S.M.S.L sAp II - wzmacniacz słuchawkowy

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 28, 2015, 21:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

S.M.S.L  sAp II - wzmacniacz słuchawkowy.

Może na początek dane od producenta:


Specification:
Standard input interface: 3.5mm/rca stereo input(with switch)
Standard output interface: 6.35mm earphone jack
Output power: 900mw/600Ω, 180mw/300Ω, 450mw/100Ω,610mw/62Ω, 910mw/32Ω, 1000mw/16Ω
SNR: ≥105dB
Distortion: ≤0.003%
Frequency response: 20hz-30khz
Power voltage: 100-240ACV


rudy-102

#1
Postanowiłem założyć wątek z tym maleństwem bo mnie zadziwiło. Wymiary z fotografii są w zasadzie 1:1, kosztuje grosze bo w okolicach 50 euro.
Zbudowany na bazie kości TPA6120A2 od Texas Instruments. Zamawiając go chciałem kupić coś taniego jako materiał porównawczy do innego wzmacniacza słuchawkowego z którego nie byłem całkowicie zadowolony, aż w końcu zacząłem wątpić w to czego oczekuję od takiego urządzenia.
To malutkie pudełeczko potrafi zagrać na prawdę dobrze co w porównaniu do pieniędzy jakie trzeba na nie wydać jest rewelacją. W moim przypadku ten wzmacniaczyk pokonał wzmacniacz lampowy, który kosztował kilkanaście razy więcej.

Jakub

Fajny, może sobie sprawię do pracy, bo dziurka z ThinkPada jest dramatycznie zła.

frywolny trucht

Rosjanie oszaleli na jego punkcie, rudy nie musisz go rozbierać :)  Test oczywiście rosyjskojęzyczny. No młodziaki, macie pecha  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 30, 2015, 21:00rudy nie musisz go rozbierać :)
No i odebrał mi całą radochę z rozbierania :) .
A tak na serio do tej poru jedyna uwaga krytyczna z mojej strony to kabelek zasilający. On ma przejściówkę z wtyczki amerykańskiej na europejską. Coś im nie wyszło i kabel nie zawsze kontaktuje. Wymieniłem na pierwszy-lepszy z szuflady


i pasuje.

Piterski

Nie mam rewelacyjnych słuchawek bo tylko Sennheiser HD-570, kupiłem je do komputera.
Bywa, że czasem nie mam możliwości posłuchać płyty na kolumnach i chętnie bym podpiął chociaż słuchawki.
Najchętniej bym poszedł w coś audiofilskiego ale na to nie mam na razie kasy i osłuchania więc może takie rozwiązanie było by ciekawe. Jak się na to zapatrują znawcy słuchawek?
To takie plany do realizacji najwcześniej w drugim półroczu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Myślę, że biorąc pod uwagę współczynnik cena/jakość to jest on bezkonkurencyjny.

spalon

Biorąc pod uwagę jakość wykonania i cenę to faktycznie trudno znaleźć coś w tym przedziale cenowym podobnie grającego . Mam ten wzmacniacz już od kilku lat kupiłem kiedyś do przetestowania i tak został ale nie ze względu na to że uważam go za jakąś rewelacje ale stwierdziłem że zostawię jako zapasowy w razie awarii WBA GT lub na jakiś dłuższy wyjazd .

Czy ktoś próbował go z innym zasilaczem niż ten który jest dołączony do zestawu ?

Piterski

To jaki wzmacniacz słuchawkowy warto brać pod uwagę?
Może nie ma co się rozdrabniać i trzeba celować w coś z audiofilskiego, a potem tylko lepsze słuchawki?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spalon

W moim przypadku było trochę na odwrót pierwsze były słuchawki AKG K 701 i od nich zaczęła się na nowo przygoda z sprzętem audio , próbowałem ich pod różne źródła i kilka różnych wzmacniaczy włączając w to również te wmontowane oryginalnie w odtwarzacze CD . 

Piterski

Ja mam przeciętne słuchawki ale w sprzęcie jak widać poniżej nie mam żadnego wejścia pod słuchawki.



Planuje wprawdzie zmiany ale nie sądzę bym w w nowym wzmacniaczu czy CD takowe gniazdo oświadczył, a jako ze pokój dzienny stal tez się sypialnia chciałbym móc posłuchać muzyki bez konfliktów z żoną.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Czyli trzeba zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy, co raczej na dobre wyjdzie odsłuchom.
Pytanie jak z wyjściami, czy nie zabraknie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Gdybyś myslał o planarach, to amerykańskie jest Oppo, oraz lepsze ceny w USA ma Hifiman. Tam szukać, pomimo kosztów cła. Wycelować w jakiś podemonstracyjny model i masz do dwóch razy taniej jak w Polsce.
Pierwsze z brzegu, do wyjaśnienia koszty przesyłki: http://www.ebay.com/itm/HifiMan-HE-400i-FREE-SHIPPING-/161987365109?hash=item25b73308f5:g:p0AAAOSwPc9Wy2P4

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon

Bez sensu było by szukać odtwarzacza cd z gniazdem słuchawkowym .

