Czesław NIEMEN

Zaczęty przez GregWatson, Luty 19, 2018, 20:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Cytat: Tadekkk w Wrzesień 14, 2021, 14:24Nie rozumiem idei wklejania tych artykułów tutaj.. jaki jest tego cel,sens?
A czytać to nie można? Niektóre wracają mi lata 90 i to, co wtedy o Niemenie jako nieco oderwanym od realiów myślałem. Pamiętam też jego wojnę z piratami, o czym niemal w każdym wywiadzie traktował. Ale ilu tekstów nie znam, więc czasem czytam.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Tadekkk

ależ proszę,napisano wiele książek o Niemenie,do których odsylam! ALE DLA ARTYSTY najwazniejsze jest żeby jego MUZYKA żyla!W czasach gdy w internecie pojawiają się różne perełki jak https://www.youtube.com/watch?v=ggLuGATYtao https://www.youtube.com/watch?v=7pFUfIPxHnU czy nawet zremasterowane przez fachowców materiały wideo https://www.youtube.com/watch?v=jB2o2JHRoVY albo https://www.youtube.com/watch?v=8j8Fd03JW9s warto jest na tym się skupić....

Tadekkk

o cholera przepraszam,nie wiedziałem że jak wkleje adresy do YOUTUBe to tak to będzie wyglądać myślałem że zostaną tylko adresy do kliknięcia , nie potrafię tego zmienić. Wracając do meritum- ktoś pamięta Teresę Haremze?A to ,że śpiewała piosenke Niemena? NO??

wiki

O! Moja ulubiona płyta Kciuka...."Little Wing"....
Leży i się niestety kurzy w pudle na strychu z powodu braku odtwarzacza do niej....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

D@mn

Hmm, te zremasterowane materiały telewizyjne należy raczej nazwać "zremasterowanymi" (z cudzysłowem). Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale to chyba kwestia jakichś automatycznych filtrów wygładzających i usunięcia artefaktów wynikających z kompresji. Tak czy inaczej - fajnie, że ktoś się za to zabiera, jest to zdecydowanie jakaś wartość dodana. Niedawno na podstawie filmu "Die Schlüssel" (z fragmentem koncertu Grupy Niemen) mogliśmy przekonać się, jak fantastyczne efekty są w zasięgu profesjonalistów - konwersja obrazu do HD robi kolosalne wrażenie. Spróbuję niedługo zrobić jakieś proste, graficzne porównanie, bo posiadam doskonałą kopię pierwotnej wersji tegoż filmu ;-)

Kangie

#555
Ale to jest granie!


Pboczek

Kangie mówisz że to dobre wydanie, ten niemiecki winylek?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Nie tak pysznie zrobione jak reedycje na CD z 2012 r., ale ładnie gra. Trochę drogawe, ale to nietanie hobby.

Tadekkk

podejrzewam że panowie nie załapaliście się na oryginał w sklepach,ale to nic dziwnego, bo w końcu ich u nas nie było....ja mam i szanuję bardzo,to kapitalne granie,, którego niejeden "miszcz" nie jest w stanie pojąć a co dopiero o tym pisać.

apias


...wpisując się w obecny trend – niebiosa zesłały nam anioła , który załapał się i ma lepsze płyty,  potrafi  pojąć muzykę i wskaże ,,perełki ''które mamy słuchać ,
    d z i ę k u j e m y

D@mn

#560
Cytat: apias w Wrzesień 16, 2021, 22:13
...wpisując się w obecny trend – niebiosa zesłały nam anioła , który załapał się i ma lepsze płyty,  potrafi  pojąć muzykę i wskaże ,,perełki ''które mamy słuchać ,
    d z i ę k u j e m y
Zapiekło, oj zapiekło! :D Byłbym jednak niesprawiedliwy, gdybym powiedział, że frustracja Andrzeja/Zbyszka jest mi zupełnie obca - na facebooku zamieszczam czasem wyjątkowe unikaty, przy których ilość "polubień" nie przekracza 100, tymczasem zjawia się ktoś nowy, kto pisze rzeczy w stylu "NIEMEN BYŁ IDOLEM MOJEJ MŁODOŚCI" i nagle ów wpis bije rekordy popularności. Można mieć do działalności przedmówcy różne zastrzeżenia, ale na pewno trudno odmówić mu wysiłku, jaki wkłada w zgłębianie swojej pasji - a jednak to nonszalancki Tadekkk skłonił nas do zabrania głosu i wymiany cennych spostrzeżeń ;)

