Lovely Cube Premium

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 12, 2018, 20:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Długo się zastanawiałem i szukałem rozwiązań co do zakupu wzmacniacza słuchawkowego. Posmerany ostatnim nabytkiem Micro MX-5 elektrostatami zamarzyło mi się coś z kierunku słuchawek dynamicznych a jak dynamiczne to jaki wzmacniacz. No na pewno taki, który potrafiłby napędzić przynajmniej słuchawki ze średniej półki. Po buszowaniu w necie miałem dwie propozycje iFi Audio iCan SE micro albo Lovely Cube Premium. W ostateczności zdecydowałem się na klona Lehmanna choć nie łatwo było go namierzyć bowiem to dosyć rzadkie egzemplarze. Ale trafiło się i mam.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Udało mi się co nie co znaleźć warte przedstawienia, oto chyba dwa najważniejsze linki o tym wzmacniaczu a w tym drugim możemy przeczytać doskonałą opinie o tym wzmacniaczu. Nie chciałem jej kopiować w całości ale warto ją przeczytać:

http://www.alicemagicbox.com/lasercollection/lovelycube.html

http://forum.mp3store.pl/topic/74416-lovely-cube-chi%C5%84ski-klon-%E2%80%9Cczarnej-kostki-liniowej%E2%80%9D/

Jak tylko przyjdzie zaprezentuje go w kilku fotkach. No i później opiszę swoje wrażenia.

A co do tego wzmacniacza - ano Sennheiser HD600 słuchawki bardzo obiecujące. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Kilka razy już stałem przed kliknięciem i zamówieniem sobie kitu, ale zawsze jakoś mnie coś powstrzymywało. Może twój opis przekona mnie do zakupu. Do tej pory zawsze decydowałem się na dalsze modyfikacje mojego aktualnego słuchawkowca, ale tak do końca szczęśliwy nie jestem.

GregWatson

Ja tam specem od elektroniki nie jestem ale słyszałem (czytałem), że można go całkiem nieźle pozmieniać - jeśli chodzi o podzespoły. Ale to kwestia kasy - jak wszystko u nas zresztą.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Się wzruszyłem.
Jako 14 letni łepek robiłem wzmacniacze słuchawkowe na BD139/140. Wprawdzie bez OPA na wejściu ale parowane tranzystory zamiast wzmacniacza operacyjnego dawały radę.
A teraz Panie - 500EUR za zabawkę.

GregWatson

Ktoś chętny?

Wznamcniacz słuchawkowy Lovely Cube Premium

https://www.olx.pl/oferty/q-Lovely-Cube-Premium/

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

Cytat: rudy-102 w Sierpień 14, 2018, 21:59To jest chyba inny egzemplarz

Dokładnie, to jakiś hand made?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Sierpień 14, 2018, 22:04Dokładnie, to jakiś hand made?

Cena niezła. Biorąc pod uwagę stopień skomplikowania układu fajna baza do upgrade. Chyba, ze w środku siedzi coś zupełnie innego.

rudy-102

Kity dostępne w Chinach niestety różnią się między sobą i pewnie też sporo od oryginału, ale mimo wszystko podobno gra to przyzwoicie.

dino

Na chińskich BD to ....bym nie chciał  ;)
Układzik prosty. Najlepiej by było kupić PCB i obudowę.

GregWatson

Tak. To zupełnie inny egzemplarz. Nia upgradowany więc jakaś podstawowa wersja. Ale widziałem na ebayu kita za 120 dolców.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Między czasie znalazłem taką oto stronkę dla amatorów i zawodowców:

http://audiopit.ugu.pl/index.html

gdzie w projektach PCB można znaleźć Lovely Cube Premium Clone
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: GregWatson w Sierpień 15, 2018, 11:44
http://audiopit.ugu.pl/index.html

gdzie w projektach PCB można znaleźć Lovely Cube Premium Clone

Ten z kolei jest z JFET-em. Wersji jak mrówków :)

GregWatson

Właśnie kurier wtargał mi przesyłkę do domu (trochę dziwne w sobotę?). Zaraz robię trochę miejsca koło gramofonu i podłączam to ustrojstwo.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jestem pod wrażeniem co wyprawia ten wzmacniacz z Sennheiser HD600. Takiego dźwięku jeszcze nie słuchałem. Jak pierwszy raz dorwałem AKG K-240 Monitor to przyznam, że byłem mocno zawiedziony. Dziś słucham tylko HD600 a jutro podepnę jeszcze AKG i porównam jak to się ma z tym co słyszałem wcześniej. Jedyna wada tego wzmacniacza to tylko taka, że brak jest możliwości podpięcia kilku źródeł - trzeba wybrać i podłączyć jedno konkretne. Ja dziś skupiłem się na lapku i DAC-u KORG DS-DAC-100. Puściłem trochę różnych plików: DSD, DSF, FLACI, MP3. Robi wrażenie ten zestaw. Jestem mile zaskoczony i cieszę się, że poszedłem w tym kierunku wcześniej nie znanym mi. Poszło trochę kasy ale warto było. Bardzo dobry wzmacniacz - polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Hmm. To znaczy, że na zimę będę musiał sobie kita obkitować :).

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Podłączyłem AKG K-240 Monitor i Sennheiser HD600 do wzmacniacza, wyrównałem gainem (switchami od spodu)  poziom głośności i nagle AKG się otworzyły. A były strasznie mocno wyciszone, nawet w porównaniem z Micro MX-5. Pisałem wcześniej, że do snu się nadają. A tu nagle wskoczyła przezroczystość i detale.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102


GregWatson

Jakoś do tej pory nie ciągnęło mnie w tym kierunku do czasu jak dorwałem AKG K-240 i ....... powiem szczerze byłem mocno rozczarowany. Wzmacniacze słuchawkowe wmontowane we wzmacniacze mocy czy też poszczególne klocki okazały się już niewystarczające jak ktoś słucha muzyki na jakimś już tam poziomie. Później dorwałem Micro MX-5 i okazało się że jednak można lepiej i to mnie skusiło. Kupić coś porządniejszego i mieć już spokój na jakiś czas tym bardziej że aż tak dużo się nie słucha na tych słuchawkach. Są jednak czasem takie sytuacje, że chciałoby się dać trochę więcej pary niż to jest sąsiedzko dozwolone. Wyłożyłem trochę kasy i mam na jakiś czas już spokój. Może kiedyś uda się zorganizować spotkanie ze słuchawkami to sobie wówczas pogadamy i posłuchamy. W każdym razie w moim przypadku warto było. Jestem zadowolony.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dodam jeszcze że AKG K-240 Monitor ze wzmacniaczem Lovely Cube Premium grają fajnie.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

A już się zacząłem niepokoić o moje uszy bo moje AKG K271 MKII graja niczego sobie  ;D

GregWatson

Po pierwszych odsłucham mam wrażenie, że sam  Lovely Cube Premium przyniósł więcej pożytku słuchawkom AKG K-240 niż samym Sennheiser HD600. Jeszcze switchem coś popstrykam i może więcej wycisnę. Ale jest dobrze.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.