Micro Seiki MX-1 (MP-1 MS-2) v Micro Seiki MX-5

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 21, 2018, 20:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Teraz BASF Maxima Chrome II  a na niej Czesiek (mój ulubiony) i Terra Deflorata





Fajnie, nie słychać szumów jak na NORMAL

Dźwięki na MX-5 bardziej soczyste i pełne natomiast na AKG takie wychudzone strasznie i wyciszone mimo podobnej siły głosu. 
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Teraz METALE

oooo taki:




i wstyd się przyznać mam takich kilka i zupełnie nówek jeszcze dziewice nie nagrywane. Odpaliłem i słucham ale nic nie słyszę - chyba taśma się zerwała.   :) :) :)

Jak coś nagram to porównam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Pytałem o porównywanie do kolumn bo słuchawki planarne to przeważnie kres rozdzielczości. (Poza moimi Staxami które były miśkiem kompletnym)
Jeżeli na kolumnach i planarach słychać podobnie to mam wrażenie że jest dobrze lub bardzo dobrze [emoji2]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Ja generalnie jestem winylowiec więc czekam na ten nośnik jak tam to wygląda. Jest jeszcze jeden aspekt takiego porównania a  mianowicie nie za bardzo mam tego MX-5 do czego porównać. Gdybym miał jakiś inny wzmacniacz słuchawkowy to byłaby jakaś odskocznia a tak jestem trochę mało zaawansowany słuchawkowo. Mogę ewentualnie jeszcze ale to później porównać bezpośrednio jeden zestaw Micro do drugiego i to będzie już bardziej realne porównanie. Dwa różne adaptery ale słuchawki takie same.
Zakupiłem jeszcze przejściówkę DIN-Jack (słuchawki mają wtyczki DIN)  i tak może też będę wpinał do gniazd słuchawkowych poszczególnych klocków. Tak se wymyśliłem i już... :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: GregWatson w Lipiec 02, 2018, 20:35Zakupiłem jeszcze przejściówkę DIN-Jack (słuchawki mają wtyczki DIN)  i tak może też będę wpinał do gniazd słuchawkowych poszczególnych klocków. Tak se wymyśliłem i już... :) :) :)

? Da sie tak w przypadku elektrostatów ?

GregWatson

Co najwyżej tak:

Trochę tego i trochę tamtego też.

dino


GregWatson

Podpiąłem równolegle dwa (MX-1 i MX-5) do wyjść w NADzie. Po pierwszych odsłuchach mam wrażenie, że MX-5 jest nieco bardziej dynamiczny. Nic więcej nie mogę chwilowo skrobnąć bo mam budowę za oknem i kutafony naparzają cały czas. Wieczorkiem coś więcej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wracamy do porównań Micro Seiki MX-5 z AKG K-240 Monitor. Czas na winyle:

W zasadzie zmieniło się niewiele. Na Micro zdecydowanie dynamicznie i szczegółowo. AKG "cieniutkim" dźwiękiem nadal. Przypomnę, że AKG jest podłączone do wyjścia słuchawkowego NADa więc sam fakt zmienia nieco realne odsłuchy.

A słucham:


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson



Muszę przyznać, że jest spora różnica w głośności między wyjściem słuchawkowym a adapterem podłączonym do wyjść głośnikowych.

Między czasie podsłuchuje też na adapterze MX-1 - różnice praktycznie niezauważalne w stosunku do MX-5 (dodam, że w oba adaptery włączone są te same modele słuchawek MX-5. Mam je po prostu dwie sztuki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

i jeszcze taka płyta:



Na winylach nie ma zmiłuj się wszystkie pyknięcia i szumy płyty słychać jak bezlitośnie. Różnica z pozostałymi nośnikami to jakość - zdecydowanie lepsza na słuchawkach. Wreszcie będzie można posłuchać sobie ulubionych płyt na większej głośności bez przeszkadzania zbytnio sąsiadom. To jest plus słuchawek.

Jeszcze ciekawi mnie porównanie tych zestawów Micro Seiki do innych tego typów adapterów. I wówczas jakiś ogólny pogląd powstanie w tym temacie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jeśli chodzi o porównanie Micro Seiki MX-1 (MP-1 MS-2) v Micro Seiki MX-5 to dałbym raczej równo z bardzo lekką przewagą wręcz minimalną na rzecz zestawu MX-5.

Dla jasności mam dwa systemy i penie oba ulokuje w nich. Ciekawi mnie jeszcze podpięcie adaptera w gniazdo słuchawkowe jak to będzie grało. Więc czekam na nowy wtyk HICON HI-J63S01 - ma to ten plus że do DACa i innych klocków będę mógł podpiąć. Jeśli natomiast jakość będzie zdecydowanie gorsza od wpięcia bezpośrednio pod wyjścia głośnikowe to zostawię na widełkach i podepnę tak jak pierwszy zestaw.

Tak to sobie wymarzyłem.   :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: GregWatson w Lipiec 10, 2018, 21:12AKG "cieniutkim" dźwiękiem nadal

Dziwne - cieniutko to one mi nigdy nie grały. Suche i dokładne ale z pełnym pasmem.

GregWatson

Ja tak odbieram porównując do tych Micro. Ale zwróć uwagę, że AKG wpięte są do gniazda słuchawkowego a reszta do głośnikowego więc te porównanie nie jest takie równoznaczne. Mnie wcześniej też wydawało się, że takie AKG w tej cenie to i tak nieźle dają. Dlatego zmierzam może do zakupu dobrego wzmacniacza słuchawkowego. Nie wykreśliłem ich jeszcze.

Cieszę się, że masz odmienne zdanie to mnie jeszcze bardziej dopinguje by sobie ten tor wykształcić.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i mniej więcej tak to wyglądało.

c.d.n

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i na koniec prób dokonałem pewnego wyboru. Mianowicie do zestawu MX-1 dolutowałem wtyczkę typu jacka 6,3 mm aby móc ewentualnie wpinać adapter do wyjść słuchawkowych poszczególnych klocków i tak słuchać tego i tamtego.

Natomiast w zestawie MX-5 pozostawiłem złącza widełkowe z możliwością wpięcia do wejść głośnikowych wzmacniacza i tak będę sobie czasami słuchał tego i owego.

Koniec.

:np:
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: GregWatson w Lipiec 10, 2018, 23:03Cieszę się, że masz odmienne zdanie to mnie jeszcze bardziej dopinguje by sobie ten tor wykształcić.
Nie neguję jakości elektrostatów - tyle, ze po prostu graja inaczej. Jest efekt lekkości i selektywności ale czasami brakuje mi gęstości dźwięku. Podobne wrażenia mam słuchając głośników o konstrukcjach panelowych. Nie ma "kopnięcia" w przeponę  ;) a w sumie jest wszystko.

GregWatson

No i muszę zrewidować swoje poglądy co do opcji podpięcia MX-1 do gniazda słuchawkowego. Wyszło dosyć kiepsko z dźwiękiem no i mocne ograniczenia co do podkręcenia głośności. Pozostaje mi wpiąć jednak ten zestaw pod wyjście głośnikowe Pioneera A-88x.
Może w przyszłości będę mógł jakoś porównać to z innymi elektrostatami lub dokupić porządny wzmacniacz słuchawkowy i wówczas podpiąć np AKG by móc porównać rzeczowo te dwa rozwiązania.
Jak to mówią: pożyjemy - zobaczymy.
Ale póki co jestem zadowolony z tego co jest.
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Do słuchania codziennego Twoje słuchawki są super bo ...nie meczą.
Ponieważ masz w przystawkach trafa opcja użycia wyjścia słuchawkowego nawet dedykowanego słuchawkowca może się nie udać.
Jak wymyślili, żeby podpinać do głośników to to jest pewnie najlepsze rozwiązanie. Można (jak się ma użyć wyjść A/B)

GregWatson

Cytat: dino w Lipiec 14, 2018, 21:39Można (jak się ma użyć wyjść A/B)

I tak właśnie zrobiłem - podłączyłem pod wyjścia B które są wolne w obu wzmakach.
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

I niech tak zostanie - jak mówił błazen do króla (Mleczko) "Zastałeś Polskę drewnianą i ja cie proszę Kazik - ty już nic więcej nie kombinuj"

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A tu z czystej ciekawości zamieszczam aukcje Micro Seiki MP-1 Amplifier for MS-2 Electrostatic Headphones  czyli samego adaptera bez słuchawek:

https://www.ebay.pl/itm/Micro-Seiki-MP-1-Amplifier-for-MS-2-Electrostatic-Headphones/273405890151?hash=item3fa842ce67:g:8t8AAOSwrVRbZvLN

Cena z wysyłką ok 440 zł

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Gdybyś takowego potrzebował to u mnie jeden się kurzy[emoji3]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Dzięki. Ale mam już jeden jak i drugi zestaw.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.