OPPO HA-1 wzmacniacz słuchawkowy

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 01, 2015, 11:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Na początek garść suchych danych technicznych ze strony https://www.oppodigital.pl/produkty/oppo-ha-1.html  ( pozwoliłem sobie pousuwać przymiotniki w stylu bezkompromisowy, bezkonkurencyjny) , okraszonych moimi zdjęciami:

HA-1 łączy bezkompromisowość pracującej w klasie A zbalansowanej sekcji mocy oraz możliwości przetwornika cyfrowo analogowego ESS 9018 Sabre32 Reference.

OPPO zaprojektowało wzmacniacz słuchawkowy HA-1 jako urządzenie uniwersalne, tak jak w naszych odtwarzaczach Blu-ray. HA-1 jest zarówno wzmacniaczem słuchawkowym jak i przetwornikiem cyfrowo analogowym z asynchronicznym wejściem USB, stereofonicznym przedwzmacniaczem, stacją dokującą dla urządzeń mobilnych oraz transportem sygnału audio z łącznością Bluetooth. Jego konstrukcja jest w pełni zbalansowana.
HA-1 jest zasilany przez  transformator toroidalny. Liniowe stabilizatory oraz filtry z robionymi na zamówienie kondensatorami zapewniają czyste źródło zasilania z zapasem mocy. Stopień końcówki mocy wykorzystuje ręcznie dobierane i parowane elementy dyskretne aby zapewnić idealną symetrię. Napędzany silnikiem precyzyjny potencjometr głośności pozwala zarówno na ręczną regulację głośności jak przy użyciu pilota utrzymując sygnał na czysto analogowej ścieżce. Użytkownicy mają możliwość podłączenia słuchawek ze zbalansowanym 4-pinowym złączem XLR oraz tradycyjnym złączem słuchawkowym jack 6,3 mm. Analogowe wejścia i wyjścia liniowe są dostępne w formie gniazd RCA oraz zbalansowanych gniazd XLR. Wbudowane obwody monitorujące i zabezpieczające chronią przed niechcianymi zdarzeniami takimi jak zwarcia, przeciążenia czy stała składowa na wyjściu mogącymi doprowadzić do pogorszenia parametrów urządzenia.

HA-1 najlepiej pracuje z cyfrowym audio wysokiej rozdzielczości. Jego cyfrowe wejścia koaksjalne, optyczne, zbalansowane AES/EBU oraz asynchroniczne USB wspierają zarówno format PCM jak i DSD. Ten sam przetwornik ESS9018 Sabre32 Reference oraz analogowy stopień wyjściowy jak ten używany w naszych audiofilskich odtwarzaczach Blu-ray zapewniają  niski poziom szumów i zniekształceń. Podłączenie HA-1 z komputerem poprzez złącze USB jest proste i pozwala cieszyć się dźwiękiem pozbawionym jittera używając twojego ulubionego oprogramowania do odtwarzania muzyki. OPPO HA-1 jest również odtwarzaczem cyfrowego audio z urządzeń mobilnych, certyfikowanym przez wiodących producentów smartfonów i tabletów ( taaa, czyli Apple, bo na Androidzie ni chu, chu - przyp. aut.). Dla dodatkowej wygody, do transmisji sygnału audio można użyć łączności Bluetooth wykorzystując wysokiej jakości kodek Apt-X który pozwala na uzyskanie lepszej jakości dźwięku z urządzeń mobilnych.

HA-1 ma klasyczny wygląd z elementami nowoczesności. Jego desktopowa obudowa wykonana z aluminium posiada gałkę głośności oraz gałkę wyboru źródła wspierane przez ekran o przekątnej 4,3 cala dla łatwiejszej obsługi urządzenia. Zależnie od twoich preferencji lub nawet nastroju odtwarzanej muzyki możesz wybrać pomiędzy klasycznym wskaźnikiem wychyłowym, nowoczesnym wyświetlaczem widma dźwięku lub prostym podsumowaniem informacji na ekranie. Dołączony pilot oraz aplikacja Bluetooth na smartfony ( rzeczywiście, zainstalowałem i działa- także na Androidzie- przyp. aut.) pozwalają na pełną kontrolę oraz wygodę użytkowania."

