Wzmacniacz słuchawkowy do powiedzmy 3 kzł

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 06, 2017, 21:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Cytat: Stefan2s w Wrzesień 14, 2017, 16:17Jeśli chodzi o wzmacniacz słuchawkowy to mogę z czystym sumieniem polecić Klon Lehmanna inaczej Lovely Cube. Mam taki w wersji premium, kupiony jako gotowy od producenta.


Po ile taki teraz może chodzić - używka?
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Sierpień 10, 2018, 19:36
Cytat: Stefan2s w Wrzesień 14, 2017, 16:17Jeśli chodzi o wzmacniacz słuchawkowy to mogę z czystym sumieniem polecić Klon Lehmanna inaczej Lovely Cube. Mam taki w wersji premium, kupiony jako gotowy od producenta.


Po ile taki teraz może chodzić - używka?

Grzesiu, zainteresuj się WBA, weź coś lampowego dla odmiany ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Oryginalne używki chodzą w Niemczech w okolicach 600 euro. Kit klona można kupić  w Chinach za 30, ale bez transformatora i skrzynki.

rudy-102

Cytat: gratefullde w Sierpień 10, 2018, 20:02zainteresuj się WBA,
Jakoś nie do końca jestem przekonany do ich produktów.


GregWatson

Cytat: gratefullde w Sierpień 10, 2018, 20:02Grzesiu, zainteresuj się WBA, weź coś lampowego dla odmiany ;)

Jako, że nie mam nic lampowego trochę się obawiam, że może mi namieszać taki wzmacniacz w systemie i znowu będę gonił króliczka.  Za małe doświadczenie słuchowe mam co do lamp i nie chcę póki co zbyt głęboko wchodzić w to. Słuchałem kiedyś coś na lampach (ponoć miało być wybitnie) ale zupełni mi nie podpasowało.

Może jak dotrze do mnie obudowa Kondo KSL-M7 Line i zmontuje to do kupy to coś tam będę działał. Jak na razie upolowałem Lovely Cube Premium i zobaczę jak słuchawki Sennheiser HD 600 będą śmigać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

To świetne słuchawki, potrzebują troszkę prundu niestety. Miałem je od Spalona i dobrze było już z podstawowym WBA ale skrzydeł dostały z obecnym Questyle. Ale z WBA i lampami NOS to było coś [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GP412

#157
Jeśli lubisz sobie "podłubać" to złóż sobie coś prostego na ECL86(np.AVT2744).Dobre ELC86 np.VALVO itp.brzmią bardzo dobrze a i słuchawki o wysokiej(300 ohm) impedancji też się lubią z niezbyt wydajnymi prądowo ECL-elkami.Dobrze byłoby tylko w zasilaczu anodowym użyć dławika.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki