Chiński Hi-end

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 19, 2017, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Zainteresowały mnie też AKG K92 ale zapewne to taka sama Chińszczyzna jak ISK.
http://sklep.hard-pc.pl/p8287,sluchawki-akg-k92-profesjonalne.html

PS. A może zainteresować się AKG K240
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

AKG to uznana marka, cena taka jak chiński hi-end więc pewnie warto. Ale warto również poczytać recenzje przed zakupem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Styczeń 20, 2017, 08:40Cena niewielka a ja ostatnio się zastanawiałem nad słuchawkami zamkniętymi, które odizolują słuchacza od otoczenia.

No to proszę bardzo. Też chińszczyzna. Wyeliminowały u mnie HD 598. Też trzy stówki.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1081.0
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/03/suchawki-takstar-ts-671-i-takstar-pro-80.html


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jajacek1410

Tak mnie zachęciliście, że zamówiłem sobie te V2. Przyjdą w tygodniu. Kupiłem z ciekawości, bo w zasadzie nie używam słuchawek - się męczę szybko. Może dlatego, że nie miałem nigdy porządniejszych słuchawek. W zasadzie to tylko takie dołożone gratis do wieży Sony i bezprzewodowe Philipsy z MM. Ten darmowy Sony to był hajend w porównaniu z Philipsem, który skutecznie zraził mnie do wszystkiego co bezprzewodowe.
   Na zestawie podstawowym sobie nie posłucham z braku dziurki do wetknięcia. Winyl, zatem,  chwilowo odpada. Pozostaje tylko drugi zestaw w robocie - Marantz SR50 +cd. Posłuchamy - zobaczymy. Jak się spodoba, to pomyślę o jakimś słuchawkowcu - zero doświadczenia w temacie.
   Sugestie, co do taniego, przyzwoitego wzmacniaczyka mile widziane :) Jakby jeszcze pilot był...
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Chcesz kupić wzmacniacz słuchawkowy? Ale go się podłącza pod wyjście liniowe, a oba Twoje urządzenia mają tylko wejścia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jajacek1410

#30
Na razie kupić nie chcę. Ale jakby co, to pozostają "nieaudiofilskie" rozgałęziacze RCA. W sumie 6 sztuk. Innego wyjścia nie widzę.
Co spieprzę rozgałęziaczami, to nadrobię ruskimi bezpiecznikami od Maszy. To wszystko, to jakiś idiotyzm jest :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Wzmacniacze słuchawkowe bywają budowane w formie "przelotki". Sygnał ze źródła idzie do wzmacniacza słuchawkowego i jeżeli jest on włączony to tam jest "konsumowany" albo leci dalej do wzmacniacza jesli słuchawkowiec jest wyłączony.

Ale namieszałem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

Cytat: vasa w Marzec 19, 2017, 01:30Ale namieszałem :)
Nie da się ukryć.:)
Czyli jakiś rozgałęziacz w środku być musi. To chyba lepsze zewnętrzne, zwłaszcza, że muszę podłączyć dwa źródła -gramofon i cd.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

#33
Nie wiem co ma dać rozgałęziacz. Problemem jest kierunek sygnału. Potrzeba, żeby sygnał wychodził z Twoich urządzeń ( Janka i Marantza), a one mają tylko wejścia. Zero wyjść.

Tak jak napisał vasa, gruba część wzmacniaczy słuchawkowych ma wejście i wyjście. Tzw, przelotkę, ale ona ma dwie wady. Puszczasz sygnał na słuchawki tylko ze źródła do którego podłączysz, no i nieaduiofilskie jest mnożenie kabli, wtyków. Schemat wtedy wygląda tak: Dźwięk z CD na przykład idzie do wzmacniacza słuchawkowego ( IN) i inną parą gniazd ( OUT) opuszcza go, by wejść do któregoś z Twoich urządzeń. Czy to Janka, czy Marantza. Sytuacja robi się bardziej interesująca, gdy wzmacniacz słuchawkowy ma na pokładzie DAC. Staje się wówczas kombajnem. Możesz podpiąć odtwarzacz CD kablem Coaxial lub optycznym, poprzez RCA magnetofon, komórkę przez bluetooth. Ciekawe ile kosztowałby taki chiński kombajnik...

Na zdjęciu poniżej prosty wzmacniacz Pro-Ject ( ten mały). Widać parę RCA na wejściu i parę RCA na wyjściu:



Jego zaletą są dwa równoległe wejścia słuchawkowe z odrębną regulacją głośności:




Ten większy, to przykład kombajnu. Oppo HA-1



Mnogość wejść powoduje, że jest bardziej uniwersalny:



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jajacek1410

Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2017, 11:37Nie wiem co ma dać rozgałęziacz. Problemem jest kierunek sygnału. Potrzeba, żeby sygnał wychodził z Twoich urządzeń ( Janka i Marantza), a one mają tylko wejścia. Zero wyjść.
Rozgałęziacze tylko na wejściu sygnału do słuchawkowca, tak żeby podłączyć gramofon i cd jednocześnie.
Oppo to aż nadmiar radości. Sprawdziłby się z pewnością. Tylko ta cena wątpliwa - za tani, za tani...   6500zł.:(
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Pewnie są jakieś chińskie odpowiedniki. Trzeba zrobić przegrzebki ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#39
Coś z innej beczki. DAC.

Shanling, czyli coś co zasłynęło z produkcji odtwarzaczy CD z aspiracjami:
https://www.aliexpress.com/item/SHANLING-Tempo-eDA3-HiFi-Bluetooth-Wireless-USB-DAC-Decoder-Headphone-Amplifier/32662789761.html?

 
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Jak to naprawić jak padnie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

Cytat: vasa w Marzec 21, 2017, 00:53
Jak to naprawić jak padnie?

Jak padnie to się wyrzuca. Takie teraz czasy.

GB

Z wyliczeń wynika, że dwa dni po gwarancji. Jeśli w okresie gwarancji to przyślą Ci nowy, zupełnie bez kosztów po wcześniejszym zalogowaniu i sprawdzeniu co nie działa.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Rozumiem, że piszesz o Amazonie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 20, 2017, 11:06No to proszę bardzo. Też chińszczyzna. Wyeliminowały u mnie HD 598. Też trzy stówki.

frywolny, jak z wygoda noszenia tych takstarow? nadaja sie na miasto, czy malo wygodne na dluzsza mete?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

To są raczej duże słuchawki wokółuszne. Jeśli nie masz rozmazanej małżowiny usznej jak zapaśnik, cała powinna wejść "do środka". To jest wygodne, ale z kolei słuchawki nie są przez to małe i poręczne. Skoro te można założyć na ulicę to w sumie każde "bydlaki" można. Dodatkowa zaleta- są zamknięte, nieźle tłumią, a dźwięk jest bliski i soczysty, powinien się ładnie przebijać przez hałas ulicy. Pozostaje jeszcze kwestia no hmmm... lansu :) Wyglądają jak nauszniki budowlane i mają duży nie napis Takstar  ;D

Mp3 Store ma je w ofercie, można podejść, pomacać, posłuchać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

odkad mam szumy uszne, nie chce uzywac dokanalowek, wiec musza byc nauszniki, szukam czegos na trase dom-praca-dom, najlepsze bylyby zamkniete, a to tylko nauszniki, rozgladam sie poki co.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

W sklepie może się trafić jeszcze pierwsza wersja ze zwiniętym w sprężynkę kablem jak stare telefony stacjonarne. Wersja V2 ma już prosty kabel i taką na zdjęciach pokazywałem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pierotez

#49
Ja się przymierzałem do BossHiFi b8 lub do BossHiFi B6 - mniejsze i mniej sopranowe - akurat mój LC daje górą i ulubione  AKG nie podchodzą.
Słuchawki dobrze przyjęte na mp3s... i b. dobre do modów.