Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

U mnie nic szczególnego  ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Cytat: kangie w Czerwiec 05, 2014, 13:47
Greg, kup sobie coś ze stajni SuperLux. Używam półotwartych HD 681. Nic lepszego w tej cenie nie kupisz.
Co więcej - napiszę, że te słuchawki za 99zł rozwalają niektóre modele innych firm, które kosztują 450-500zł. I to jest właśnie zabawne ;)

frywolny trucht

A propos Superlux, ja mam takie: http://www.mp3store.pl/article/superlux-hd330-ean.4710423848313,2012050985870132422.html

I perwersyjną radość gdy czasem wolę  za pomocą Superlux-ów posłuchać zamiast HD598 :)
Przemawia za nimi  ładna barwa dźwięku. Ciepła taka.

kangie

Te są porządnie wykonane. Moje są bardziej obskurne ;) Ale grają. Moje grają powiedzmy, że bardziej szczegółowo, aniżeli ciepło/analogowo. Właśnie ja tak lubię. Mają sporą średnicę. Całe ucho (moje) mieści się w środku. W końcu jest naturalny bas. Oczywiście jak na słuchawki przystało, bo wiadomo że brzmienie z kolumn to inny świat dźwięków. Górze pasma daleko do berylu, który bardzo sobie cenię w kolumnach, ale ujdzie.

Wiadomo, że te tanie Superluxy nie są to Staxy ani inne wybitnie grające konstrukcje, ale grają całkiem dobrze.

gratefullde

U mnie słuchawki coraz rzadziej są wykorzystywane ale są oczywiście. Korzystam z Sennheiser HD 598

http://www.dobreaudio.pl/recenzje/test-sluchawek-sennheiser-hd-598/

w towarzystwie wzmacniacza manufaktury WBA, HPA Master

http://wbamp.com/produkty.html

i jestem zadowolony. Słuchawki bardzo wygodne. Brzmienie przyjemne i nie męczące.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

Ja korzystam ze słuchawek dość rzadko bo jednak wolę jak gra powietrze w pokoju ;) Ale mam Sennheisery HD600 i bardzo je lubię. Naprawdę świetne słuchawki, tylko że po prostu Harbethy lubię jeszcze bardziej i to jest ich pech. Gram z wyjścia w DAC-u TEAC UD-501 i ten napęd w zupełności wystarcza Senkom, choć może i z oddzielnym wzmacniaczem słuchawkowym mogłoby być jeszcze lepiej.

SVART

Cytat: jjacek w Listopad 16, 2014, 14:45MATRIX M-Stage HPA-2

Jacek, jak Ci się sprawdza HPA-2? Ja używam wersji pierwszej z USB w pracy.

Ogólnie słuchawki bardzo użyteczna rzecz - często korzystam w pracy: Beyerdynamic DT 770 250 ohm pro + ww. Matrix z DAC, gdzie czegoś lepszego nie warto przynościć, bo panie sprzątaczki mogłyby coś uszkodzić :). W domu Denon A-HD7000 oraz jakiś bezprzewodowy Senchiser + Musical Fidelity HPA-M1. Szczególnie lubię słuchać na Denon'ach - lekkie, wygodne, przestrzenne, dobry bas.

vasa

Ponieważ mam zupełnie nową dziurę na słuchawki to i nauszniki nowe by się przydały :)
Teraz słucham na starych Staxach które grają już tylko z przyzwyczajenia. Takie słuchawkowe zombie. Ale jak już się rozruszają to grają przesympatycznym relaksującym dźwiękiem aczkolwiek jak trzeba to i zadrasnąć w ucho potrafią. Raczej pieszczotliwie niż boleśnie ale potrafią :)
Kolejne też chyba chciałbym mieć planarne (ortodynamiczne) a nie zwykłe dynamiczne. Co prawda ceny słuchawek podążają śladem wkładek, ale cóż :(
Słuchawki nie będą służyły do krytycznych odsłuchów ani oceny sprzętu a jedynie jako towarzysz do nocnej pracy lub przy czytaniu.
Czy możecie mi coś podpowiedzieć? Odnoszę wrażenie że jest wysyp takich słuchawek, Hifiman, Audeze, Oppo i pewnie parę innych firm takie wypuściło. Kupić najtańsze Hifimany czy drapać mocniej dno skarbonki?
Na szczęście prądu jest pod dostatkiem więc kwestia łatwości wysterowania odpada.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

Ja słuchałem kilku modeli Audeze. Dźwięk ok ale przeszkadzała mi ich duża waga i ciężar na głowie. Zwróć na to uwagę jak będziesz miał okazję.

vasa

Cytat: drizzt w Styczeń 21, 2015, 01:07słuchałem kilku modeli Audeze.
Dzięki.
Biorąc pod uwagę fakt, że ceny Audeze kończą sie tam gdzie inni zaczynają to powinien być OK :)
Swoją drogą to dlaczego znowu jest taka przepaść cenowa pomiedzy rynkiem konsumenckim a rynkiem pro ????
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

Cytat: vasa w Styczeń 21, 2015, 10:06

Biorąc pod uwagę fakt, że ceny Audeze kończą sie tam gdzie inni zaczynają to powinien być OK :)

Chyba odwrotnie :) Bo tanie to one niestety nie są.

Dla mnie trochę brakowało w tych słuchawkach takiej lekkości, śpiewności, dźwięk sprawiał wrażenie dość masywnego za czym nie do końca przepadam. Ale to był taki trochę maraton odsłuchowy, typu jak najwięcej jesteś w stanie przesłuchać w godzinę, więc nie chcę się mądrzyć co do niuansów. Słuchawki na pewno dobre tylko drogie i ciężkie, tak w skrócie ;)

vasa

No oczywiście że miało być odwrotnie.
Ja sobie zrobiłem maratonie w media markcie i to było najbardziej zmarnowane pół godziny w zeszłym tygodniu [emoji25]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht


vasa

Nie było. Były 650. 
To uczciwe nauszniki ale ja szukam czegoś innego.
Milusie ma być a nie rzetelnie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Będziesz widział w sklepie, nie rezygnuj z odsłuchania Bowers & Wilkins P7. Zblazowany audiofil się uśmiechnie, bo one są raczej takie mobilne, jeszcze ten pilocik na kablu ( kabel można wymienić na audiofilski), ale dźwięk?  Może być to czego szukasz.

vasa

Dzięki. Nie omieszkam.
Być może na tymczasem zakupię takie cuś które pokazałeś wyżej.
Warte stówy?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

spalon

Jak masz możliwość posłuchania w jakimś salonie to przetestuj HifiMan osobiście nie miałem okazji słuchać ich słuchawek ale mam dobrego kolegę z którego opinią się liczę i on sam używa słuchawek Hifiman HE-4 i HE-5 i bardzo je chwalił a nawet porównując je z innymi markami to twierdził że to wyższa półka , więc może warto było by się tą marką zainteresować .
Dodam że kolega ten testował słuchawki za poważne kwoty i jest to osoba bardzo w tym temacie doświadczona ale wiadomo każdy ma swój gust i swoje oczekiwania

vasa

Na chwilę obecną Hifiman HE-4 jest w wąskiej wyselekcjonowanej grupie.
Ale posłuchać trzeba.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

spalon

Jak będzie okazja to na pewno warto

frywolny trucht

Cytat: vasa w Styczeń 21, 2015, 20:24
Dzięki. Nie omieszkam.
Być może na tymczasem zakupię takie cuś które pokazałeś wyżej.
Warte stówy?

Spokojnie.

vasa

No to zakupiłem tani drobiazg do wypróbowania. http://www.mp3store.pl/article/superlux-hd660-black-ean.4710423848337,2011411223056160716.html
Nie kosztuje wiele, jest w miarę przyzwoicie wykonane, zamknięte i dość wygodne.
Podłączone do dziury w cedeku u sprzedawcy grało lekko zamulonym dźwiękiem ale miło.
Podłączyłem toto do Amplifona (dziura podłączona bezpośrednio do traf głośnikowych) i okazało się że słuchawki grają zupełnie inaczej, dźwiękiem żywym, dynamicznym i z niesamowicie punktualnym basem.
Nie jest to high end ale bardzo uczciwe monitorowe granie.
Coś mi się wydaje że potężna dawka prądu jest w stanie zdziałać naprawdę dużo w przypadku słuchawek, nawet tych tanich.
Jeżeli okaże się że przez najbliższe tygodnie będę korzystał w nocy ze słuchawek to trzeba będzie zerknąć w stronę czegoś planarnego.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Niestety-dla mnie- grają gorzej niż HD 330 :( Ale może to była kwestia żródła ( Iphone)? Bawiłem się różnymi słuchawkami w stacjonarnym MP3 store i HD330 zakrzywiały czasoprzestrzeń. Niszczyły wszystko do 400-500zł co mieli na stanie. Grado, AKG...

vasa

330-ki są półotware, zdecydowałem się na 660-ki bo są zamknięte i nie waliły basem.
Natomiast najciekawszy efekt jest gdy się je podłączy do "wzmacniacza słuchawkowego" o mocy 20W !!!
Dopiero to zmienia wszystko.
Trzeba pamiętać że te 660 mają małą skuteczność (96dB) i relatywnie wysoką impedancję - 150 Ohm.
iPod może nie pociągnąć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

spalon

Nie miałem nigdy do czynienia z Superlux , kiedyś biegałem po MM itp z swoim odtwarzaczem hifiman HM 601 i podpinałem to co wisiało na stojakach w tej chwili trochę mi przeszło jak już to wolę sobie pożyczyć jakieś fajne słuchawki w drodze koleżeńskiej wymiany i przetestować spokojnie w domu .

spalon

Co do impedancji to przy słuchawkach bywa trochę inaczej bo dla przykładu Sennheiser HD 600 które mają 300 Ohm spokojnie napędza HM 601 czy jak też przetestowałem dobrze grały z starszymi discmanami Sony a do przykładu AKG K 701 które mają 62 Ohm HM 601 nie napędzi a z niektórymi discmanami wręcz nie dało się słuchać . A dla przykładu Sennheiser HD 650 grały praktycznie podłączone pod wszystko .