Superlux HD-330

Zaczęty przez rudy-102, Wrzesień 10, 2017, 18:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

I jeszcze jedno, żebym nie został źle zrozumiany. Nawet po przeróbce to nie są słuchawki hajendowe. One po prostu grają dobrze, rockowo, z wykopem.
Niestety nie nadają się do każdej muzyki. Próbowałem dziś posłuchać "Birth of the Cool" Davisa. Nie dało się. Bas był zabijająco nachalny.

Piterski

Ok, skoro mają dobitny bas to nie jest mój kierunek nawet jako tanie słuchawki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 20, 2017, 22:05
Cytat: moon w Wrzesień 20, 2017, 09:55
oprocz kosztu sluchawek, reszta materialow to jaki koszt?
Kabel wewnętrzny EPC-2 kosztuje 3,98 euro za metr.
Gniazdo mini xlr: 5,60, ale nie każdy musi chcieć mieć taką opcję. Można po prostu wlutować na stale.
Kabel zewnętrzny EPC-3 to 4,38 za metr. W zasadzie można pociągnąć epc-2 przez całość. Tam są dwie żyły i ekran. Część kabli słuchawkowych jest właśnie tak wykonana. Ja wziąłem epc-3 (trzy żyły i ekran). Ekran połączony jest z masą tylko przy pierwszej wtyczce, a w xlr wchodzi tylko na obudowę. Mam wtedy pełen ekran. W sumie podobna zasada jak przy kierunkowych kablach sygnałowych.
Wtyk Neutrik NP3X-B to 4,5 euro. W sumie to grosze. Najdroższy z tego wszystkiego był wtyk Furutech FT-608mF Mini. To było 26 euro, ale kabel zewnętrzny robiłem wtedy z myślą o innych słuchawkach.
W sumie zakładając, że ktoś chce mieć kabel na stałe - powiedzmy 5m - to wszystko do kupy będzie kosztowało jeszcze raz tyle co słuchawki. Z finansowego punktu widzenia to pewnie bezsens :).
A to może ten sam kabel o którym piszesz? Tu jest o wiele droższy
http://www.ebay.com/itm/252870257763

rudy-102


amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 20, 2017, 23:45
To ten kabel, tylko że ja kupowałem tutaj:
https://www.dienadel.de/viablue-epc-3-silver-kabel-meterware/a-353631422/
A jest może taki odpowiednik miedziany, gdyż ja posiadam akg k702 którym to nie brakuje góry, więc jak bym zmienił kabel na srebro to będzie za ostro

amati74

A w ogule dzięki za tego linka do strony z kablami przyznam że do wyboru do koloru wszystko co potrzebne

rudy-102

Cytat: amati74 w Wrzesień 21, 2017, 15:44A jest może taki odpowiednik miedziany, gdyż ja posiadam akg k702 którym to nie brakuje góry, więc jak bym zmienił kabel na srebro to będzie za ostro
To nie jest tak, że jakiś kabel dodaje konkretną częstotliwość. Zły kabel będzie ją tłumił, dobry przeniesie wszystko co mu poda wzmacniacz i wtedy generator słuchawek zagra tak dobrze na ile został wyprodukowany. EPC-3 mam normalnie podłączony do AKG-712. Góry mi tam nie dodał, tylko ją wyklarował i uporządkował bas. Moje wrażenia możesz znaleźć w wątku o 712.

amati74


rudy-102

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 20, 2017, 22:05epc-3 (trzy żyły i ekran). Ekran połączony jest z masą tylko przy pierwszej wtyczce, a w xlr wchodzi tylko na obudowę. Mam wtedy pełen ekran. W sumie podobna zasada jak przy kierunkowych kablach sygnałowych.

Dla mniej obeznanych w sztuce walki lutownicą malutki obrazek poglądowy:

rudy-102

Po stronie słuchawek jeśli podłączone są kablem na stałe ekran pozostaje nie podłączony.

amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 23, 2017, 21:35
Po stronie słuchawek jeśli podłączone są kablem na stałe ekran pozostaje nie podłączony.
Ja w swoich k 702 mam mini xlr

rudy-102

Na ogól łączy się to tak, ale najlepiej jest sprawdzić miernikiem jak dokładnie są zrobione połączenia we wtyczce. Być może producent coś podłączył inaczej.

Sam ekran pozostawiasz nie podłączony, lub jeśli masz wtyk metalowy to możesz go podłączyć do obudowy.

rudy-102

Jeśli wybierzesz epc-2 to na jedynkę idzie ekran.

amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 23, 2017, 22:51
Na ogól łączy się to tak, ale najlepiej jest sprawdzić miernikiem jak dokładnie są zrobione połączenia we wtyczce. Być może producent coś podłączył inaczej.

Sam ekran pozostawiasz nie podłączony, lub jeśli masz wtyk metalowy to możesz go podłączyć do obudowy.
No i dziękuję bardzo już jestem oświecony

rudy-102

Dzisiaj był dalszy ciąg modyfikacji słuchawek. Tak jak już pisałem nie byłem zadowolony z poziomy tonów średnich, natomiast wysokie i basy za bardzo mi dominowały. Postanowiłem dołożyć dodatkowy pad za generatorem. Wyciąłem go sobie z włokniny do tłumienia głośników i wstawiłem pod czarny z oryginalnej cieniutkiej gąbki.
Oryginalnego trzeba położyć na włókninę i odrysować zarys.


rudy-102

Po wycięciu włożyć z powrotem do obudowy słuchawek.
Wyszło to może niezbyt zgrabnie bo włóknina strasznie niewygodnie daje się ciąć tępymi nożyczkami. :)


rudy-102

Efekt.
Kłujące tony wysokie uspokoiły się, bas jest lepiej kontrolowany - już tak nie dominuje. Tony średnie wydają się teraz lepiej słyszalne. Nie sądzę, żeby ich przybyło, ale przez poskromienie wysokich i niskich są teraz w odpowiedniej proporcji.
Całość jest chyba delikatnie mniej precyzyjna. Muszę jeszcze trochę się wsłuchać.

frywolny trucht

Pady i owijka na pałąk strasznie się postrzępiły. To znaczy ta pseudoskóra się kruszy, odchodzi płatami. O ile ear pads da się znaleźć na jebaju, o tyle tej osłony pałąka nie widzę. Jaką to może mieć angielską nazwę, może uda się dopasować coś z innego modelu, może są uniwersalne?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub


frywolny trucht

Tak jest. Dziękować.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Młodemu strasznie postrzępiły się nauszniki. Zamówiłem mu w Chinach nowe. Wyglądają lepiej niz oryginalne, tylko że niestety nie trzymają się tak dobrze. Nie spadają, ale trochę się kręcą. Pewnie można podkleić, ale młody nie chciał.

Kangie

W obydwu Superluxach, która mam, czyli HD660 i HD681 wymieniłem pady na skórzane ze skóry proteinowej, w tych pierwszych jeszcze wymieniłem osłonę pałąka. Znalazłem ciekawą ofertę na znanym portalu aukcyjnym. Sprzedawca oferował również pady welurowe. W przypadku ,,tanich" Superluxów inwestycja 55zł w zakup padów i 55zł w zakup skórzanej osłony pałaka pewnie opłacalna nie jest, ale problem rozwiązany.

Rzecz jasna pasują do HD330.