kabel Belden 9497

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 29, 2016, 19:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Ja to Cię zapraszam do siebie po odbiór w Warszawie . Zaraz Ci dam na priv adres

moon

wzialem na probe od Japonca 6m, sprawdze sobie najpierw jak sie ma jako glosnikowy w stosunku do mojego srebra, jak nie spodoba sie, to zdaje sie mozna z niego zrobic IC, akurat potrzebny:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

ciechomir

Chętnie przygarnę a nawet w ostateczności kupię  ;) trochę kabelka 9497 .
Jak ktoś ma na zbyciu to proszę o info.
Najlepiej na mail: slawasc@gmail.com

tatachabera

W moim systemie się nie sprawdził - odchudzona średnica. Porównywałem go też do  8471 i nie bardzo można było wychwycić różnice między nimi. Może było to spowodowane tym że wysoka średnica na obu brzmiała dość sucho przez co cały przekaż był bardzo średni i nie skłaniał do wsłuchiwania się w ewentualne różnice.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

malg

mam już od kawosza kawałek,
czekam jeszcze na drugi kawałek od melepety
jak dostanę, napisze co u mnie wyszło

ciechomir

Cytat: tatachabera w Wrzesień 19, 2016, 13:54W moim systemie się nie sprawdził - odchudzona średnica.

A masz go na zbyciu? Jakiego kabelka teraz używasz?

tatachabera

Cytat: ciechomir w Wrzesień 19, 2016, 14:41
Cytat: tatachabera w Wrzesień 19, 2016, 13:54W moim systemie się nie sprawdził - odchudzona średnica.

A masz go na zbyciu? Jakiego kabelka teraz używasz?

Obydwa pojechały do znajomego i u niego chyba zostaną. Mówi że przy tej cenie to nietaktem wybrzydzać  ;D
Uzywam Qed Ruby Anniversary.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kawosz

Moje 5 metrów testuje malg . Są generalnie na sprzedaż .

malg

ja po testach go oddaje bo mi potrzeba więcej nie 5m

Melepeta

Też z ciekawości kupiłem tego 8471. I porównałem do 9497. Z tym, że 9497 jest podwójnie i z bananami. 8471 zagrał dużo słabiej. To nie ta liga. Chociaż za tę cenę, to faktycznie nie ma co wybrzydzać. 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

malg

kawałek od Melepety jeszcze nie dotarł więc nie mogę testować !!!

moon

kabel dotarl, na razie pogrzejemy go na graniu radia:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Kawałek od melepety dotarł wczoraj po południu
Po pierwszym słuchaniu (bez grzania, na żywca) wczoraj wieczorem trochę i dzisiaj rano, mam bardzo niesprecyzowane odczucia.
Materiał odsuchowy zróznicowany: jazz, blues, progrock, klasyka.

Przypominam ze gram u siebie na CHORD CARNIVAL SILVERSCEEN.

Jak przełączam na beldena to jakby trochę inaczej, lepiej (?), wydaje się ze scena taka inna, trochę bardziej (minimalnie) zróznicowana w planach. Jakby bardzo minimalna różnica w średnicy: jaśniej(?), głośniej(?) .... detal torchę inny , lae to może wynikać z tej zmianie jasności.
Pisze wszędzie "jakby", bo po przełączeniu z powrotem na CHORD wrażenie lepszości słabnie - tracą pewność czy to co słyszałem przed chwilą na beldenie rzeczywiście było lepsze - na pewno trochę inne - róznicę słychać ale bardzo trudno ją zdefiniować. Zmiany trudne do określenia

Pogrzeję trochę i coś jeszcze napiszę za 2- 3 dni.




Melepeta

Posłuchaj spokojnie. To co na pierwszy rzut ucha wydaje się lepsze, na dłuższą metę, może być nieprzyjemne.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

jamówię

8402 to jest świetny Belden IC,naprawdę zagina sporo droższe towarzystwo :)

malg

Cytat: jamówię w Wrzesień 21, 2016, 21:38
8402 to jest świetny Belden IC,naprawdę zagina sporo droższe towarzystwo :)
Ja testuje głośnikowy 9497.

jamówię


frywolny trucht

Dziś wróciłem do Albedo Blue i zgłupiałem. Po założeniu Beldenów uznałem, że Albedo to kasa w błoto. Po chwili namysłu jednak  zaczynam ogarniać. Gdy zakładałem Beldeny, urzekły mnie kulturą, lekkim ciepełkiem, nie zwróciłem uwagi na pewne wycofanie przekazu, uśrednienie. Dziś- po paru tygodniach z Beldenem- Albedo znowu mi sadza wokalistkę na kolanach :) Zupełnie inny przekaz. Bezpośredni, angażujący, ale być może po paru latach zbyt bliski, ofensywny, że tak mnie zajarał Belden? Jakbym miał inny sprzęt, a mówią, że kable nic nie robio  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 22, 2016, 21:32
Dziś wróciłem do Albedo Blue i zgłupiałem. Po założeniu Beldenów uznałem, że Albedo to kasa w błoto. Po chwili namysłu jednak  zaczynam ogarniać. Gdy zakładałem Beldeny, urzekły mnie kulturą, lekkim ciepełkiem, nie zwróciłem uwagi na pewne wycofanie przekazu, uśrednienie. Dziś- po paru tygodniach z Beldenem- Albedo znowu mi sadza wokalistkę na kolanach :) Zupełnie inny przekaz. Bezpośredni, angażujący, ale być może po paru latach zbyt bliski, ofensywny, że tak mnie zajarał Belden? Jakbym miał inny sprzęt, a mówią, że kable nic nie robio  :o
A sprobuj teraz puścić obydwa kable równolegle i zobacz (posłuchaj) jak grają.

rudy-102


Piterski

Takie połączenie dwóch rożnych kabli nie gwarantuje połączenia zalet, częściej to jest podwójna kiszka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 22, 2016, 21:37A sprobuj teraz puścić obydwa kable równolegle

Jak to rozumieć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Wpinasz w pojedynczy (bo taki chyba tylko masz) terminal dwie pary kabli.
Płusy razem i minusy razem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

...i szybko przekładam we wzmaku? Niestety, ale ta wolna para kabli psuje dźwięk. Próbowałem kiedyś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93