Aby zobrazować to, co piszę, załączam dwa z najpopularniejszych sierpniowych wpisów i jeden, który przepadł bez echa, zawierający unikatową fotografię (niepublikowaną dotychczas w Internecie!). O ile wpis z kwiatami nawłoci (nazywanymi powszechnie polskimi mimozami) może wydawać się dla fanów Niemena interesujący, tak zdjęcie-grafika z fragmentem "Dziwnego świata" jest najzwyczajniej w świecie słaba i kiczowata :D

Wracając do meritum - ten utwór Teresy Haremzy nieszczególnie mi się podoba, choć warstwa muzyczna brzmi, jakby żywcem z LP "Postscriptum". Fajnie byłoby zresztą, gdyby "Sprzedaję łzy..." trafiło jako bonus na reedycję CD tego albumu.

Pboczek

A wczoraj po wieczornym koncercie live na IIPR z godz. 19.00, pojawił się Czesław. Była to rozmowa z Radia Wolna Europa z tematem muzyki hinduskiej.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Tadekkk

Cytat: Pboczek w Wrzesień 18, 2021, 07:34
A wczoraj po wieczornym koncercie live na IIPR z godz. 19.00, pojawił się Czesław. Była to rozmowa z Radia Wolna Europa z tematem muzyki hinduskiej.
bardzo dziękuję!!! Znalazlem te audycje w internecie,warto posluchac , są trzy części : https://www.polskieradio.pl/8/8125

Kangie

#563
Czyżby Tadeusz inż. bud. z mojego rodzinnego miasta? Cieszę się bardzo Tadeuszu, że dysponujesz dobrymi wydawnictwami płyt muzyki Niemena. Ja ostatnio jak typowy kloszard spod mostu blachownicowego zarąbanego do cna rdzą - tanio z Biedronki. Ale zmieniam teraz robotę i może w końcu odkuję się i jak "Pan" zostawię np  u Tomka w Voiceshopie jednorazowo 2,5-3kPLN, a co!? ;)

Tadeusz, pochwal się gramofonem i wkładką - z czego gra Ci nasz Niemen! :D

Tadekkk

nie, nie , nie,nie chciałem nikogo urazić!!wiem że te plyty są niedostępne w kraju, a gdy już się pojawiają to kosztują krocie.Czytalem waszą dyskusje na temat legalności tych nowych wydawnictw. To oczywiście boli że kasa nie trafia do artysty lub jego rodziny , ale przecież rodzina miała 17 lat żeby o to zadbać.To nie naszaw ina że chcąc sluchac ulubionej muzyki musimy sięgać po plyty NIEAUTORYZOWANE..

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Tadekkk

....zaczynają w internecie ukazywać się nagrania,do których wcześniej dostep mialo niewielu...
https://www.youtube.com/watch?v=-wSY29bLvXM

Tadekkk

Cytat: Kangie w Wrzesień 21, 2021, 09:06
Tadeusz, pochwal się gramofonem i wkładką - z czego gra Ci nasz Niemen! :D
slabo u mnie z audiofilskim sprzętem,caly czas posluguje się gramofonem Unitra GS 424 model  "Adam". Znajomy zna się trochę na  rzeczy i wymienił mi wkładkę na nowsza..

Kangie

Spoko, chciałem Ci dogryźć, ale po 1h mi przeszło. Zazdrosnym, bo masz lepsze wydanie "Strange is this world" ;)

Piterski

Cytat: Tadekkk w Wrzesień 29, 2021, 13:22Unitra GS 424 model  "Adam"
Kiedyś to było moje marzenie ;D
Zazdrościłem bratu ciotecznemu bo taki u niego w domu był.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

D@mn

zanim ktoś mnie ubiegnie, pochwalę się moimi nowymi uploadami na YouTube:



D@mn

Pomyślałem, że fajnie byłoby zestawić nagranie z czerwca '74 z nagraniem zrealizowanym blisko półtora roku wcześniej:



...przy okazji mogłem wykorzystać w jakiś sensowny sposób unikatową fotkę Grupy Niemen, którą znalazłem w prasie :)

D@mn

Cytat: D@mn w Październik 05, 2021, 16:07
zanim ktoś mnie ubiegnie, pochwalę się moimi nowymi uploadami na YouTube:
...w związku z roszczeniami pierworodnej córki artysty, materiały zostały usunięte z YouTube.

Tadekkk

patrzę i nie wierzę wląsnym oczom!z youtube zniknely także świetne "Papa's got a brandnew bag" i "Little wing" ! to wygląda na zmasowaną akcje przeciwko fanom . Wieje grozą!!

apias




Panie @ D@mn   Zapiekło, oj zapiekło!

  pozdrawiam odwiedzajacych stronę