W załączniku dane techniczne. Tutaj instrukcja w języku angielskim do ściągnięcia: http://download.oppodigital.com/HA1/HA-1%20User%20Manual%20v1.2%20US.pdf
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cena w USA 1200 dolarów. W Europie? Szkoda gadać. Zdjęcia wkleję lepiej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

porównanie wielkościowe z innym słuchawkowcem, tj. Pro-Ject Head Box SE 2 i śliczniusi, aluminiowy pilot HA-1:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#3
Aby uzyskać- ponoć- najlepszy efekt, synergię- należy posiadać trzy składniki Oppo :) Dałem się namówić. Najpierw słuchawki PM-2...Ze względu na nieco lepsze parametry wejścia słuchawkowego XLR 4 pin we wzmacniaczu HA-1 zaleca się dokupienie takiego oto kabla o długości 2, 3 lub 5 m: https://www.oppodigital.com/products.asp?cat=45 Podaję ceny w dolarach, bo każdy pamięta niską cenę tegoż zapewne i nie będzie zszokowany tym ile realnie za poszczególne elementy trzeba dać w Polsce  :o Trzecim składnikiem jest oczywiście wzmacniacz HA-1  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

A jakieś pliki zdążyłeś już posłuchać ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#5
Nie jeszcze, ale jako DAC spisuje się lepiej niż ten w moim odtwarzaczu CD. Nawet nabyłem 3 kable Coaxial do testów :) Będzie Chord, Melodika i Profigold, który jest od niedzieli.

Dlaczego zainteresowałem się Oppo? Po przeczytaniu tego:
http://hifiphilosophy.com/recenzja-oppo-ha-1/?caly-artykul=1
http://hifiphilosophy.com/recenzja-oppo-pm-2/
tego: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/04/oppo-ha-1-i-oppo-pm-2-wzmacniacz.html
czy tego: http://soundrebels.com/artykuly/recenzje/item/651-oppo-pm-1-ha-1
trudno było się nie zainteresować. Udało mi się dość tanio ściągnąć podemonstracyjne słuchawki PM 2 i lawina ruszyła.

Obcowanie- struktura menu:



Jak słychać wzmacniacz uwielbia pstrykać przekaźnikami, mnie intryguje czy testerzy obczaili ustawienie HIGH ( domyślne- a przeznaczone dla słuchawek o małej skuteczności i niewielu ohmach) i NORMAL ( swoją drogą widać jak wzmak myśli o słuchaczu i zamiast dać sygnał po wejściu na HIGH, obniża najpierw poziom głośności), bo to nie tylko podbija głośność, ale wręcz wykręca dźwięk :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#6
Na poniższym zdjęciu rebelsów widać dwa gadżety firmowe, których nie mam, stojak można dokupić, oraz całą bandę padów: https://www.oppodigital.com/products.asp?cat=44 , ale o co chodzi z platformą pod wzmacniacz? Wygląda, że czasem jest na wyposażeniu wzmacniacza, a czasem nie? Nie rozumiem. Stojak na słuchawki jest na wyposażeniu słuchawek Oppo HA-1, na które jednak się nie zdecydowałem ze względu na identyczną konstrukcję obu, trochę chudsze tylko opakowanie, za to sporo wyższą cenę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Coś jeszcze z działu Obcowanie, zanim parę zdań o dźwięku...
Wzmak jest ciepły gdy pracuje ( wiadomo- klasa A), ale jajecznicy na nim nie usmażymy. Nie wiem, może latem będzie gorzej. Świetne stopki, niemal przyklejają się do podłoża i nie ma szans by przesunąć wzmacniacz. W ogóle całość zestawu robi niesamowite wrażenie jeśli chodzi o dokładność wykonania, żadnych niedoróbek, uszczerbków, nadlewów. Nic! Zegarmistrzowska robota. Wejście USB z przodu obsługuje tylko produkty Apple. Szkoda. Bluetooth działa bardzo dobrze, łatwo idzie parowanie- dźwięk OK, ale umówmy się, że telefony LG do tytanów jakości muzyki nie należą, zapuszczenie czegokolwiek z CD robi dużą różnicę. Aplikacja na Androida ( oczywiście na Apple też jest) działa perfekcyjnie ale po  Bluetooth-u. Oto zrzut ekranu apki:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tutaj napisałem jak ustawienie HIGH - NORMAL wpływa na odsłuch płyty "Heligoland" Massive Attack:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=985.msg76342#msg76342

Czas na Cztery Pory Roku- ustawienie NORMAL lekka nuda, kulturka w pełni, ale nuda. Ładniutka barwa, ale bez zaangażowania. Ustawienie HIGH wyławia nagle z odmętów skrzypki, stawia je na pierwszym planie, a ich dźwięk rozszczepia, zdaje się słyszeć niemal oddechy machających smyczkiem, wiatr hulający w ich rękawach podczas tego machania :) No i do tego dochodzą większe skoki dynamiczne. Przejmujące. Odpływam.

p.s.
Cholera, to które ustawienie jest tym preferowanym dla słuchawek PM-2? 
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 01, 2015, 13:37Dlaczego zainteresowałem się Oppo? Po przeczytaniu tego:
http://hifiphilosophy.com/recenzja-oppo-ha-1/?caly-artykul=1
Wiesz może kto pisze artykuły dla tej strony?
Tak sobie czytam i czytam ...
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: vasa w Grudzień 02, 2015, 11:00
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 01, 2015, 13:37Dlaczego zainteresowałem się Oppo? Po przeczytaniu tego:
http://hifiphilosophy.com/recenzja-oppo-ha-1/?caly-artykul=1
Wiesz może kto pisze artykuły dla tej strony?
Tak sobie czytam i czytam ...

http://hifiphilosophy.com/hifi-philosophy/

Tu jest ktoś podpisany. W każdym razie, ma bardzo męczącą manierę pisania. Z drugiej strony, chyba nic nie przebije gości z Sound Rebels. Tam mam dość po jednym zdaniu wstępu.

vasa

Cytat: Jakub w Grudzień 02, 2015, 12:01Tu jest ktoś podpisany.
Piotr Ryka. Kolejny delikwent z AS postanowił się uniezależnić.
Maniera jest jaka jest, natomiast po przeczytaniu kilku artykułów powróciła mi taka myśl, która mnie od czasu do czasu nawiedza - Czy tylko ja mam taką masę wątpliwości? Czytając wpisy o dźwięku często mam do czynienia ze sformułowaniami zamkniętymi, w trybie oznajmiającym, nie obarczonymi żadną wątpliwością. A ja nic tylko mam wątpliwości :(
Słyszę czy nie słyszę, lepiej jest czy nie jest, czy dziś słyszę to samo co wczoraj czy tez coś innego ??? ?
Strasznie chwiejny jestem  :(

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ładna chwiejna osóbka  ;D
Oj tam maniera, entuzjazm widać? Widać.

Tymczasem posłuchałem parę kolejnych płyt i wcale nie jestem mądrzejszy, a w zasadzie poprosiłbym o opcję MEDIUM, żeby zapomnieć o tym przełączaniu :) No nic, czekamy na nowy software :) Tak, tak, zupełnie jak w Androidzie czy iOS.
Na pewno gdy ktoś pisze w teście o gęstym, kremowym dźwięku- słuchał w pozycji NORMAL, a ten, który pisze o ataku, spektakularnej dynamice dynamice- na domyślnym HIGH. Chyba, że słuchał samych samplerów, świetnie zrealizowanych, kameralnych płyt np z ECM. Wtedy dźwięk w obu pozycjach jest na tyle podobny, że przełącznik schodzi na dalszy plan. Oppo HA-1 to inteligentna maszyna, sama przełączy się na europejskie zasilanie, chroni Twój słuch. Dlaczego sama nie może wyczuć jakie słuchawki zostały podłączone i sobie ustawić, nie zajmując mojej chwiejnej osóbki takimi dylematami?

;D  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

Odkopie temat:
Jeżeli jeszcze masz tego słuchawkowca to zapytam jak spisuję się jako DAC i jako PRE?? Bez podłączania słuchawek - tylko wyjście analog na wzmak lub końcówke.
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

moon

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 01, 2015, 12:25Podaję ceny w dolarach, bo każdy pamięta niską cenę tegoż zapewne

;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Jako DAC- jest precyzyjny i neutralny. Tak bardzo stara się nie zwracać na siebie uwagi, że w sumie nie wiem czy to dobrze :) Gęste pliki jakoś mnie nie bardzo przekonały. Szczególnie DSD. Nawet i te co jeden utwór waży 1 GB. Lubię go używać zamiennie zamiast DAC-a mojego odtwarzacza CD. Mój odtwarzacz ma tendencje docieplenia, co się sprawdza z potraktowanymi loudness war płytami. Jak płyta jest nagrana w sposób zrównoważony, a perfekcyjny- odpalam Oppo i jest duuużo lepiej niż z DAC- a odtwarzacza, mgły się rozstępują.
Jako pre go nigdy nie używałem, często używam jako słuchawkowca i tutaj niczego więcej mi nie trzeba. Mam swoją nirwanę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

Dzięki. A możesz spróbować go jako pre, jak by się zachowywał w stosunku do pre Twojego wzmacniacza.

Wysłane z tapciocha
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

frywolny trucht

Jeśli dobrze ogarniam, musiałbym mieć końcówkę mocy, a mam integrę, która może robić za kolejne pre.
Czy coś nie tak knuję? Jak będziemy robić jakiś zlot, mogę go zabrać. Wielki nie jest i akurat łatwo go z mojej układanki wyłuskać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

Nie. Myślałem, że może masz wejście pre in lub ByPass. Wtedy można połączyć zewnętrzne pre. Tak to szkoda Twojej pracy i czasu.

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F