Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Yacek

A jaka jest roznica miedzy akg k701 i q701?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

spalon

Przede wszystkim w cenie  ;)

Nie miałem okazji na bezpośrednie porównanie np. w swoim systemie słuchawkowym a na pierwsze zetknięcie to nie zauważyłem różnicy w brzmieniu czy prezentacji .
Słyszałem opinie że q701 mają więcej basu od k701   

Yacek

Cytat: spalon w Czerwiec 08, 2014, 19:59
Przede wszystkim w cenie  ;)

Nie miałem okazji na bezpośrednie porównanie np. w swoim systemie słuchawkowym a na pierwsze zetknięcie to nie zauważyłem różnicy w brzmieniu czy prezentacji .
Słyszałem opinie że q701 mają więcej basu od k701   

zamówiłem ostatecznie K701..... zobaczymy jak to bedzie grało.....  cena 999 była zachęcajaca.... i mam nadzieję że nie podróba, bo będzie dym, na szczęście odbiór osobisty u dealera. Jakies rady jak sie upewnić że oryginał ?
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

spalon

Mam nadzieję że spełnią Twoje oczekiwania. Są dość wybredne jeśli chodzi o wzmacniacz nie z każdym dobrze się zagrają.


Jeśli chodzi o sprawdzenie czy to oryginał to niestety nie pomogę nie znam jakiegoś konkretnego sposobu.

spalon

Daj znać jak dostaniesz i posłuchasz

Yacek

Oki, nie ma  sprawy. Beda grac pod końcówką Technicsa SE-9021, tzn. zobaczymy czy będa grać :-)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

Yacek

Cytat: Yacek w Czerwiec 15, 2014, 18:58
Oki, nie ma  sprawy. Beda grac pod końcówką Technicsa SE-9021, tzn. zobaczymy czy będa grać :-)

słuchawki już zaczęły się wygrzewać... okazuje sie że trafiły  mi sie jeszcze made in austria :-)
wziąłem białe... lepiej komponuja sie ze srebrnymi frontami klockow
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

GregWatson

I jak pierwsze wrażenia jak to się ma do tego co napisali:
http://audio.com.pl/testy/akg-k701:11

Trochę tego i trochę tamtego też.

Yacek

Cytat: GregWatson w Czerwiec 19, 2014, 23:45
I jak pierwsze wrażenia jak to się ma do tego co napisali:
http://audio.com.pl/testy/akg-k701:11



czytałem.... ponieważ sa świezutkie i mają za soba zaledwie pare godzin wygrzewania trudno o końcowe odczucia.... ale na tym etapie jestem bardzo zadowolony i zupelnie sie nie zgadzam z recenzentem który narzeka na brak wyrazistego dołu.... :-)  brzmieni jest bardzo mięciutkie, takie jak lubie. Na pewno za to trzeba pochwalić komfort - siedza na glowie IDEALNIE a konstrukcja półotwarta sprawia że uszka sie nie pocą i jest super. Jakość wykonania także bez zarzutu.   
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

GregWatson

Jasne, jasne niech się dalej wygrzewają bo jestem ciekaw. A w zbliżonej cenie jakieś inne też słuchałeś? Czy to takie z polecenia ?. Masz jakąś skale porównawczą do której możesz się odnieść ?
Skrobnij jak już coś będziesz więcej wiedział. Ciekawe. Może wybiorę się na jakieś odsłuchy.
Mam znajomego który po odsłuchaniu AKG K430 miał kisiel w majtkach. To te będą chyba jeszcze lepsze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Yacek

Cytat: GregWatson w Czerwiec 20, 2014, 00:17
Jasne, jasne niech się dalej wygrzewają bo jestem ciekaw. A w zbliżonej cenie jakieś inne też słuchałeś? Czy to takie z polecenia ?. Masz jakąś skale porównawczą do której możesz się odnieść ?
Skrobnij jak już coś będziesz więcej wiedział. Ciekawe. Może wybiorę się na jakieś odsłuchy.
Mam znajomego który po odsłuchaniu AKG K430 miał kisiel w majtkach. To te będą chyba jeszcze lepsze.

próbowałem kilka modeli sennheisera i denona ale.... nie podeszły :( generalnie chyba nie pasują mi układy zamkniete... strasznie męczą uszy przy dłuższym słuchaniu...
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

Yacek

no to pierwszy test po 20 godzinach wygrzewania..... załozony oczywiście winylowy maxisingiel (padło na VISAGE Love Glove bo ładnie nagrany) i...... REWELACJA :-)))

naprawdę rewelacyjne brzmienie, basu absolutnie nie brakuje, nie jest natarczywe tylko takie jak lubie - szczegółowe ale mięciutkie. Takie właśnie chciałem :-)))
Jak ktoś właśnie lubi taki rodzaj brzmienia - szczerze polecam.
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

gratefullde

Gratuluję, to świetne słuchawki. Miałem okazję ich posłuchać z dobrym wzmacniaczem słuchawkowym. Coś wspaniałego :) Jeszcze raz gratulacje.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Też się bardzo cieszę że zakup okazał się trafiony i że się zgrały z wzmacniaczem bo z swojego doświadczenia wiem że nie z każdym wzmacniaczem graja a wręcz na niektórych to nie da się ich słuchać taka kaszana .

Jak dla mnie to chyba najlepiej zagrały z Hifiman EF-5 jak kiedyś będzie możliwość posłuchania to polecam .


spalon

Mój wzmacniacz słuchawkowy w czasie nocnego odsłuchu .

lok

Szukajcie Akg k1000. Świetna przestrzeń. Takie kolumny na uszach. Mozna podłączyć do wzmacniacza. Odpada zakup sluchawkowca. Bardzo wygodne. Mozna ustawić tak ze nie dotykają uszu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

spalon

Słuchałeś tych słuchawek AKG K1000 ?

Ja kiedyś wręcz chorowałem by ich posłuchać ale jakoś mi przeszło , niestety nigdy nie miałem okazji .

lok

Słucham...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

spalon


lok

Nie moge narzekać. Wcale mi go nie brakuje i jest super kontrolowany.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jakub

Cytat: Yacek w Czerwiec 19, 2014, 22:12trafiły  mi sie jeszcze made in austria :-)

A co już nie robią najwyższych modeli w Austrii? To mnie trochę zmartwiło. Ja mam k271 studio i też są austriackie (ale już je mam ładnych parę lat).

spalon

Ciekawe dla czego już nie produkują słuchawek AKG K 1000 lub modelu który by go zastąpił .

Był moment gdzie można było je wyrwać na serwisach aukcyjnych za jakieś nie tak duże pieniądze ale z czasem to się zmieniło i wspominamy model osiągnął znów dość wysoką cenę .
Tak jak wspominałem kiedyś koniecznie chciałem ich posłuchać nawet brałem pod uwagę zakup do przetestowania i późniejszą odsprzedaż ale jakoś mi przeszło .
Teraz tak mnie kusi przetestowanie słuchawek ortodynamicznych ale do nich też by sensownie zagrały potrzebny jest wzmacniacz o większej mocy niż wzmacniacz słuchawkowy do słuchawek dynamicznych .

lok

Takie słuchawki możesz podłączyć do wzmacniacza od kolumn. Odchodzi ci wtedy zakup wzmacniacza sluchawkowego.


Sent from my iPhone using Tapatalk

spalon

Tak też słyszałem właśnie że można je podłączyć bezpośrednio pod wyjście głośnikowe i chyba nie trzeba się zbytnio przejmować że można uszkodzić w ten sposób przetworniki słuchawek ( mowa tu o jakimś normalnym poziomie wzmocnienia a nie o piłowaniu na maxa ) co sądzicie ?
Bo do słuchawek ortodynamicznych są te specjalne wzmacniacze które dysponują mocą od 2 do 10 Wat ale tak jak wspominałeś to dodatkowy i niestety dość wysoki koszt a przeważnie każdy z nas dysponuje jakimś wzmacniaczem mocy .

jjacek

#49
Nie korzystam zbyt czesto , ale mam taki zestaw....JVC KENWOOD Victor HA-SZ2000 + MATRIX M-Stage HPA-2 USB