Wieszak na słuchawki

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 31, 2015, 20:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Stojaki odpadają. Muszę powiesić na ścianie. Niektóre uchwyty na rower mogłyby podejść, przeleciałem dziś dwa markety budowlane w poszukiwaniu inspiracji i Ikeję. Elementy łazienkowe raczej odpadną, za krótkie, za wąskie. Dobrze by było, aby był dodatkowy element do zawieszenia kabla. Ktoś może przerabiał problematykę?

Kupiłbym to, ale było zdekompletowane:
http://www.leroymerlin.pl/garderoba-i-wnetrze/wieszaki-haki/haki-piwniczne-i-garazowe/hak-goliat-sgh9-velano,p163682,l814.html
Listwa pozwala mocować różne uchwyty: http://www.leroymerlin.pl/garderoba-i-wnetrze/wieszaki-haki/haki-piwniczne-i-garazowe/zestaw-hakow-garazowych-goliat-sgk1-velano,p163620,l814.html

Ale może ktoś ma lepszy pomysł? Z góry dzięki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Ja przerabiałem - ale nie na ścianę - przykręcany do biurka - wieszak Sennheisera, tylko, że już nieprodukowany, z tego co pamiętam ... na ścianę zostaje chyba tylko majsterkowanie ....
Pozdrawiam, Wireless

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Październik 31, 2015, 20:48
\Kupiłbym to, ale było zdekompletowane:

Chcesz powiedzieć, że żona pozwoli Ci to powiesić na ścianie w salonie?

pmcomp

Obejrzyj krótkie nogi do blatów itp. Są różne. Mają ze 30mm srednicy.

Pozdro

gratefullde

Mój stojaczek na słuchawki
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: pmcomp w Październik 31, 2015, 21:14Obejrzyj krótkie nogi do blatów itp. Są różne. Mają ze 30mm srednicy.

Słabo wyglądają cztery punkty mocujące nogę do blatu. Gdybyż była jakaś maskownica.


Cytat: Jakub w Październik 31, 2015, 21:12Chcesz powiedzieć, że żona pozwoli Ci to powiesić na ścianie w salonie?

Ano :) To całkiem nieźle wygląda :)

Cytat: gratefullde w Październik 31, 2015, 21:20Mój stojaczek na słuchawki

Wszytkie bezpieczne powierzchnie stojące zajęte.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ostatnio kocisko sobie szoruje zęby żrąc klapki na basen. To był tak naprawdę główny powód poszukiwań wieszaka naściennego- odizolować go od padów, gdyby mu przyszło do głowy potrzeć zęby o nie. Można sobie wyobrazić, że rozwiązanie jest dobre także dla posiadaczy małych dzieci.

Sprawa znalazła swój finał w Castoramie gdzie nie trzeba było kupować całego zestawu z uchwytami, których nie potrzebuję. Osobno listwa, zaślepki czołowe listwy  i dwa typy uchwytów, które najbardziej nadają się do tego celu. Oto efekt. Mnie się podoba, ale wysłałem żonie zdjęcia i milczy  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Te dyskretne spawy dobrze komponują się z audiofilską pianką opakunkową na ścianie :)

Twoja żona musi Cię bardzo kochać  ;D

frywolny trucht

Dumamy nad wymianą  ;D To jest pianka pod akwaria proszę pana, niestety z czasem się porozłaziła, kot powyszarpywał tu i tam.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Ja mam audiofilski koc  ;)

A w temacie słuchawek, to może skrobnij parę słów o tych superluxach.  8)

frywolny trucht

Taki odpowiednik wkładki 2M Red  :D Jak przyjdzie w końcu docelowy wzmacniacz słuchawkowy, coś maznę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

octagon

W sumie to nie wieszak, ale nie chciałem zakładać odrębnego wątku. Właśnie dotarł do mnie stojak na słuchawki. Zamówiony u Pana Krzysztofa Jurkowskiego, artysty plastyka, jego strona:

http://www.jurkowski.waw.pl/

Wykonanie jest bardzo dobre. Kolorystyka na zdjęciu była inna (wiadomo, zdjęcia, monitory, itd.) dlatego warto przed zakupem zapytać jaki kolor jest faktyczny, a raczej jego odcień.


GregWatson

Jak na artystę przystało ładne dzieło sztuki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

SVART

afroamerykanin normalnie :).

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał Trójmiasto

Mogę już zaprezentować mój autorski zrealizowany (w końcu) projekt stojaka na słuchawki.

Michał Trójmiasto

Tym razem w pełnej krasie:)

rudy-102

Nie obróciło Ci się :)


Michał Trójmiasto


GregWatson

Cytat: frywolny trucht w Listopad 02, 2015, 19:15Sprawa znalazła swój finał w Castoramie gdzie nie trzeba było kupować całego zestawu z uchwytami, których nie potrzebuję. Osobno listwa, zaślepki czołowe listwy  i dwa typy uchwytów, które najbardziej nadają się do tego celu. Oto efekt.


I jaka szerokość Ci wyszła na tej ścianie na trzy słuchawki ? Bo dla mnie wzrokowo idealnie - też mam 3 sztuki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

To wychodzi na to, że ja straszny ignorant jestem bo upycham gdzie się da. Poza tym miejsca nie mam.

GregWatson

Jak ktoś ma tylko jedną sztukę to może pozwolić sobie na jakieś arcydzieło. Ale znając życie prowizorki są najlepsze i pewnie na tym skończę.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Castorama to żadna prowizorka ;) Słuchawki się nie dotykają i zajmują razem jakieś 56-57 cm.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 30, 2018, 22:06Słuchawki się nie dotykają i zajmują razem jakieś 56-57 cm.


I dlatego mi się to podoba.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.