Moja kolekcja - co mam na talerzu

Zaczęty przez juter22, Lipiec 26, 2017, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Flip Back

Cytat: juter22 w Sierpień 14, 2017, 19:16i dodaję szczyptę wosku 

Kozak! Widzę, że prąd i ciśnienie robi Ameryka! Klasa, uwielbiam!!!

Flip Back

U mnie w tej chwili trochę hałasowania :-) Reedycja legendarnej i bardzo rzadkiej pierwszej EPki Def Leppard z 1978. Oryginał bardzo trudny do kupienia, nie wspominając o cenie. Ale śmiem przypuszczać, że jeden zawodnik z PL może to mieć...Tylko trzy ale za to wyśmienite numery utrzymane w stylistyce najlepszego hard rocka z lat 70-tych. 


frywolny trucht

Po powrocie z Belgii. Zamiast płyt na talerzu takie o...
;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

juter22

Ważne aby były zimne  ;D ;D ;D
+ ode mnie nowy element w torze, ramię od Ortofona TA210

juter22

Plus dwa bo zdjęcia duże


christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Piszą, że idealne do SPU. Wieszałbym.
https://www.ortofon.com/ta-210-p-432-n-3448
Hmm,1600 Euro- trochę kasy kosztowało. Dlaczego akurat to ramię cię ujęło?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


Flip Back

Cytat: juter22 w Sierpień 19, 2017, 23:19ode mnie nowy element w torze, ramię od Ortofona TA210
No i elegancko! Skrobnij przy okazji jak to drapie :-)

juter22

Cytat: Flip Back w Sierpień 20, 2017, 20:35
Cytat: juter22 w Sierpień 19, 2017, 23:19ode mnie nowy element w torze, ramię od Ortofona TA210
No i elegancko! Skrobnij przy okazji jak to drapie :-)
To trochę potrwa bo natrafiłem na małe konwulsje, z poprzedniej 12'' (Jelco) pozostał mi otwór, byłem przekonany że to ten sam co pod Ortofona,a tu klops. Nowy znacznik wskazuje punkt odwiertu o kilka cm'ów dalej więc będę kombinował 🤣😜

juter22

Na dobra noc ;D 8)
Dawid vs Goliat: JBL 4411 vs 250ti

miniabyr

No i jak wypada porównanie? Znam te mniejsze JBL'e   ale tych piramid nigdy nie miałem okazji posłuchać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Swoją drogą bardzo jestem ciekaw porównania Ortofona do Jelco:) Chociaż nawet po opakowaniu widać, że producent jest ten sam.
Grupa ratowania poziomu.

juter22

Cytat: tomasz_pianista w Sierpień 20, 2017, 22:28
Swoją drogą bardzo jestem ciekaw porównania Ortofona do Jelco:) Chociaż nawet po opakowaniu widać, że producent jest ten sam.
Raczej nie Panie Tomku  ;D

Flip Back

Kiedyś Philips i Marantz miał wspólnego producenta. Ale Były to dwa skrajnie różne produkty. Jeśli o Jelco i Ortofon to prawda, to zepewne różnice również są kolosalne. Na korzyść Ortofona oczywiście i wspólny producent niewiele ma tu do rzeczy.

tomasz_pianista

https://www.dagogo.com/ortofon-ta-110-rubber-injected-tonearm-review
http://www.theabsolutesound.com/articles/ortofon-ta-110-tonearm-with-ortofon-cadenza-black-cartridge/

Oba artykuły mówią o producencie - Jelco. Widać to po praktycznie każdej części, natomiast ramię Ortofona wg. autorów jest lepiej wykonane.

Dlatego jestem ciekaw porównania:)

OEM to coś bardo powszechnego w świecie audio, zauważcie jak często pojawiają się ramiona Regi pod inną nazwą. Albo Jelco w Transrotorze, czy wkładki Goldringa z nazwą Transrotora.
Grupa ratowania poziomu.

bum1234

To tylko świadczy o tym, ile jest obecnie wart znaczek firmowy. Nic.

Flip Back

Dlaczego nic nie warty? Tak się kręci teraz biznes. Firmy korzystają z wspólnych montownii ale każda z nich ma swoje standardy jakości i know how. Można ponownie użyć przykładu Dacia i Renault. Dwa różne światy. W branży odzieżowej, chemicznej czy spożywczej podobnie.
Jeśli Ortofon wybrał na montownie swoich produktów fabrykę Jelco to tylko dobrze o nich (Jelco) świadczy. Natomiast wstrzymał bym się z porównaniem, ze to podobne produkty. W mojej ocenie zdecydowanie nie.

tomasz_pianista

Jelco nie jest montownią, tylko producentem. Jest to zaznaczone w artykułach, które podałem.

Czyli firma Ortofon zleciła wykonanie ramienia o danej specyfikacji i danym standardzie. Mnie ciekawi o ile lepsze jest Ta-210 od SA 750L. Tak jak jest w artykułach - Jelco robi też jeszcze droższe i lepsze ramiona dla zewnętrznych firm.

Niestety Ortofon nigdzie nie podaje Bearing Friction, a wszędzie chwalą, że łożyska są "specially made".

Natomiast podobieństw jest bardzo dużo, wspomniałem o opakowaniu, bo układ jest identyczny, nawet szablon do montażu jest w tym samym miejscu co z ramienia SA-750L. Ale headshell, rurka, pokrętło od AS, przeciwwaga, wszędzie widać, że (nie piszę, że to to samo) producent jest ten sam.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Jeszcze jedno - w TA-110 nie ma regulacji azymutu. W Jelco headshell oferuje tą regulacje. Dla mnie to jest dziwne.
Grupa ratowania poziomu.

Flip Back

Skoro robi również dla wielu firm to jest i producentem i montownią.
Jeśli nie zrobi się bezpośredniego porównania to nie będzie wiadomo o ile Ortofon jest lepszy.. Na chwilę obecną musi nam wystarczyć tylko tyle, że jest lepszy na pewno.  Co zresztą obaj stwierdziliśmy. Więcej szczegółów będzie mógł nam podać właściciel, który z omawianymi produktami miał kontakt empiryczny. 
Każdy w pierwszym kontakcie zauważy,  że te ramiona wyglądają diametralnie inaczej i to jest dopiero początek długiej listy różnic.Tak więc to ciągle szukanie i probóbowanie udowodnienia,  że Jelco jest substytutem Ortofona jest w mojej ocenie  "wishful thinking".

tomasz_pianista

Dlatego czekam na recenzje autora wątku:)
Grupa ratowania poziomu.