Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: Zygus w Wrzesień 14, 2021, 20:30
Grzesiu, wbrew pozorom to zrobienie takiej naklejki nie jest takie trudne.
Oczywiście potrzebny jest program graficzny, w którym zwymiarujesz i zaprojektujesz taką etykietę - naklejkę no i trochę wprawy w obsłudze takiego programu.
Jedyny koszt to wydruk na odpowiednim papierze z klejem, albo folii w drukarni (zakładzie poligraficznym)

Gdy mamy do czynienia z taśmami, które są nagrane "fabrycznie" np. te od Pana Sedlaka i wiemy że na pewno ich nie będziemy kasować, ma to sens.
Można do tego użyć np. tańszych zrysowanych szpul na które nakleimy zadrukowaną folie albo papier z klejem i dopiero po naklejeniu wycinamy pozostałe "okienka"
Takie etykiety na szpulach to fajna alternatywa dla "czystej aluminiowej blachy. Można się pobawić w długie zimowe wieczory.

Pozdrawiam
Zygus, miło Ciebie czytać znowu.

Człowiek twierdzi, że to grawerka laserowa na szpuli. Czyli taki permanentny nadruk.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Cytat: GB w Wrzesień 14, 2021, 21:01Człowiek twierdzi, że to grawerka laserowa na szpuli. Czyli taki permanentny nadruk.

Ciekawe jaki to koszt i jak taka grawerka ma się do kolorów? Jakie barwy można uzyskać na aluminiowej blasze.
Wydaje mi się że dobrze zrobiona naklejka np. na folii zda egzamin. Dawno temu pod koniec lat 90-tych bawiłem się w projektowanie i drukowanie  naklejek na płyty CD.
Mam te płyty do dzisiaj i nic im się nie dzieje. Nic się nie odkleja są jak nowe. Później jak pojawiły się płyty do zadruku w drukarce masowo drukowałem wszystkie swoje płyty.
Na pewno jest to, zdecydowanie tańsza alternatywa niż laser i bardziej atrakcyjna jeżeli chodzi o kolory, ale może się mylę.

Pozdrawiam

audiokawosz

Szpulki od Jacka są anodowane na czarno. To nie są naklejki
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Zygus

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 14, 2021, 21:55
Szpulki od Jacka są anodowane na czarno. To nie są naklejki

Ale to ja czegoś nie rozumiem, albo mylę pojęcia. Anodowanie to wytworzenie na powierzchni aluminium warstwy tlenku i możliwość barwienia aluminium na różne kolory.
A mnie chodzi o kolorową naklejkę np. ze zdjęciem zespołu czy wykonawcy z napisami. Tego anodowaniem nie uzyskamy. Tu pomocny może być laser, tylko nie wiem co z kolorem?

Gdy projektowałem swojego pilota do magnetofonu i potrzebowałem wykonać klawisze i czołówkę wydawało mi się że laser "załatwi wszystko" Jakże się myliłem!
Nagle się okazało że to nie takie proste i musiałem iść na szereg kompromisów żeby uzyskać zamierzony efekt. Dlatego jestem ostrożny jak słyszę magiczne słowo LASER.

Pozdrawiam

audiokawosz

Przypomnienie od FB .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

I jeszcze jedno przypomnienie.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

miniabyr

Oj to dawne dzieje ! :)  Darek jak imbir? Zadziałał ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

audiokawosz

Wzięło mnie po całości. Kolejna paczka wyruszyła ze Słowacji. Kosz taśm przerósł już wartość magnetofonu  ::)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

jacek-k-wawa

Daj znak jak te obie płyty Sade zabrzmią na taśmach od Sedlaka. Miałem u siebie kilka tasm od niego i różnie to bywało a z dodatkowo te płyty były nagrywane w dość słabym okresie jeśłi chodzi o jakość dźwięku. Ale może warto z powodów sentymentalnych? :-)

audiokawosz

Spróbuje być obiektywny.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 28, 2021, 23:37
Spróbuje być obiektywny.
A tamte, które wcześniej zamawiałeś od niego: jak brzmią?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

Dobrze. Z taśmami jest tak samo jak z każdym innym nośnikiem. Jak master jest dobry to i taśma brzmi dobrze.
Jedne mastery są lepsze inne gorsze.
Masza kiedyś napisał że tak brzmiących PF - Animals to jeszcze nie słyszał.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

I  prawdę pisał  :D
Naprawdę brzmiało to doskonale  U+1F44D

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 18, 2021, 10:07
Przypomnienie od FB .
Co to za taśmociąg na tej dolnej półce?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 29, 2021, 13:38
Revox g36 mk2
Wow, to byłeś w posiadaniu wielu szpulaków.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 29, 2021, 14:17
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1104.0
No fajny ten staruszek. Masz go jeszcze, czy też się go pozbyłeś?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

Miałem dwa . Wersje mk2 i mk3 . Oba przerobiłem na 38. Sprzedałem.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

MK2 dodatkowo dostał nową obudowę
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

To była cała epopeja . Jest w wątku
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 30, 2021, 14:10
MK2 dodatkowo dostał nową obudowę
Skąd posiadałeś nową obudowę? Pytam pod kątem pr99, mam tam trochę porysowaną.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

Starą obudowę oddałem do metalizacji . Części aluminiowe zostały wycięte nowe. Oddałem je do anodowania. Napisy były grawerowane laserem.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Taśmy od Petera dotarły. Było pytanie jak gra Sade. Gra dobrze . Dla porównania odpaliłem winyla. Taśma ma bardziej nasyconą średnicę . Winyl gra zwiewniej . Wokal na winylu jest bardziej wycofany jest spokojniej . Co kto lubi.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

[Zanabylem
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny