Lovely Cube Premium

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 12, 2018, 20:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

uncle-benz

witam ,
dziękuje za odpowiedzi
zamówiłem  taki startesset  w chinach , dziśiaj niespodziewanie  przyszedł  :-)
zamówię jeszcze  zasilacza szybko ( nie liczyłem się z dostawą  14 dni )
zobaczymy jak to będzie  się spisywało
pozdrawiam
Yamaha RX-V1900 - I.Q ted 5 - I.Q ted 2 (rear) - I.Q ted center  - Multimediaplayer Diy Raspberry Pi3/Libreelec -  DAC Player Diy / Raspberry Pi3/ Volumio2 -  NAS Server/Intel Atom/Openmediavault - Nixie Tube Vu Meter/NI13

rudy-102

Zamówiłem sobie jako nagrodę pocieszenia.


 
Jak dojdzie to napiszę kilka słów.

rudy-102

No i ma nową zabawkę :).


GB

Cytat: rudy-102 w Sierpień 18, 2019, 20:19
No i ma nową zabawkę :).
A coż to?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102


rudy-102

Na razie wiele nie słuchałem, ale to co do tej pory usłyszałem to podoba mi się. Prawie ta sama rozdzielczość co w lampowym Sensaurisie, tylko że z lepszym dociążeniem. A to wszystko tak na żywca po wyjęciu z pudełka. Potem powinno być już tylko lepiej.

amati74

Cytat: rudy-102 w Sierpień 18, 2019, 20:19
No i ma nową zabawkę :).
Ja mam podróbke tego wzmaka,
Nazywa FCL II

rudy-102

Daj jakieś fotki i powiedz jak to gra.

amati74

Cytat: rudy-102 w Sierpień 19, 2019, 10:03
Daj jakieś fotki i powiedz jak to gra.
Tu jest opisany ten wzmak, i dwa inne.

https://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/10/bylo-ich-trzech-czyli-the-wire-fcl-ii-i-rapture/

Ja jestem zadowolony, używam tego wzmacniacz  z AKG  K702, które to słuchawki podobno nie są łatwe do mapedzenia. Ten wzmak jest bardzo wydajny prądowo, więc poradzi sobie z większością wymagających słuchawek. Nigdy nie słuchałem Black Cube Linear, tak więc nie mam porównania, a że mieszkam w dziurze to nie mam jak go porównać z czym kolwiek. Mój wzmak jest praktycznie nie słyszalny żadnych brumow, szumów, zupełna cisza.

Powiem szczerze że dawno go nie używałem więc trochę zapomniałem jak ja słyszę jego grę. Jak skocze nocki to znów go posłucham i napisze jak ja to słyszę, uprzedzam że znawca nie jestem i nie mam jakiegoś szczególnego sluchu

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Sierpień 18, 2019, 20:19No i ma nową zabawkę .

No to gratulacje :) Czekamy na wrażenia...

Ja po przesiadce z lampowego wzmacniacza słuchawkowego, nie odczuwam żadnego dyskomfortu obecnie a może nawet wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolony.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Ja napisałem że dawno nie używałem mojego wzmaka, powodem jest to, że K702 to słuchawki otwarte, więc słuchanie przy mojej żonie jest prawie nie możliwe, a jak jestem sam w domu to słucham na kolumnach. Od jakiegoś czasu noszę się z myślą by zmienić słuchawki na pół otwarte albo zamknięte. Wtedy to będę mógł dobrze wykorzystać FCLa

GB

Cytat: rudy-102 w Sierpień 18, 2019, 20:55
Wzmacniacz słuchawkowy.
Jakie słuchawki pod niego podłączasz?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

AKG K712pro i rzadziej Sennheiser HD 590.
AKG grają podobnie dobrze jak na lampowym, a Sennheiser HD 590  zadziwił mnie bo podłączone do Senasaurisa brzmiały czasem niemalże kartonowo, a teraz jest na prawdę dobrze i co ciekawe grają zdecydowanie silniejszą górą niż AKG 712. W Sensaurisie było odwrotnie.
Ostatnio chodzi mi wkoło głowy Hifiman HE400i, więc prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości ulegnę pokusie i go sobie sprawię. Mam jeszcze pożyczone od Dino Beyerdynamic DT990, ale tych jeszcze nie podłączałem.

rudy-102

@GregWatson
Czy eksperymentowałeś dalej z innymi wzmacniaczami operacyjnymi, czy pozostałeś przy OP2228P?

GregWatson

Nie. Po wymianie na inny (wcześniej o nim pisałem w tym wątku) zostawiłem tak bo zagrał mi dosyć dobrze. Aczkolwiek inni opisują na stronach które podałem wcześniej, że może być jeszcze lepiej. Piszę że smartfona i jest mi trochę niewygodnie grzebać w wątku. Ale ponoć może być lepiej. W każdym razie wart jest eksperymentu. To bardzo dobry wzmacniacz jak na taką kasę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Pisałeś wcześniej, że zrobiłeś modyfikację wg. Majkela. Czy mógłbyś opisać na czym to polegało?

rudy-102

Oczywiście oprócz wymiany OPA. :)

GregWatson

No właśnie, oprócz wymiany OPA to nic w nim nie grzebałem. Tak mało słucham że na ten czas nic innego mi nie trzeba. Ale są dobre - to fakt. Może kiedyś jak więcej czasu człek będzie miał to to go sobie wezmę na tapetę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

axolotl

Opa lubia sie wzbudzac, czasem trzeba je miflexami potraktowac ;D

rudy-102

On jest w oryginalnej wersji potraktowany WIMAmi 10nF. W wersji upgradowanej w ich miejsce wstawione są Silver Mica.

rudy-102

Muszę się przyznać, że nie powiedziałem całej prawdy o pokazanym przeze mnie wzmacniaczu. To nie jest oryginał. On jest tylko tak perfidnie podrobiony. Miałem to napisać zaraz po kupieniu, ale jakoś mi umknęło.  Przyjmę baty, albo wypije karniaka.
Kosztowało mnie to 106 euro razem z wysyłką, która na szczęście nie trwała zbyt długo. chyba niecałe dwa tygodnie.
Gra całkiem fajnie, a biorąc pod uwagę wydane pieniądze to nawet rewelacyjnie.
Wczoraj wieczorem pozwoliłem sobie nie pracować do nocy i trochę w nim pogrzebałem.  >:D

rudy-102

Tak wyglądało to na początku.



amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 06, 2019, 17:59
Tak wyglądało to na początku.
Grzebales coś?
Jaki tam jest opamp?

rudy-102

No grzebałem. Na razie jest tam OPA2134PA. Za kilka dni wstawię OPA2228PA.

rudy-102

O. A tak to zaczęło wyglądać jak zabrałem się za "psucie".