Cegła zamiast ramienia czyli gramofony Revox

Zaczęty przez Lyset, Listopad 13, 2016, 21:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

pan-troglodytes

Ja mam wszystkie przyrządy do ustawienia wkładki w tym ramieniu. Bez zmiany przeciwwag lub ewentualnie samej regulacji nie możesz zmienić od tak sobie jednej wkładki na inną. Bardzo dobrym wyborem do Revoxa są wkładki Elac 792-796. Grają z Linatrack rewelacyjnie.

Gramo760

Cytat: pan-troglodytes w Marzec 23, 2017, 22:44
Ja mam wszystkie przyrządy do ustawienia wkładki w tym ramieniu. Bez zmiany przeciwwag lub ewentualnie samej regulacji nie możesz zmienić od tak sobie jednej wkładki na inną. Bardzo dobrym wyborem do Revoxa są wkładki Elac 792-796. Grają z Linatrack rewelacyjnie.

Dzieki za szybka odpowiedz z tego co wyczytalem to sa tam dwa rodzaje ciężarków jeden ołowiany drugi miedziany.
Jeden z nich musi być zamontowany przy wkładce AKG , według listy Revoxa miedziany. Chciałbym dobrać wkładkę
tak zeby nie zmieniac ciężarka.Czy istnieje możliwość ustawienia bez szablonu revoxa ?

Gramo760

Jeszcze jedno pytanie, mam wrażenie że ramię opada za szybko, jest to normalne czy można to jakoś wyregulować? 

cafedelmar

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 02, 2017, 12:32
(...) Mam płyty, które kupowałem w czasach PRLu jako dzieciak, pamiętam codzienne pielgrzymki do sklepu RTV z nadzieją, że wreszcie pojawią się igły do MF-100 albo w ogóle jakiekolwiek igły. Pamiętam też radość z zakupu nowej Foniki 464 i późniejsze, już dorosłe rozczarowanie dźwiękiem nowoczesnych gramofonów za dziesiątki tysięcy złotych.




wybacz off top, ale wzruszyłeś mnie polowaniem na MF-100 :) płyty równiez kupowałem w PRL, ale polowania na wkładki zaczałem od UF 50, a pierwszym deckiem był Emanuel :) przedtem rózne mutacje-pochodne mister hita, kto to pamięta? pierwszym i sotatnim "prawdziwym" gramofonem też był GS464 i mam go do dzisiaj. Wybaczcie of top, pozdrawiam. Arek
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

frywolny trucht

Co cię stało pierwszej igle i czy możesz zważyć tą AKG?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gramo760

Pierwsza igła wlasnie sie zlamala,jutro wymontuje wkładkę i spróbuje zważyć.

Gramo760

w tym zestawie są jeszcze jakieś podkładki, rozumiem że chodzi o wysokość ?   

pan-troglodytes

Cytat: Gramo760 w Marzec 23, 2017, 23:30Pierwsza igła wlasnie sie zlamala,jutro wymontuje wkładkę i spróbuje zważyć

Nie rób tego bez dokładnej dokumentacji fotograficznej i pomiarowej. Przed demontażem zapoznaj się z serwisowką, podawałem tu gdzieś link do ftp Revoxa. Prędkość opadania reguluje się tym cylinderkiem znajdującym się po prawej stronie ramienia. Bądź przy tej regulacji cierpliwy, wykonuj niewielkie ruchy. W zestawie są podkładki, miarka do ustawienia wkładki, śrubki, przeciwwagi. Zrobię zdjęcie jak kawę wypiję.
Pamiętaj że wkładki w tym ramieniu nie ustawisz żadnym uniwersalnym szablonem. Jeszcze raz to podkreślę, nie wykręcaj jej jeśli nie będziesz potrafił później wkręcić dokładnie tak samo. Pamiętaj, że w takim ramieniu źle ustawiona wkładka będzie "ryła" po płycie ze złym kątem przez czały czas, szybko trafi ją szlag a przy okazji zniszczysz płyty.

Gramo760

To by bylo super jak jak bys mial czas i wrzucił parę fotek.
Najprościej by było wsadzić taka sama igle,ale nigdzie nie można dostać. 
Jak bys mieszkał blisko to bym wzial gramofon i flaszkę i może byśmy to zrobili.Ale raczej mało prawdopodobne.


pan-troglodytes

Proszę, obiecanie zdjęcia. Poluj na ten zestaw na niemieckim ebaju. Może trafisz w rozsądnej cenie czyli poniżej 200 Eur.

Gramo760

Dziekuje za zdjecia i mam jeszcze jedno pytanie , na pierwszym zdjęciu po prawej na górze to są podkładki ?
Jakiej one są wysokości i z czego zrobione ? Co to jest to podłużne na środku i na dole po lewej ?
Tak mysle ze kupie jakis Ortofon OM10 spróbuje go zamontować. Poniewaz nie mam ołowianego ciezarka moge
wybrać wkładkę do 6g myślę  podkładki tez by sie dalo dopasować. W międzyczasie będę szukał tego zestawu.

Pozdrawiam

frywolny trucht

Medżik. Do czego służy te 5 plastikowych ósemek?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

#37
Te plastikowe ósemki to są podkładki regulujące wysokość wkładki. Mają one rożną grubość, od 1 do 3 mm. Są plastikowe. W instrukcji serwisowej jest ładna tabelka która podkładka do jakiej wkładki. To czarne długie coś razem z mniejszym prostokątnym cosiem - to jest waga.

Gramo760

Mam do ciebie jeszcze jedna prosbe, czy moglbys zważyć ten ołowiany ciężarek. 

Gramo760

Udalo mi sie kupic ten zestaw ale, nie original tylko podróbkę z forum Revoxa podobno wcale nie gorsza.


Gramo760

Witam wszystkich,
mam jeszcze jeden problem z tym Revoxem  Ramię nie opada pionowo tylko przy opadaniu przesuwa się parę
milimetrów do wewnątrz.Można to jakos wyregulowac ?   

Pozdrawiam

Lyset

@pan-troglodytes i @Gramo760,chcialbym Wam podziekowac za skuteczne odstraszenie mnie od gramofonow Revox  ;)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Gramo760

Cytat: Lyset w Kwiecień 06, 2017, 19:45
@pan-troglodytes i @Gramo760,chcialbym Wam podziekowac za skuteczne odstraszenie mnie od gramofonow Revox  ;)
Nie no tak zle nie jest , zamontowalem nowy System Ortofon M20E Super i wszystko jest ok.
Jest to po prostu dla mnie nowy typ gramofonu i dla tego prosze o pomoc fachowców, ze złym opadaniem ramienia tez
sie uporalem i muszę powiedzieć że coraz bardziej mi się ta przygoda podoba.Revox gra teraz lepiej jak mój Project Perspekive z Ortofon Bronze.

Gramo760

A tak ogólnie, to wszystko jedno jaki kupisz gramofon , jeżeli ma  już 30 latek albo więcej to trzeba się liczyć z
tym że trzeba nad nim popracować.   

Pozdrowienia

Lyset

Cytat: Gramo760 w Kwiecień 06, 2017, 22:14
A tak ogólnie, to wszystko jedno jaki kupisz gramofon , jeżeli ma  już 30 latek albo więcej to trzeba się liczyć z
tym że trzeba nad nim popracować.   

Pozdrowienia
Moj ma zdaje sie ponad 40 i nic mu nie dolega.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

pan-troglodytes


pan-troglodytes

Cytat: Gramo760 w Kwiecień 06, 2017, 15:27
Witam wszystkich,
mam jeszcze jeden problem z tym Revoxem  Ramię nie opada pionowo tylko przy opadaniu przesuwa się parę
milimetrów do wewnątrz.Można to jakos wyregulowac ?   

Pozdrawiam

Do wewnątrz - znaczy w jakim kierunku? Odnieś ten ruch do czegoś, np. do osi talerza. Za takie rzeczy odpowiada układ optyczny i da się go wyregulować. Wszystko jest w instrukcji serwisowej. Trzeba mieć oscyloskop.

Gramo760


pan-troglodytes

Na pewno wkładka jest dobrze ustawiona? Ramię prostopadłe do talerza? To jest kwestia regulacji optyki ramienia ale przed tą regulacją upewnij się, że wszystkie inne parametry są OK. U mnie taki objaw dawała źle (krzywo) zamontowana wkładka.

Gramo760

Cytat: pan-troglodytes w Kwiecień 07, 2017, 10:09
Na pewno wkładka jest dobrze ustawiona? Ramię prostopadłe do talerza? To jest kwestia regulacji optyki ramienia ale przed tą regulacją upewnij się, że wszystkie inne parametry są OK. U mnie taki objaw dawała źle (krzywo) zamontowana wkładka.
Ustawiłem wysokość opadania wkładki i jest teraz dobrze.Z ustawieniem nacisku igły tez mam problemy za każdym razem i w różnych miejscach pokazuje co innego.Mam wage elektroniczna ortofona.
Malowales cały  gramofon czy tylko Chassis ? Ile farby trzeba kupić? Jest jakis sposob zeby zlikwidowac to klejenie bez malowania ?
Pozdrawiam