Chiński Hi-end

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 19, 2017, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Do założenia tego wątku zmusiło mnie obcowanie ze słuchawkami chińskiej konotacji. Dokładnie rzecz biorąc nazwa ich to Somic v2.
Pierwszy raz usłyszałem o nich od kolego Spalon. Ktoś do niego przyjechał i pokazał te słuchawki, zrobiły na nim wrażenie.
Jako, że moje Sennhaiserry 598 się zuzywają, mam w zamiarze cos zakupić. I tak sobie wszedłem w internet i polukałem... Hmm... Słuchawki Somic V2... Hmm... ile?!
No dobra, kupiłem nawet się zbyt wiele nie namyslająć. Po 3 dniach słuchawki mam w domu i słucham. I... kurde, opad szczęki. To nie chodzi o to czy one są takie czy siakie czy maja przestrzeń, robią scenę, czy sylibizują... Nie... one grają... Podstawa basowa? A co to? Wysokie? What? średnica? Mniam....
Doznałem szoku w przypadku odsłuchu Milesa Davisa, jednej ze starszych jego studyjnych płyt, granych na setkę ; słychać skrzypienie stołka oraz szelest przewracanych kart partytury... W sumie w dupie to mam ale przyjemnie wiedzieć, że są takie dźwięki :)
Generalnie są to słuchawki bardzo a nawet bardziej fajne... Czy lepsze od słuchawek za kilkaset zł? Tak. Bo dają frajdę a nie każą znęcać się nad soba i doszukiwać się ich walorów. Te chińczyki dają to od razu, bez uruchomienia wyobraźni, ona może posłużyć do czegoś zgoła innego ;D
Jakość tego sprzętu jest nienaganna. Piękne opakowanie, przejściówka na duzego jacka, nakręcana, to plus. Pałąk obciągnięty (sorry) materiałem skóropodobnym ale sprawia wrażenie trwałego.
Co jeszcze... Jak dla mnie... nie są wygodne. Po przejściu z hd 598 to jest tak jak by ktoś nałożył szklarnię na głowę... cokolwiek to znaczy...
Ale w sumie to lubię te słuchawki. Łupią mi łeb a słucham ;D The Clash
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

Chińczyki głupie nie są,od dekad produkują dla najlepszych,za tanią pracę, nie czepianie się przepisów BHP i praw pracownika,dostali know how,na ktore Europa i USA pracowały dziesięciolecia. Najpierw nauczyli się kopiować,potem nieudolnie naśladować a teraz zaczynają produkować sprzęt i peryferia,które nie będą już kosztowały czapki śliwek,tylko spory trzos. Mają wszystko,fabryki,linie technologiczne i niezliczoną ilość pracowników. Chińczyk swojego hienda nie kupi,bo dla niego wciąż mentalnie najważniejsza jest uznana marka,ale na świecie dadzą sobie radę bez problemu. Już teraz patrząc jakie zabawki powstają za Wielkim Murem,człowiekowi brakuje tchu z wrażenia a jest wielu takich,którzy podobnie jak Ty,przekonali się nomen omen nausznie :) ;D że są to bardzo wartosciowe klocki i jeszcze,choć to się lada chwila zmieni,relatywnie tanie.

gratefullde

Cytat: Jamówię w Styczeń 19, 2017, 20:26jak Ty,przekonali się nomen omen nausznie :) ;D że są to bardzo wartosciowe klocki i jeszcze,choć to się lada chwila zmieni,relatywnie tanie

Ale jak tu się nie przekonać? Michał... wyprodukujmy coś u siebie w tej jakości?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 20:31
Cytat: Jamówię w Styczeń 19, 2017, 20:26jak Ty,przekonali się nomen omen nausznie :) ;D że są to bardzo wartosciowe klocki i jeszcze,choć to się lada chwila zmieni,relatywnie tanie

Ale jak tu się nie przekonać? Michał... wyprodukujmy coś u siebie w tej jakości?



