S.M.S.L sAp II - wzmacniacz słuchawkowy

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 28, 2015, 21:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Jak będzie więcej niż 1A to nic się nie stanie. Samemu wzmacniaczowi wystarcza 0,5 A.

Bednaar

#26
Dzięki :) Z tego, co widziałem, początkowo do SAP-2 dołączano firmowo zasilacz 0.5 A - taki we wtyku. Teraz jest wolnostojący 1 A (jak u mnie). Czyli jest jakiś postęp :)

Edit: najtańsza obecnie dostępna na Allegro opcja to zasilacz od Nostromo za 402 zł. Droższy niż sam wzmacniacz SAP-2   :-\
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

McGyver

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 28, 2019, 17:33Jak będzie więcej niż 1A to nic się nie stanie.
Pod warunkiem że będzie to zasilacz STABILIZOWANY.
Cytat: Bednaar w Kwiecień 28, 2019, 18:26najtańsza obecnie dostępna na Allegro opcja to zasilacz od Nostromo za 402 zł.
Be-ze-sens. Za połowę tej kwoty złożysz zasilacz na bardzo dobrych komponentach, z odpowiednim zapasem prądowym i w estetycznej obudowie.

Bednaar

Sam nie złożę, musiałbym ewentualnie komuś zlecić.
Nie znam się na tym.
Dochodzą zatem koszty zlecania.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

McGyver

Umiesz do kupy polutować KIT? No to podpowiemy co kupić, jaki trafol do tego, obudowę znajdziemy. Nie takie rzeczy się budowało wspólnymi siłami.

marekw 76

Albo do Tomanka napisz może ma, wiem, że kiedyś miał - wystawione na stronie. Wtedy kup z opcją ewentualnego zwrotu. Albo tak jak Adam radzi. A jeśli bardzo chcesz to Ci mogę podesłać swój na próbę ale koszty przesyłek bierzesz na siebie. Tyle, że według mnie najlepsza będzie opcja jeden lub dwa bo wtedy żadnych kosztów na boku nie będzie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Bednaar

Cytat: McGyver w Kwiecień 28, 2019, 19:25
Umiesz do kupy polutować KIT? No to podpowiemy co kupić, jaki trafol do tego, obudowę znajdziemy. Nie takie rzeczy się budowało wspólnymi siłami.

Nie umiem, nigdy tego nie robiłem. Proszę zrozumieć - zawodowo zajmuję się czymś diametralnie odmiennym, ponadto nie mam czasu na takie zabawy (zarówno w związku z pracą, jak i z przyczyn osobistych). W grę wchodzi tylko zakup gotowego urządzenia, albo zlecenie wykonania zasilacza - jezeli tak bedzie taniej.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

McGyver

Mogę Ci podpowiedzieć co zamwić z np. ebay, a jak każesz wysłać do mnie to Ci to zmontuję i uruchomię. Odwdzięczysz się kiedyś jakimś napitkiem. Może być?

rudy-102

Cytat: McGyver w Kwiecień 29, 2019, 23:14podpowiedzieć co zamwić
Jakbyś mógł podać linki to byłbym wdzięczny. W wolnej chwili sobie złożę. Mam ten wzmacniacz i jestem ciekawy na ile inaczej zagra z lepszym zasilaniem.

Bednaar

Cytat: McGyver w Kwiecień 29, 2019, 23:14
Mogę Ci podpowiedzieć co zamwić z np. ebay, a jak każesz wysłać do mnie to Ci to zmontuję i uruchomię. Odwdzięczysz się kiedyś jakimś napitkiem. Może być?

Ja się jeszcze zastanowię. Teraz wyjeżdżam na majówkę i być może nie będe mieć netu - zatem mam kilka (5) dni do namysłu. A co do napitku - niestety z pewnych względów nie mogę kupować napojów alkoholowych.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

tomekkk1

Wejdź na eBay, albo inne Aliexpress i rozglądnij się za liniowcem u "majfriendów". Sam kupiłem dwa: jeden pojedynczy, drugi podwójny - dwa zasilacze w jednej budzie. Świetne wykonane, ciche toroidy, z regulacją napięcia potkiem, diody bocznikowane kondensatorami...

Jeden w ciągłym użyciu - zasila DAC:


Jedyny mankament to bardzo jasny wyświetlacz. Można sobie jednak z tym poradzić - ja zastosowałem niebieską folię. Dwie warstwy docięte do otworu i teraz świeci ładnie. Są też opcje bez wyświetlacza ;)

Bednaar

#36
Dziękuję za pomoc i sugestie, ale z przyczyn finansowych muszę na razie odłożyć zakup zasilacza. Nie mam aż takiego parcia, żeby zmieniać, bo moim zdaniem SMSL SAP-2 gra bardzo ładnie nawet z tym standardowym. Wiadomo jednak, że zawsze jest pokusa, by było lepiej - ale teraz mam inne ważne priorytety i sprawa zasilacza musi poczekać.
Edit: a co to znaczy "majfriendy"?
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

tomekkk1


uncle-benz

witam ,

chciał bym moim doświadczenie na temat wzmacniaczy słuchawkowych  podzielić ( za byki i buble w języku polskim przepraszam ze względu ze nie używałem języka Polskiego przez 20 lat )

ogólnie w roku 2015 ze względu ze leżałem długo w szpitalu zacząłem  intensywniej muzykę słuchać  ( sony z2 z oryginalnymi słuchawkami z zestawu ) . no i rozkręciłem się po kolei ...
1. Wzmacniacz słuchawkowy DIY  DA7233  2. SMSL sApII PRO TPA6120A2 . 3 Lovely Cube ( + przeróbka /wymiana najdroższych podzespołów )

w miedzy czasie  budowa serwera na muzykę przeważnie w formacie FLAC 
w miedzy czasie  budowa odtwarzacza DAC  na bazie Raspbery 

ostatecznie  wzmacniacz numer 4. lampowy  DYI  przebił  wszystkie poprzednie wzmacniacze
wzmacniacz Lampowy zbudowałem sam , z pomocą wiedzy Internetowej  na lampach ECL86  .
numer  1. 2. 3. od tego czasu są łapacze  kurzu ;-)

pozdrawiam 

Yamaha RX-V1900 - I.Q ted 5 - I.Q ted 2 (rear) - I.Q ted center  - Multimediaplayer Diy Raspberry Pi3/Libreelec -  DAC Player Diy / Raspberry Pi3/ Volumio2 -  NAS Server/Intel Atom/Openmediavault - Nixie Tube Vu Meter/NI13

spalon

Możesz coś więcej napisać o tym wzmacniaczu słuchawkowym na lampach ECL 86

rudy-102

Podpisuję się pod prośbą.
@uncle-benz
Załóż proszę osobny wątek. Wrzuć kilka zdjęć, schemat i opisz jak to gra. Może innym też się przyda. Wzmacniacz słuchawkowy to u mnie cały czas nie rozwiązana sprawa i chętnie poczytałbym o nowych pomysłach.

Bednaar

Cytat: Bednaar w Maj 06, 2019, 13:12Dziękuję za pomoc i sugestie, ale z przyczyn finansowych muszę na razie odłożyć zakup zasilacza. Nie mam aż takiego parcia, żeby zmieniać, bo moim zdaniem SMSL SAP-2 gra bardzo ładnie nawet z tym standardowym. Wiadomo jednak, że zawsze jest pokusa, by było lepiej - ale teraz mam inne ważne priorytety i sprawa zasilacza musi poczekać.

Witam po dwóch latach - wreszcie udało mi się zakupić zasilacz stabilizowany do SMSL SAP-2 i jest to jedyna zmiana w moim systemie stereo, jaką przez ten czas poczyniłem. Zasilacz jest dostępny np. tutaj: https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=25172&controller=product - jak widać, cena ok. 70 zł jest do zaakceptowania (w porównaniu z 400-500 zł za zasilacze Nostromo czy Tomanka). No i teraz gra sobie  SAP-2 z tym zasilaczem i  faktycznie jest lepiej: lepsza separacja kanałów  i przestrzeń, czystsza góra, łatwiej rozróżnić poszczególne instrumenty,  to tak na szybko. Dla zainteresowanych: pierwsze testy były podczas słuchania płyty CD Eberhard Weber - Silent Feet (ECM, 1977).

Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain