Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Wsadziłem nowe wofery na swoje miejsce i boli mnie w krzyżu, ale kolumny zagrały tak że.... :o
Normalnie nie wierzę własnym uszom, a gram na moim starym wzmacniaczu Coplanda CSA-28.
Z mieniło się wszystko od dołu do góry włączając w to ilość informacji, barwę przestrzenność po prostu normalny odlot.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Szanowni,
Jeżeli to nie byłby kłopot to  chciałbym jeszcze u kolegów posłuchać Delt. Słyszałem Ondreja oraz Darka. A też mam jakiś zamiar z czym je spiąć. I tu jest myśl na lampę 845, może 300b znowu zbuduje lub gm70. A cd to tu dobrze znany lector.

Piterski

Ja tam się nie wzbraniam, a czy dobrze widziałem że kolega ma Mini Utopie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Flip Back

Kilka lat temu miałem model EV Sentry III. Grały bajecznie. Niestety z pewnych powodów musiałem się z nimi rozstać...

elektroboy

Cytat: Flip Back w Luty 04, 2018, 22:16
Kilka lat temu miałem model EV Sentry III. Grały bajecznie. Niestety z pewnych powodów musiałem się z nimi rozstać...
to kolejne "monstrum" dla prawdziwego bezkompromisowego audio konesera :)


goky

Tak, gram na Jmlab mini utopia. Od dawna gram głównie a focalach

Piterski

Ondrej wspomniał o nirwanie, a ja napiszę że im dalej w las czyli im dłużej ich dziś słucham to muszę powiedzieć jedno.
To jest jakiś fart lub niesamowite szczęście, że ten głośnik w tę zwrotnicę i nasze skrzynie się tak wpasował.
To gra zajebiście ;D  To są dla mnie kolumny już do końca życia, ja już nie muszę szukać lepszych.

Cytat: goky w Luty 04, 2018, 23:00
Tak, gram na Jmlab mini utopia. Od dawna gram głównie a focalach
To może posłuchamy u siebie na wzajem.
Ja kiedyś się przymierzałem do Mini Utopi ale z nimi mój Copland by zdechł, a teraz przejściowo gram na nim znowu z EV.
Nie wierzę, że to jest ten wzmacniacz. Inna sprawa, że on nie gra już jak fabryczny bo przeszedł pewne zmiany, które coraz bardziej doceniam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: elektroboy w Luty 04, 2018, 22:50to kolejne "monstrum" dla prawdziwego bezkompromisowego audio konesera :)
No trzeba mieść charyzmę by takie "potwory" zaakceptowała druga połowa  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Jest jedna aukcja ST-350A ale prawdopodobnie jako uszkodzone bo sprawdzić je można zwykła baterią.

https://www.ebay.com/itm/EV-Electrovoice-Sentry-ST-350A-Tweeter-Pair-/162882301287
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Po wymianie głośnika basowego poza tymże bas się utwardził i jest bardziej punktowy, a mniej mięsisty zauważyłem jeszcze jedną cechę.
Słychać więcej informacji na średnicy. Dziś kolejny dzień puszczałem nowe płyty i w którymś momencie naszło mnie i usunąłem gąbkę z cokołu, tylko z przodu.
Zaskoczył mnie efekt tego posunięcia bo nie wydaje mi się bym takie zmiany zaobserwował poprzednio. Przetestuje to grając z CD to napiszę co dokładnie się zmieniło.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Witam ,

Ja powoli zaczynam od demontażu głośników ze swoich electro voice s15-3 , Cewki wyglądają całkiem dobrze.

nook736

Panowie czy ktoś z was miał styczność z kondensatorami Miflex KPAL?
http://audiomiflex.pl/kondensatory-audio/9-kpal-01.html

To aluminiowa wersja tych które kolega miniabyr założył w swoich deltach. Miedziaki są sporo droższe od aluminiowych, ciekawe jak te ostatnie brzmią zaaplikowane w zwrotnicach.
Swego czasu miałem rosyjskie kbg-mn, chyba też folia aluminiowa w oleju.. Grały bardzo przyzwoicie..

miniabyr

Wiem ,że Ondrej  aplikował w zwrotnice miflex z najtańszej szerii MKP 10 albo 11 . Ja mam na "bass"  właśnie te tanie kondensatory bo wartość 90 uF w wersji miedzianej to cena samochodu  :o ;D   I te tanie są świetne. Nie wiem jak Ondrej je ocenia ,ale chyba się nie skarżył .  Niestety nikogo nie znam kto używałby tych o które pytałeś . Nie sądzę aby było źle .Jednak jak się sam nie przekonasz na własne uszy ,to takie moje czy kogoś pisanie kompletnie nic nie  wyjaśni.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

90uF to ja bym chętnie złożył ze starych olejaków silnikowych jak np. Bosch MP, Siemens MKV, ITT i tym podobne.

Piterski

Ja na basie obecnie mam Jantzen CrosCap.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

plastik1989

Cytat: Piterski w Luty 17, 2018, 08:59
Ja na basie obecnie mam Jantzen CrosCap.
Duzo fajniejsze (u mnie), a rowniez tanie okazały sie białe mundorfy z najniższej serii, lepsze od jantzenow. W ogole jantzen to ma sens od czerwonego, te niższe czyli niebieskie i czarne sa naprawdę slabe.
.

Piterski

Miałem białe Mundorfy i grały całkiem nieźle, niestety nie miały idealnej wymaganej u mnie pojemności 90mF więc porównanie nie mogło być wiarygodne.W którym paśmie w zwrotnicy Ty aplikowałeś Mundorfa.
Co do czarnych Jantzen CrosCap to nie są one dobre na średnicę i górę ale widuje je aplikowane na basie właśnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

plastik1989

Cytat: Piterski w Luty 18, 2018, 20:01
Miałem białe Mundorfy i grały całkiem nieźle, niestety nie miały idealnej wymaganej u mnie pojemności 90mF więc porównanie nie mogło być wiarygodne.W którym paśmie w zwrotnicy Ty aplikowałeś Mundorfa.
Co do czarnych Jantzen CrosCap to nie są one dobre na średnicę i górę ale widuje je aplikowane na basie właśnie.

Ale chyba glownie dlatego, że są tanie właśnie.
Ja mialem czarnego jantzena na głośniku nisko-srednio tonowym, później zmieniłem go na białego mundorfa i bylo lepiej, dzwiek trochę bardziej nasycony. Następnie zmieniłem je na Audyn Reference i to juz bylo dużo lepiej, ale to juz calkiem inny budżet. Tyle ze ja mam dwie drogi i ten kondesator wpływa na średnice rowniez, jak masz tylko basowa z tym kondem to różnice w dzwieku na pewno będą dużo mniejsze.
.

cdt

Nie zawsze w zwrotnicy kasa gra . Czarne mundorfy dostały u mnie na basie baty od oryginalnych noname . Od  tzw uznanych kondów na średnicy lepiej  grają ruskie olejaki . Ważna jest synergia i dobranie a nie brend :)

Bartolo

Cytat: cdt w Luty 18, 2018, 23:24Ważna jest synergia i dobranie a nie brend
Tyle w temacie... ;) Każdy "szuka" czegoś innego...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał

Cytat: cdt w Luty 18, 2018, 23:24
Nie zawsze w zwrotnicy kasa gra . Czarne mundorfy dostały u mnie na basie baty od oryginalnych noname . Od  tzw uznanych kondów na średnicy lepiej  grają ruskie olejaki . Ważna jest synergia i dobranie a nie brend :)
Tak myśli i dział również AS z Harbetha :)

Piterski

Cytat: plastik1989 w Luty 18, 2018, 23:17Ale chyba glownie dlatego, że są tanie właśnie.
Nie sądzę by to było głównym wyznacznikiem.
Jest taki jeden Szwed, który zamieszcza swoje projekty i jeden z nich nawet słuchałem.
W zwrotnicach używa właśnie Jantzena. Na basie daje właśnie te czarne i to z powodzeniem, a na wyższe pasma srebrne i czerwone lub ostatnio nawet Alumeny.
Moim zdaniem na basie potrzebna jest szybkość i kontrola i na tę nie narzekam z ciekawości sprawdzę tam pewnie moje stare kondesatory. U Ciebie jak słusznie zauważyłeś głośnik pracuje wyżej i odczucia mogą być inne, Ja w tej chwili testuje Mundorfy ZN, do zielonych olejaków pewnie już nie wrócę aczkolwiek nie omieszkam dać im jeszcze jednej szansy, Generalnie to mam chęć spróbować na średnicy i górze pasma właśnie Alumeny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

#1522
Cytat: miniabyr w Luty 16, 2018, 17:58
Wiem ,że Ondrej  aplikował w zwrotnice miflex z najtańszej szerii MKP 10 albo 11 . Ja mam na "bass"  właśnie te tanie kondensatory bo wartość 90 uF w wersji miedzianej to cena samochodu  :o ;D   I te tanie są świetne. Nie wiem jak Ondrej je ocenia ,ale chyba się nie skarżył .  Niestety nikogo nie znam kto używałby tych o które pytałeś . Nie sądzę aby było źle .Jednak jak się sam nie przekonasz na własne uszy ,to takie moje czy kogoś pisanie kompletnie nic nie  wyjaśni.
mkp10 nie uzylem u siebie a u rafala (radom) w jego kinoton-ach w zamiast stokowych
siemens-ow.
koncowy efekt byl bardzo dobry, kolumna odzyskala fajnego powietrza oraz dzwiek sie mozna powiedziec "uszlachetnil" cokolwiek by to oznaczalo.  kontrola dolnego zakresu pracy glosnika rowniez zostala zachowana i moze nawet ciut poprawiona.
kondensatory spelnily oczekiwania i zostaly w zwrotnicy.
za swoja cene mozna powiedziec ze sa super.

nook736

Ondrej, Kinoton chyba zasługuje na osobny wątek bo nie sądzę żeby ktoś tutaj był zorientowany w temacie :) może Rafalowi będzie się chciało coś skrobnąć..

goky

#1524
Cześć ,

Wczoraj rozpocząłem demontaż zwrotnic z moich s15-3 , okazało się że wiele elementów mogę wykorzystać przy budowie nowej zwrotki dla nowych kolumn.
Szczególnie ucieszyłem się z cewki rdzeniowej na basie. Z poprzedniego projektu zoller imagination pozostały mi "zielone granty" i w zasadzie brakuje mi rezystora na basie , duelunda i path audio w torze vmr. Czy duelundy ktoś kupował w hifi collectiv ? Pomierzyłem też ruskie olejaki, są fantastyczne ;D