Kurcze o jakość bym się nie bał, o koszty zdecydowanie tak. W Polsce nie da się produkować tanio,powody znamy wszyscy a kolejna sprawa to rynek,nasz jest malutki a ekspansja światowa,przy Chińczykach to mżonki. Zobacz,taki Verictum wyprodukował kabel sieciowy i wycenił go na bagatela 36 koła,gdzie oni ten kabel sprzedadzą,Chińczykom? :)

gratefullde

To są chore ceny... Ni jak nie oddające klasy brzmienia ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 20:47
To są chore ceny... Ni jak nie oddające klasy brzmienia ;)



Ja o tym kablu słyszałem tylko pozytywne opinie,ale aura jak otacza jego promocję,to narodziny nowej religii. Tym czasem Chińczyk zrobi to przynajmniej tak samo dobrze,z pewnoscią taniej i sprzeda przez alibabę na cały świat a Verictum?może sprzeda do innego województwa. Chiny to potęga,internet jest pełen informacji o naprawdę świetnych produktach a znaczek made in china,jako synonim tandety jest już dawno nieaktualny,kto tego nie dostrzega,nie rozumie współczesnego świata.

gratefullde

Ja tam nie wiem :) Syn przyszedł, posłuchał, jakieś 30 sek i powiedział, że mam mu takie zamówić ;D
Cóż, zrobię to :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

Somic V2 - £34!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jamówię


rudy-102

W Niemczech kosztują 39 euro. W testach piszą, że grają tak jakby kosztowały dwa razy tyle :).

Ładnie wyglądają.

rudy-102


gratefullde

U mnie Senki leżą :-D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Wizualnie prawie Bose  :D

MAC

Ja bym im kable wymienił i zwrotnice dołożył  ;D

MAC

A i tak się skurczą w praniu  ;D ;D ;D

wojtek41

Cytat: masza w Styczeń 19, 2017, 22:00a bym im kable wymienił i zwrotnice dołożył 
No nie... ;D ;D ;D

gratefullde

Kup, uslysz. Jaja są ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 22:06Kup, uslysz. Jaja są
Nie wierzę że kupiłeś.
Wklej selfie w nausznikach ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: masza w Styczeń 19, 2017, 22:00Ja bym im kable wymienił i zwrotnice dołożył 
Na beldena :D . Chyba sobie zanabędę nie mam żadnych nauszników . A som w cenie paczki od Elema . - Małej paczki :D

Piterski

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 20:17Słuchawki Somic V2
Cena niewielka a ja ostatnio się zastanawiałem nad słuchawkami zamkniętymi, które odizolują słuchacza od otoczenia.
Mam w domu jakiś stary niewysoki model Sennhaiserra i jest problem bo zazwyczaj jak słucham muzyki to zona lub córka chcą posłuchać czegoś na komputerze i niestety w tych słuchawkach słychać wszystko tak jak gdyby ich na uszach nie było. Te Somic przypominają mi moje stare polskie słuchawki, uszy się w nich grzały ale była cisza.
Czy Chińczyki spełniają ten warunek?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Styczeń 20, 2017, 08:40
Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 20:17Słuchawki Somic V2
Cena niewielka a ja ostatnio się zastanawiałem nad słuchawkami zamkniętymi, które odizolują słuchacza od otoczenia.
Mam w domu jakiś stary niewysoki model Sennhaiserra i jest problem bo zazwyczaj jak słucham muzyki to zona lub córka chcą posłuchać czegoś na komputerze i niestety w tych słuchawkach słychać wszystko tak jak gdyby ich na uszach nie było. Te Somic przypominają mi moje stare polskie słuchawki, uszy się w nich grzały ale była cisza.
Czy Chińczyki spełniają ten warunek?


To są słuchawki otwarte, nie izolują od otoczenia i otoczenie jest narażone na dźwięki wydobywające się z nich.

Ale oczywiście sa i zamknięte. Sam się nad nimi zastanawiam:

http://sklep.hard-pc.pl/p8601,sluchawki-isk-hd9999.html
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Styczeń 20, 2017, 08:51
Ale oczywiście sa i zamknięte. Sam się nad nimi zastanawiam:
http://sklep.hard-pc.pl/p8601,sluchawki-isk-hd9999.html
O to już lepiej  :)
Może się skuszę ale to za czas jakiś (bliżej kwietnia - maja) bo teraz mam trochę wydatków na EV i ciułam kaskę na końcówkę mocy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jakub

Przecież wzory użytkowe tych słuchawek są żywcem zerżnięte od AKG, Beyerdynamica itd.
Nic dziwnego, że są tanie, skoro model biznesowy producenta opiera się na kradzieży własności intelektualnej.

gratefullde

Cytat: Jakub w Styczeń 20, 2017, 10:18Nic dziwnego, że są tanie, skoro model biznesowy producenta opiera się na kradzieży własności intelektualnej.

Pojawiają się opinie, że podzespoły do wykonania słuchawek firm, które wymieniłeś, produkowane są właśnie przez chińczyków, w tych samych fabrykach.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Jakiś czas temu AKG przeniosło produkcję serii k2xx do Chin. Zaraz potem pojewiły się te klony. Moje k271 Studio jeszcze mają napis "Made in Austria"