Poduszki/gąbki do słuchawek

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 15, 2017, 10:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Jak w temacie, czy tego typu elementy znajdujące się na znanym portalu aukcyjnym często w niskich cenach ok 25 i wyżej zł nadają się do wykorzystania jako zamienniki oryginalnych poduszek/gąbek czy raczej szukać w bardziej profesjonalnych sklepach. Mam słuchawki, których od wieków się już nie produkuje i chciałbym wymienić poszycie jak i gąbkę. Macie jakieś namiary do konkretnych sklepów/firm gdzie coś takiego można nabyć w miarę dobrej klasy (jakości)?
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Ostatnio do AKG K701 kupowałem nauszniki z tego miejsca:

https://audeos.pl/pl/c/Akcesoria-zamienne-nausznice-itp./50

jestem zadowolony z jakości więc mogę polecić.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

O dzięki super, jakieś inne doświadczenia jeszcze?
Trochę tego i trochę tamtego też.

axolotl

Nie kupuj zamiennikow do babyerow , zamowilem na ebay za 25 zl wlasnie i sprzedalem od razu, nie nadaja sie .
Nie tyle ze sa zlej jakosci tylko zmiania sie charakter dzwieku, nie da sie tego sluchac.

Kangie

#4
Odkopię temat, ale może komuś przyda się. Ciekawe pady. Kupiłem je niedawno do kupionych rok temu słuchawek Audio Techniki.
Takie hybrydy welurowo-skórzane. Trochę ciepło w nich, ale wykonanie bardzo dobrze. Jest wersja okrągła i owalna. Polski dystrybutor oferuje tylko owalną.

https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-pad-hybrid

Edit: Dodatkowe dwie fotki, co prawda nie moje, tylko Kevina M. mieszkającego na drugiej półkuli, ale moje wyglądają po wymianie tak samo.

axolotl

Jezeli chodzi o bayerdynamic to radze uwazac z zakupem padow innych niz orginalne.
Pady potrafia zmienic brzmienie, sam sie o tym przekonalem.

moon

Kangie, wlasnie chce cos takiego jak te Brainwavz, sprawdzaja sie? masz juz chyba z rok
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie


moon

dzieki, zamowilem bezposrednio, bo w audiomagic do moich obecnie nie maja. jestem ciekaw, jak to wyjdzie, wzialem okragle.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Myślę, że będziesz Pan zadowolony. Mam nadzieję, że wytrzymają więcej niż 3-4 lata. Pady zamienne (2 kpl.) ze skóry proteinowej z Allegro za 50zł po 3 latach łuszczą się, podobnie jak fabryczne, które do tej pory miałem.
Może skóra naturalna to rozwiązanie na lata? Tylko gdzie takie pady do różnych modeli słuchawek kupić...

moon

mam nadzieje, ze cenowo z przesylka wyszlo od nich niewiele drozej niz pady chinskie z allegro.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

mozna juz wygrzewac pady:)

swietnie wykonane
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Okrągłe czy jajowate? Ja mam jajowate, bo okrągłych nie mieli.


moon

oryginaly okragle, to wzialem takie same.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kangie

#15
Cytat: moon w Czerwiec 24, 2020, 09:59swietnie wykonane
Moon, jak Twoje pady? Moje zaczęły się łuszczyć na tej dermie od środka. Trzech lat nie wytrzymały...

Ale zamówiłem wczoraj kolejne, polskiego producenta (?) z skóry jagnięcej. Sprzedawca zapewnia, że systematycznie impregnowane przetrwają znacznie dłużej niż te wszystkie skaje, skóry proteinowe, hybrydy welurowo-"dermiaste". Szeroki wybór wymiarowy.

Cytat: Kangie w Czerwiec 09, 2020, 19:40Może skóra naturalna to rozwiązanie na lata? Tylko gdzie takie pady do różnych modeli słuchawek kupić...
Możliwe, że to jest koniec poszukiwań.
Life is too short for boring HiFi.

moon

Cytat: kangie w Styczeń 17, 2022, 14:15Moon, jak Twoje pady? Moje zaczęły się łuszczyć na tej dermie od środka. Trzech lat nie wytrzymały...

nic sie nie dzieje, wygladaja bardzo dobrze.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kangie

Może z moich uszu wydostaje się jakiś kwas??  >:D
Life is too short for boring HiFi.

frywolny trucht

Na skórzanych padach uszy, głowa się bardziej pocą jak na zamszu czy welurku. Jak pot to i domieszka tłuszczu. Pamiętam jak się zdziwiłem, gdy po parogodzinnym seansie słuchawkowym odłożyłem słuchawki na jakieś papiery. Na drugi dzień tłusta plama na 3 kartki w głąb  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

U mnie na tych welurowo-skórzanych, część welurowa przylega do czaszki. Potu nie czuć, ale jest co innego. Zamknięta konstrukcja Audio-Techniki. Gorąco! Po godzinie trza odpocząć. Ale tyle mniej więcej jednorazowo słucham. Łepetyna grzeje się fest.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 17, 2022, 14:49Na drugi dzień tłusta plama na 3 kartki w głąb 
No to nieźle, zwłaszcza jak dokumentacja dla klienta. ;)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

No, to wygląda to u mnie następująco. Zużyte miejsca miały bezpośredni styk z górną małżowiną ucha.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: kangie w Styczeń 17, 2022, 14:15Ale zamówiłem wczoraj kolejne, polskiego producenta (?) z skóry jagnięcej.
Polskie nie są. Z Polski poszło zlecenie. Chyba.

Ciekawe ile pociągną na moich uszach.
Life is too short for boring HiFi.