Wzmacniacz słuchawkowy do powiedzmy 3 kzł

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 06, 2017, 21:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Ja mam fajnego dac'a obecnie. Protagonista goni i ustawia po kątach niejedno urządzenie z wyższej półki.
Brakuje mi dobrego wzmacniacza sluchawkowego (Questyle bije na łeb HPA Master WBA) i tej funkcjonalności by nie przepinać kabli przechodząc z odsłuchu głośnikowego na słuchawkowy.
Te wymagania funkcjonalne spełnia Questyle.
Dźwiękowo też jest dobrze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Chyba walne się w piersi. Winowajca na zdjęciu. Neotech to gruby kabelek, do tego dość specyficzne nakręcane RCA, są szerokie i krótkie a gniazda w Questyle są płytkie i dość szczupłe.
W każdym razie masakra. Muszę za jedną rzecz przeprosić mp3store, sprzęt jest sprawny. 
I teraz pytanie, co zrobić, zostawić?

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Eternal Seeker

Masz weekend na zastanowienie się i podjęcie decyzji .
U mnie ten wzmacniacz "otworzył" się po ok. 50 godzinach ,może Twój był już "wstępnie wygrzany"
przez kogoś :-)  i pokaże wszystkie swoje możliwości wcześniej ?


Tak na marginesie ,nie jestem przeciwnikiem urządzeń wielofunkcyjnych ,taki jest niestety ostatnio
trend ale wydaje mi się ,że w takim kombajnie jest coś lepsze a coś "przy okazji"
Miałem M-DACa ,w nim dac był wiodący a dziurka słuchawkowa całkiem niezła "przy okazji",
w tym wzmacniacz jest wybitny ,dac(po coaxilau) niezły ,w każdym razie lepszy od prawie dwukrotnie
droższego niż w kombajnie C.A. 851N .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

gratefullde

Cytat: Eternal Seeker w Lipiec 15, 2017, 11:25
Masz weekend na zastanowienie się i podjęcie decyzji .
U mnie ten wzmacniacz "otworzył" się po ok. 50 godzinach ,może Twój był już "wstępnie wygrzany"
przez kogoś :-)  i pokaże wszystkie swoje możliwości wcześniej ?


Tak na marginesie ,nie jestem przeciwnikiem urządzeń wielofunkcyjnych ,taki jest niestety ostatnio
trend ale wydaje mi się ,że w takim kombajnie jest coś lepsze a coś "przy okazji"
Miałem M-DACa ,w nim dac był wiodący a dziurka słuchawkowa całkiem niezła "przy okazji",
w tym wzmacniacz jest wybitny ,dac(po coaxilau) niezły ,w każdym razie lepszy od prawie dwukrotnie
droższego niż w kombajnie C.A. 851N .

Z wiekiem to mi się takie kombajny zaczynają podobać, do tego jeśli grają nieźle to ja już nie mam uwag. W HPA też mam przelotkę na wyjście na wzmacniacz ale dźwięk jest tak zdegradowany, że słuchać się nie da.

Chyba pójdę w tego Questyle ale postaram się dogadać z mp3store by dali mi nowego, zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieję, że da radę i nie byłem zbyt obcesowy we wczorajszej z nimi korespondencji ;)

Ale w sumie miałem się do czego przyczepić ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Granie pod wzmacniaczem to inna niż z Protagonistem sprawa. Góra mniej błyskotliwa, większe dociążenie. Oczywiście to wszystko można z Protagonista uzyskać, w drugą stronę będzie trudniej ;)
Łamię się jeszcze ale chyba zwycięży funkcjonalność plus świetny dźwięk. Coś pójdzie na wystawkę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

To co można już pogratulować zakupu dobrego sprzętu ?

gratefullde

Cytat: spalon w Lipiec 15, 2017, 15:03
To co można już pogratulować zakupu dobrego sprzętu ?

Pewnie tak, Eternal Seeker miał rację pisząc, że to swietny sprzęt. Doskonały jest wzmacniacz słuchawkowy. DAC jest powiedzmy, porównywalny z Protagonistem, no może troszkę gorszy ale to troszkę wynika pewnie z mojego lubienia lamp wszędzie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Lipiec 15, 2017, 11:12Chyba walne się w piersi. Winowajca na zdjęciu. Neotech to gruby kabelek
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Lipiec 15, 2017, 23:59
Chyba pierwszy raz widziałem Cię naprawdę wkutego :o

To prawda, że byłem wkuty, bardzo trudno mnie wyprowadzić z równowagi ale tu się udało ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Cytat: gratefullde w Lipiec 15, 2017, 10:08tej funkcjonalności by nie przepinać kabli przechodząc z odsłuchu głośnikowego na słuchawkowy

nie trzeba wlaczac wzmaka? bo u mnie taka 'przelotka' konczyla sie tym, ze musialem miec wlaczony zarowno sluchawkowiec i wzmak, wolalem zrobic rozgaleziacz;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Eternal Seeker

Jak miałem kiedyś Dubiela HV-1 i używałem go jako "przelotki" to nie musiał był włączony żeby
"przepuszczać" sygnał do wzmacniacza mocy .
Questyle żeby działał jako "przelotka" musi być włączony i do tego w moim przypadku dotyczy to
tylko sygnałów cyfrowych :USB,coax ,optyk ,nie działa gdy mam podłączonego po RCA CD-ka .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

moon

ja mowie o wlaczonym wzmaku stereo, nie sluchawkowcu, czyli wlaczone sa oba wzmaki, dlatego lepiej juz miec przelacznik/rozgaleziacz sygnalu i wlaczony tylko slcuhawkowiec, zamiast palic oba lampowce.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Questyle to kombajn, dac+ wzmacniacz słuchawkowy i ma wyjście po RCA na wzmacniacz. Słucham sobie na słuchawkach i chcę przełączyć się na kolumny, włączam wzmacniacz i wyciągam jacka z gniazda słuchawkowego. I to wszystko. Żadnej kabelkologii :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

#65
aha, czyli wzmak polaczony ze tym Questyle po RCA i nic wiecej, to juz fajne rozwiazanie.

edit: czyli zrodla podlaczone do wzmaka stereo mozna odtwarzac przy wylaczonym wzmaku, t ylko wlaczony sluchawkowiec? czy czegos nie kumam?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Źródła możesz podłączyć do Questyle również, ma dość bogaty zasób wejść choć tylko po jednym z każdego rodzaju. I dalej tego Questyle podpinasz do wzmacniacza. Niestety by posłuchać na głośnikach musimy nadal włączyć wzmacniacz ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

:) podoba mi sie ta funkcjonalnosc, ze w tym momencie wzmak stereo jest przelotka do sluchawkowca, bez jego wlaczania mozna korzystac ze wszystkich zrodel, w espressivo takiej mozliwosci nie mam, uzywam rozgaleziacza po prostu, i chyba w tych wzmakach sluchawkowych 1000-1500pln to chyba takiej opcji nie ma, jest line-in, ale dziala to tylko jak wlaczam oba wzmaki, co troche jets bez sensu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Kombo Questyle CMA600i pojechało do mp3store. Czekam na nówkę sztukę, ma być pod koniec lipca. Powiem Wam, że z lekka się uzależniłem od tego dźwięku i przejście na dotychczasowy tor słuchawkowy jest bardzo bolesne. Ale co się odwlecze to nie uciecze.
Przy okazji odsłuchów tego Questyle, w różnych konfiguracjach, mogłem potwierdzić jak świetnym transportem jest Rspberry Pi. Dźwięk nabiera takiej plastyczności i namacalności, że wrażenie jest piorunujące. Odsłuch z np. Arcamem 7se nie wypada zbyt dobrze, dźwięk staje się zmulony i pozbawiony smaczków. Takie brudne szło, dla porównania z malinki lśniący kryształ.
Tak, że czekam z niecierpliwością na powrót tego sprzętu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ten swoisty kombajnik otrzymałem jako nówka sztuka, jest już porządnie wygrzany i gra sobie zacnie.
Szopki były straszne w czasie wygrzewania. Nigdy takich przejść nie miałem np. z lampami. One grały od poczatku jakąś charakterystyką a potem pewne cechy się uwidaczniały i tyle. W przypadku Questyle CMA600i to jest tragedia. Sprzęt z pudełka gra tragicznie, jest mega zmulony i tak dłuuugie godziny, u mnie bite 48h non stop. Potem wyłaczenie na kilka godzin i jazda od nowa. I tak kilka razy. Dźwięk w tym czasie oscylował od mega zmulonego do przejaskrawionego, ostrego. W końcu się uspokoił. Obecnie gra pięknym, wyrównanym dźwiękiem, detalicznym ale z solidną podbudową basową, melodyjnie i barwowo soczystym... to na pewno ananas, nie kwaśna śliwka ;)

Postanowiłem do nich dobrać jakieś lepsze słuchawki. Moje HD 598 nie są odpowiednimi partnerami niestety i to słychać po założeniu K701 czy HD600 (dzięki Spalon za użyczenie). Questyle gra sobie bardzo fajnie z tymi słuchawkami, z każdymi z nich inaczej.
Niemniej zaiskrzył mi pomysł w głowie by posłuchać czegoś lepszego. Zdecydowałem się na Denony 7200. Prawdopodobnie będę miał je u siebie jutro, to opiszę co i jak.

Niemniej jeśli miał bym zarekomendować sprzęt Questyle to 600i ma u mnie 5 gwiazdek na 5 :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Słuchawki już na zdjęciu prezentują się zacnie, te drewniane muszle aż chciało by się ich posłuchać  ;)

gratefullde

Słychać na nich wspaniale. Na razie mam egzemplarz testowy, który wypozyczyłem z myslą by je wypróbować i mi się nie spodobają. Niestety dzieje się inaczej. Piszę to ze smutkiem bo tanie nie są. Wykonanie na niesamowicie wysokim poziomie. Dźwiękowo - bajka :) Nic tu nie brakuje, niczego za dużo. Bardzo wyrównane granie, bliższe odsłuchowi z kolumn.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

I jeszcze takie zdjęcie ;)

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

A czy ty nie nabyłeś aby takich tanich, a ponoć świetnych Chińczyków za 300zł?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93