Luty 11, 2019, 11:16Czy to znaczy, że miałeś podpięte wąsy uziemienia Lundahli z pinem PE w gniazdku?
Wszelkie urządzenia elektryczne I klasy ochronności mają metalowe obudowy podłączone do PE (czyli uziemienia ochronnego). Z kolei wszelkie urządzenia elektryczne/elektroniczne audio mają masę sygnałową podłączoną do metalowej obudowy po to by obudowa stanowiła ekranowanie od pola elektrycznego. Stąd wynika wprost, że w urządzeniach audio w I klasie ochronności masa sygnałowa jest zawsze podłączona do PE czyli uziemienia ochronnego.
Natomiast jeżeli masz w systemie więcej niż jedno urządzenie I klasy ochronności podłączone do gniazdek z bolcami, to pętlę masy i brumienie masz w gratisie. Trzeba stosować specjalne rozwiązania by przerwać pętlę masy pozostając w zgodzie z przepisami. Rozwiązaniem najprostszym i skutecznym na pozbycie się pętli masy, ale niezgodnym z przepisami jest odłączenie od PE obudów wszystkich urządzeń poza jednym z nich.

rudy-102

No ja to z grubsza rozumiem i u mnie uziemienie SUT połączone jest do obudowy przedwzmacniacza. Obudowa ta nie jest podłączona do PE.

dino

Cytat: McGyver w Luty 11, 2019, 11:29Natomiast jeżeli masz w systemie więcej niż jedno urządzenie I klasy ochronności podłączone do gniazdek z bolcami, to pętlę masy i brumienie masz w gratisie. Trzeba stosować specjalne rozwiązania by przerwać pętlę masy pozostając w zgodzie z przepisami. Rozwiązaniem najprostszym i skutecznym na pozbycie się pętli masy, ale niezgodnym z przepisami jest odłączenie od PE obudów wszystkich urządzeń poza jednym z nich.
Sorki MC ale nie pisz takich rzeczy bo może się to źle skończyć. Prawidłowo skonstruowane urządzenia w I klasie ochronności nie brumią niezależnie od ilości klocków. I rozwiązania są w miarę proste.

McGyver

Cytat: dino w Luty 11, 2019, 19:07Sorki MC ale nie pisz takich rzeczy bo może się to źle skończyć.
Przecież napisałem że to jest niezgodne z przepisami.

dino

Wiesz co potrafią audio szaleńcy. Widziałem ogłoszenia o sprzedaży traf separujących z pinem PEN  po stronie wtórnej połączonym z  PEN z pierwotnej.

Therion

Cześć. Jak sądzicie, ile rozsądnie jest zapłacić obecnie za Ortofona t-30?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

A dlaczego akurat ten i do jakiej wkładki? Na hifi.pl jest jeden za 2850 i jeden bezcenny. biorąc pod uwagę średnie ceny na hifishark, warto wszystko w cenie poniżej 2800 ale czy rozsądnie i czy to najlepszy wybór za te pieniądze - tego nie wiem.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

Cytat: christo w Kwiecień 12, 2021, 13:17
A dlaczego akurat ten i do jakiej wkładki?

Ten, ponieważ ma różne ustawienia i sądzę, że dobiorę właściwe o dla Rohmanna i dla 103R i dla OC9/II

Ma także funkcję by-pass dla mojej 2M Black.

Jedno urządzenie ogarnęłoby wszystkie moje wkładki.

Tak mniej więcej przebiegają moje procesy myślowe.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

#599
.