A pro po źródła to w sypialni co nim ma być podłączone pod wzmacniacz słuchawkowy i słuchawki ?

Odbiegając od tematu to czy ktoś z was testował może kiedyś discmany te porządne wykonane pierwsze egzemplarze z pierwszych lat jak weszły na rynek , bo ja miałem okazję kilka przetestować i mogę polecić discmana Sony D-50MKII jak dla mnie rewelacja , mocny wzmacniacz słuchawkowy no i bardzo solidny dźwięk     

rudy-102

@Piterski
Jeśli jak mówisz masz przeciętne słuchawki (ja też) i dziurka do słuchawek ma być tylko na wypadek przypadku bólu głowy u małżonki to możesz śmiało w tego sAp`a wchodzić. :)
Gra na prawdę ładnie, a cena śmieszna.

spalon

Cytat: rudy-102 w Luty 26, 2016, 17:49
@Piterski
Jeśli jak mówisz masz przeciętne słuchawki (ja też) i dziurka do słuchawek ma być tylko na wypadek przypadku bólu głowy u małżonki to możesz śmiało w tego sAp`a wchodzić. :)
Gra na prawdę ładnie, a cena śmieszna.

Dokładnie tak też uważam .
Zawsze można jeszcze pożyczyć jakieś konkretniejsze słuchawki i przetestować jak to będzie a dobierając do nich jakieś konkretniejsze źródło i wzmacniacz słuchawkowy może być tylko lepiej

Bednaar

Witam, to mój pierwszy post na tym Forum.
Trafiłem tu kiedys przypadkowo, jak szukałem opinii o SMSL sAp-II.
Przyznaję, że ten temat przyczynił się do decyzji o zakupie i bardzo jestem zadowolony z tego wzmacniacza.
Zyskał on też zainteresowanie na innym forum i był testowany z flagowcami SonyMDR-Z1R.
U mnie gra z Marantzem M-CR503 (źródło) i słuchawkami AKG K530LTD.
Dżwięk szybki, dokładny, dosadny i naturalny. Gorąco polecam nie tylko jako coś na początek - u mnie zostaje na stałe, najlepszy zakup audio w moim życiu :)

Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Bednaar

Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

marekw 76

Cytat: spalon w Luty 25, 2016, 16:10Czy ktoś próbował go z innym zasilaczem niż ten który jest dołączony do zestawu ?
Ja mam do niego drugi zasilacz od Tomanka. Koszt to było chyba 150zł. Czy lepiej na Tomanku? Inaczej... Z firmowego dźwięk jakby spokojniejszy mniej analityczny tak mi się wydaje bo nie pamiętam dokładnie. Po przeprowadzce na razie nie słucham przezeń z racji innego ustawienia sprzętu.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Bednaar

Poniżej link do wątku o tym SAP-2 na innym forum - zresztą rozpoczęty przeze mnie. Plus modyfikacja majkela orza próby z zasilaczem linowym (ten oryginalny jest impulsowy):

https://forum.mp3store.pl/topic/157113-smsl-sap-ii/page/3/?tab=comments#comment-1579001

Mój SAP-2 nie jest modyfikowany. Interesuje mnie zasilacz linowy, jeżeli zakup nie jest wysokim kosztem. Ten od Tomanka to zasilacz liniowy, czy impulsowy?
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

McGyver

Tomanek robi liniowe, ale to żadne cuda. Ot solidny, porządnie wykonany zwyklak. Za podobną kwotę samodzielnie się złoży wyraźnie lepszy.

Bednaar

Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

marekw 76

Tak jak napisał Adam. Zwyczajny liniowy, nabyłem z wtykiem UK bo taki był mi potrzebny. Cena to było coś około 150 zł z przesyłka do Irlandii.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

rudy-102


Bednaar

#24
Majkel nie ujawnił.

Przy okazji mam pytanie, bo na tamtym forum nie uzyskałem odpowiedzi.
Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu zasilacza (np. liniowego)? Oryginalny ma wyjście 24 V i 1 A. Rozumiem, że ma być 24 V na wyjściu oraz co najmniej 1 A? Takie naiwne pytania, bo po prostu na elektronice się znam, jak Afrykańczyk na wypasaniu reniferów ;)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain