Słuchawki Fostex TH610

Zaczęty przez vasa, Styczeń 20, 2017, 15:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Zakupiłem właśnie suchatki jak w temacie :)
Dawno już nic nie kupowałem to cieszę się jak gupi :P
Założenia wyboru były następujące: zamknięte planary za cenę której nie muszę ukrywać przed żoną :)
Niestety moje Staxy już umarły i trzeba było się na coś zdecydować.
Wyglądają tak:

Specyfikacja techniczna:
Przetwornik:                  Dynamiczny / 50mm / Biodynowy
Typ obudowy:                  Zamknięta
Impedancja:                  25 Ohm
Czułość:                     98dB / mW
Max moc wejściowa:               1,800 mW
Zakres częstotliwości:            5Hz – 45kHz
Długość kabla:                  3m HiFC
Wtyk:                     Jack stereo 6,3mm; pozłacany
Wtyk słuchawkowy:               2 pinowy; Rodowany
Waga:                     375g (bez kabla)

Na razie mogę tylko napisać że są ciepłe, wygodne, grają oba ucha i wyglądają dobrze.
Posłucham, wygrzeję i się wrażeniami podzielę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Styczeń 20, 2017, 15:27A masz pudełeczko?
Mam.
Potem pokażę :D
Pudełeczko pokażę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Śliczne :) 

Dziękuję :)

Co będzie napędzać te Fostexy? One maja łaskawą impedancję ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Styczeń 20, 2017, 16:33Co będzie napędzać te Fostexy?
W domu mam sygnał pociągnięty z Amplifonowych traf głośnikowych. To napędzi wszystko. Niestety wzmacniacz cichy nie jest i na słuchawkach to słychać :'(
W Buku pewnie dziura w Pioneerku.
Chyba kupię jakiś wzmacniacz z dacem.
Zobaczymy :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Cytat: vasa w Styczeń 20, 2017, 15:20cenę której nie muszę ukrywać przed żoną

lubię jak żartujesz :):):)
Pozdrawiam S.CH.

MAC

Dżewno dżewniane czy plastikowe?

merlin1973

Cytat: masza w Styczeń 20, 2017, 17:07
Dżewno dżewniane czy plastikowe?

muszle z orzechowego drewna :)
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Są to bardzo ładne słuchawki. Ja będe szukał jakiś za moment także, najpierw jednak wzmacniacz słuchawkowy zmienię. Mój WBA już się wysłużył, choć brzydko nie gra.

Cena nie jest powalająca patrząc na dzisiejsze ceny audio. Ja będę celował w Bayerdynamic T1 raczej, one są sporo droższe niestety. Ale może jak uda się kiedys spotkać to załozył bym te Fostexy na moment bo być może była by to jakaś miła alternatywa.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: masza w Styczeń 20, 2017, 17:07Dżewno dżewniane czy plastikowe?
Jak najbardziej dżewne. I to orzeszek prawdziwy, chociaż nie w czeczocie :(
Generalnie, materiałowo nie ma się do czego przyczepić. Drewno, skóra, inox.
Jeżeli nie zdarzy się jakaś tragedia lub inna nervosa to to jest sprzęt który może być docelowy pod względem wykonania i wygody.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Mi się podobają AH-D7100 Denona. Nawet słuchałem i klawo grały.
Cena niestety trochę zaporowa  :-\


vasa

No to kilka dni słuchania za mną.
Suchatki okazały się warte każdej złotówki.
Są bardzo wygodne, nie męczą i nie powodują gotowania mózgu.
Zamknięcie jest perfekcyjne, świat zewnętrzny nie wie czego słucham :)
Jakoś tak się porobiło, że muzyki słucham ostatnio w nausznikach. Z jednej strony efekt nowości i chęć przesłuchania wszystkiego jeszcze raz ale, z drugiej dźwięk jest naprawdę bardzo angażujący i nie męczy.
Tak jak lubię, nie ma żadnego Oh i Ach ale przestać się nie chce.

Niestety, okazało się że mój domowy Amplifon jest za głośny :( 
Trzeba będzie wymienić wzmacniacz  (już od dawna się odgrażam) albo kupić dedykowane urządzenie.
Może ktoś ma jakieś sugestie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 01:16Zamknięcie jest perfekcyjne, świat zewnętrzny nie wie czego słucham 
Konspirować możesz ;D i nowej WE słuchać :D