Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No właśnie, zawsze wolałem odsłuchy w realu - bo to przynosiło 100% zadowolenia i euforii ale czasem jest tak iż z różnych przyczyn albo zmuszeni jesteśmy nie słuchać (co bardzo boli) albo zakładamy hełmofon (jak na "Czterech pancernych i...") i wsłuchujemy się w nutki.
Właśnie i tu rodzi się pytanie - co na początek ??? jakie słuchawki ??? co założyć na łeb aby różnice w odsłuchu były mało odczuwalne ? a może nawet lepsze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Polecam Grado. Nawet podstawowy model SR 60.

merlin1973

Słuchawki. Miałem kilka par, Tonsil, Philips, Koss, i teraz te. Każde grały od poprzedników o niebo lepiej.
Pozdrawiam S.CH.

spalon

Najlepiej przetestować kilka różnych rodzai słuchawek by się nie zniechęcić na starcie .
Wszystko zależy czego oczekujemy co lubimy itp.
Osobiście lubię słuchawki które dają maksymalna przyjemność słuchania i prezentują muzykę w relaksujący sposób pozwalając użytkownikowi na swego rodzaju zanurzenie się w brzmieniu i tu jak dla mnie najbardziej sprawdzają się AKG K701 i Sennheisery HD600


spalon

Cytat: merlin1973 w Czerwiec 05, 2014, 13:02
Słuchawki. Miałem kilka par, Tonsil, Philips, Koss, i teraz te. Każde grały od poprzedników o niebo lepiej.

A Tonsil jaki model jeśli mogę zapytać Kolegi ?

merlin1973

SD-501, mam je do dziś. Grają strasznie w porównaniu do Grado. ;)
Pozdrawiam S.CH.

spalon

#6
Wiem też ich słuchałem stanowczo mi nie odpowiadają , z słuchawek Tonsila to tylko SD 426 i jeśli ktoś lubi tego rodzaju prezentację to SD 524 reszta jak dla mnie odpada .

Co do Grado to nie wypowiadam się bo nie miałem nigdy okazji przetestować .

merlin1973

Mam też Kossy, dlugo myslałem,że nic nie gra lepiej :)
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Greg, kup sobie coś ze stajni SuperLux. Używam półotwartych HD 681. Nic lepszego w tej cenie nie kupisz.

spalon

Pamiętam jak kiedyś w dziale z słuchawkami w MM słuchałem dziesiątek różnych słuchawek droższych tańszych i jak natknąłem się na HD 555 jakie zrobiły na mnie pierwsze wrażenie też myślałem że nic nie zagra lepiej  ;)
Jeśli mam taką możliwość lubię przetestować różne słuchawki a jest z nim różnie czasem pierwsze wrażenia to zachwyt ale szybko się okazuje że prócz tego pierwszego wrażenia nic więcej nie ma a te które na początku nie wyróżniają się specjalnie przy dłuższym słuchaniu potrafią zaangażować i oczarować .
Na jedno też trzeba zwrócić uwagę dobierając słuchawki czy dany model zgra się nam z resztą toru i czym dane słuchawki mamy zamiar napędzać bo jak wiadomo nie każde zagrają nam z dziurki w odtwarzaczu itp.

GregWatson

A jeszcze mam znajomego, który zaproponował AKG K430, później przeczytałem, że to słuchawki na ulicę. Dlatego uważam że temat słuchawkowy jest jak najbardziej na czasie. Wiadomo że dużo zależy od samego toru no i trzeba mieć gdzie wpiąć te słuchawki. Wszelakie doświadczenia jakie już zostały przez wielu z Was nabyte podczas testów i różnych odsłuchów stanowić będą jakiś punkt odniesienia po to aby całej zabawy ze słuchawkami nie zaczynać od kompletnego zera.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Moze tak troche przy okazji, podrzucic modele dobrych wzmacniaczy sluchawkowych..?

spalon


A jeszcze mam znajomego, który zaproponował AKG K430, później przeczytałem, że to słuchawki na ulicę. Dlatego uważam że temat słuchawkowy jest jak najbardziej na czasie. Wiadomo że dużo zależy od samego toru no i trzeba mieć gdzie wpiąć te słuchawki. Wszelakie doświadczenia jakie już zostały przez wielu z Was nabyte podczas testów i różnych odsłuchów stanowić będą jakiś punkt odniesienia po to aby całej zabawy ze słuchawkami nie zaczynać od kompletnego zera.

No właśnie dużo zależy do czego chcesz to wpiąć bo jak pewnie wiesz są słuchawki mniej wymagające które napędzisz praktycznie z każdego źródła posiadającego tylko gniazdko słuchawkowe a są również takie które nie zagrają bez odpowiedniego wzmocnienia i potrzebny będzie dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy

spalon

#13
Od kilku lat z powodzeniem używam wzmacniacza lampowego WBA Gran Twin , w między czasie miałem możliwość przetestowania kilku wzmacniaczy słuchawkowych i takim który również mi się podobał był Hifiman EF5 tego mógł bym polecić .

To mój obecny tor słuchawkowy .

GregWatson

Cytat: spalon w Czerwiec 05, 2014, 15:13No właśnie dużo zależy do czego chcesz to wpiąć bo jak pewnie wiesz są słuchawki mniej wymagające które napędzisz praktycznie z każdego źródła posiadającego tylko gniazdko słuchawkowe a są również takie które nie zagrają bez odpowiedniego wzmocnienia i potrzebny będzie dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy

Może to nic wysublimowanego ale tor napędzam NAD-em C356BEE.
Trochę tego i trochę tamtego też.

spalon

Trudno mi się wypowiedzieć na temat jego gniazda słuchawkowego bo nigdy nie miałem styczności z nim ale jest wiele wzmacniaczy które doskonale się nadają do współpracy z słuchawkami .
Czyli w zasadzie możesz spróbować używać różnych słuchawek dynamicznych nawet tych potrzebujących więcej mocy .
Najfajniej było by pożyczyć od kogoś słuchawki i posłuchać samemu - jeśli jest taka możliwość 

kangie

spalon, ja jestem za stary lis zeby zachlysnac sie pierwszym wrazenem. Od zawsze cenilem brzmienie z kolumn. Sluchawki nigdy mnie nie pociagaly, zatem nie inwestowalem w nie majatku. Polecilem Gregowi sluchawki za 99zl. Lepszych w tej cenie nie kupi. To oczywiscie moje prywatne zranie. Co zrobi Greg - jego sprawa.

spalon

Cytat: kangie w Czerwiec 05, 2014, 17:02
spalon, ja jestem za stary lis zeby zachlysnac sie pierwszym wrazenem. Od zawsze cenilem brzmienie z kolumn. Sluchawki nigdy mnie nie pociagaly, zatem nie inwestowalem w nie majatku. Polecilem Gregowi sluchawki za 99zl. Lepszych w tej cenie nie kupi. To oczywiscie moje prywatne zranie. Co zrobi Greg - jego sprawa.

Ja absolutnie nie neguje Twojego zdania jak też zauważyłeś nie polecam mu żadnych określonych słuchawek mogę mu tylko doradzić na co warto zwrócić uwagę bo tak jak już wspomniałem słuchawki słuchawką nie równe i czasem nie odpowiedni ich dobór dla siebie z góry skazuje je na zaniechanie tematu i rezygnacje z nich a tym czasem znam kilka osób które na początku były na nie a dziś prawie zrezygnowały z systemu głośnikowego na rzecz właśnie słuchawek . Dobry system głośnikowy sporo kosztuje a do tego trzeba mieć też odpowiednie pomieszczenie warunki a na system słuchawkowy mały kącik w zupełności wystarczy by w pełni cieszyć się słuchaniem muzyki dla tego uważam że wart czasem trochę czasu poświęcić na dobór odpowiednich słuchawek i nie mam tu na myśli wydawania od razu potężnych pieniędzy ale warto coś pożyczyć przetestować porównać itp

kangie

Masz duzo racji. Uwazam jednak ze sluchawki nie zastapia kolumn i nie sa w stanie stworzyc takiej sceny i dmuchnac powietrzem jak kolumny, ktore dobre nie musza duzo kosztowac. Ja podalem Gregowi konkretny model, bo taki ostatnio kupilem i slucham kilka miesiecy. Mam okazje sluchac modelu zamknietego, ale polotwarty badziej mi odpowiada. Sennheisery wyzsze modele, Staxy to nie dla mnie. Sluchawki nie daja mi takiej zabawy jak kolumny. Uzywam sluchawek w pracy, bo przeciez nie wniose tam systemu i nie puszcze zeby wspolpracownikow glowy pourywalo ;-) Moja wypowiedz jest bardzo subiektywna, zatem niechaj Greg nie sugeruje sie jej trescia. Greg, czekam na odrobine naleweczki sliwowej ;-)

spalon

Oczywiście niech Greg sam zdecyduje co wybrać .

Mi zdecydowanie bardziej odpowiadają słuchawki otwarte bądź pół otwarte od konstrukcji zamkniętych ale to już inna kwestia .

GregWatson

Serdeczne dzięki za te podpowiedzi techniczne - wiadomo, że każdy z nas ma inne podejście do tematu słuchawek. Ja też nie jestem do nich przekonany ale wiem że są osoby, którym wręcz system słuchawkowy odpowiada najbardziej z różnych względów.

Założyłem ten temat nie tylko z myślą o sobie ale także o tych wszystkich, którzy być może będą w niedalekiej przyszłości zmuszeni do rozważenia takiej opcji. Jak do tego podejść ? jak uniknąć rozczarowań ? co można polecić a czego nie brać za żadne skarby bo się po prostu nie nadają.

Jakie słuchawki na początek można polecić? a jakie do bardziej rozbudowanych i zaawansowanych systemów ?

Ja oczywiście na początek na pewno skorzystam z Waszych propozycji i za wszystkie inne zapewne inni też będą zobowiązani.

Zachęcam wszystkich innych do dzielenia się swoimi uwagami i propozycjami w tym zakresie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

spalon

Osobiście uważam że dobry system słuchawkowy potrafi dostarczyć również wiele frajdy z słuchania muzyki oczywiście nie neguje tu systemów głośnikowych .

kangie

#22
Dostarczyć dostarczy, ale nie jest w stanie zastapić nawet średniej klasy kolumn głośnikowych wpiętych do przyzwoitego systemu. To wg mnie jak uprawiać seks i oglądać uprawiany seks za szybą monitora. Przepraszam za szczerość. Słuchawki to coś zrobionego z potrzeby "na siłę" - przede wszystkim dla ludzi z branżym, ludzi zajmujących się dźwiękiem i jego obróbką. To nie jest naturalne podejście do tematu. Czy na żywo słychacie muzyki w słuchawkach czy uszami - dźwięków z powietrza? Jeśli ktoś stawia słuchawki na pierwszym miejscu, to coś dla mnie jest "nie halo". Oczywiście szanuję decyzję, ale nie rozumiem jej. Rozumiem wybór z konieczności, ale nie z wygody czy komfortu słuchania.

gratefullde

Jeden i drugi sposób prezentacji potrafi być wciągający. Ja w większości słucham na głośnikach bo tak lubię ale od czasu do czasu zakładam słuchawki i nie czuję jakiegoś dyskomfortu czy, że jest to może tylko pewnego rodzaju proteza. W słuchawkach słychać inaczej ale również bardzo dobrze. Dlatego rozumiem osoby, które wybierają ten sposób prezentacji. Do tego, przy wzmacniaczach słuchawkowych lampowych, zmiana lamp powoduje zmianę barwy dźwięku, przestrzeni, planów w sposób o wiele bardziej odczuwalny niż w systemach głośnikowych. Same słuchawki mają różne, tak jak głośniki, sygnatury dźwięku i sposoby jego prezentacji. To bardzo ciekawe jak bardzo potrafią różnić się w odsłuchu systemy słuchawkowe od głośnikowych. Ja mam często frajdę z tego porównania. Nie grają ani jedne ani drugie lepiej czy gorzej lecz inaczej. I jeszcze jedno. Jeśli komuś podoba się sposób prezentacji na słuchawkach to jest to jego sprawa i nie mi go krytykować, skoro tak lubi :) Ważna jest muzyka :) A słuchawki powinny być przede wszystkim wygodne gdyż są dźwięki, które potrafią wciągnąć na dłużej ale co z tego gdy coś nas zaczyna cisnąć czy uwierać...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Dokładnie tak jak to opisałeś gratefullde