NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2016, 12:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: zalun w Marzec 01, 2018, 07:48
Czy NAD 1155 można w jakiś prosty sposób doprowadzić do lepszego dźwięku?

Nie znam tego modelu , nie pomogę .

traumeel

Cytat: muda44 w Marzec 06, 2018, 20:07Nie znam tego modelu , nie pomogę .
A co sądzisz o możliwości i sensie modyfikacji wiekowego c320?

muda44

Cytat: traumeel w Marzec 06, 2018, 23:09
Cytat: muda44 w Marzec 06, 2018, 20:07Nie znam tego modelu , nie pomogę .
A co sądzisz o możliwości i sensie modyfikacji wiekowego c320?


Na pierwszej stronie masz trochę info .
Po modyfikacji jako neutralny wzmak jak najbardziej jeżeli neutralność Tobie odpowiada .

dino

Zabrałem się za wymianę terminali głośnikowych w moim C320BEE. Oryginały nie akceptują szerokich widełek.
Kupiłem złocone Audeny (te z gwintem  ;) ).
Wybebeszyłem stare terminale i ... trzeba dorobić nowe mocowanie (zrobię z blachy z nowymi nawierceniami) bo oryginalne otwory są za duże.
Jutro prace ślusarskie.

rikus

Witam ponownie,
jak wcześniej pisałem miałem nada c320 po modzie Mudy i byłem zadowolony. Właśnie kupiłem c350 bez moda i powiem tak-c350 zdecydowanie mocniejszy(swoją drogą AE evo one muszą być ciężkie do napędzenia), gra średnicą, czasem świetnie, czasem się gubi. Bez jakichś dłuższych odsłuchów-mod daje neutralność-trzeba bas jest bas, trzeba góre, to jest piękna-poukładane to wszystko. Są to 2 różne wzmacniacze, ale widzę że warto wydać 400-600 zł. Między tymi modelami nie ma przepaści-różnica 20% na korzyść 320, więc wysyłam za jakiś czas c350, później cd denona do Mgvera- napiszę za kilka miesięcy co sądzę. Modyfikację Mudy polecam!!


rikus

Sorki bardzo McGyver-DCD685 kiedyś polecałeś, ale to potrwa do 2 miesięcy-na razie są inne priorytety.

McGyver

Nie poganiam, tylko się pytam. Masz już tego DCD685? Bo jak jeszcze nie masz, to może poluj lepiej na DCD1450AR? Dwie stówki droższy, a zauważalnie lepszy. No i ładniejszy przy okazji.

rikus

Dzięki, rzeczywiście poluj, bo te dwa DCD1450AR co są na razie-za 500 brzydki-jak z wystawki, a drugi za 700, to już 500+. Nic to, będę się odzywał. Pozdrawiam

GregWatson

Może nie dotyczy samej modyfikacji ale poszła mi już druga dioda LED w tym wzmacniaczu. Ktoś się spotkał z takimi wadami w swoich egzemplarzach?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Eternal Seeker

To chyba normalne w ostatnich wypustach tego Producenta ,kolega ma 326BEE i już trzy mu nie "świecą"   :-\
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

rikus

Witam, co Panowie polecają do pokoju 20m2, kolumny niestety w rogach( nie ma innej możliwości) czyt. raczej z przednim bassreflexem. Budżet do 6 k. Ja się przekonałem do Mudy modyfikacji bardzo mocno- więc pewnie Nad 356 albo 350 (swojego jeszcze nie wysłałem, ale 320 po modzie był znacznie lepszy). W budżecie wzmacniacz+kolumny i coś strumieniowego. P.S. to dla kolegi. Pozdrawiam

rikus

#262
Denona do  McGyver też podeślę;) żeby nie było, że odświeżam temat i szczekacze znowu zaczną pieprzyć bzdury o wyższości oryginałów nad modami.. P.S. to już dla siebie - McGyver dalej Pan ma takie bdb opinie o maranz pm 68? albo FA960? miałem kiedyś grundig finearts 903-super w tej cenie-bodajże Angel (mogę zniekształcić nick) polecił kiedyś na jakimś forum, a mało kto zna powyższe modele z takich laików jak ja.

McGyver

Marantz PM68 a także PM7000 (to samo tylko z innym frontem), PM78 (to samo z dodanym przełącznikiem do klasy A do 20 watów), PM8000, PM7200 wciąż prezentują wysoki stosunek cena/jakość, natomiast trzeba zwracać uwagę na stan techniczny egzemplarza który zamierza się kupić.
Kilka w miarę nietrudnych upgradów dodatkowo zwiększa walory tych modeli. Opacalność zakupu jest tu IMHO znacząco lepsza niż w przypadku niskich modeli NAD (32x, 34x).

muda44

Cytat: rikus w Marzec 31, 2019, 03:34
Witam, co Panowie polecają do pokoju 20m2, kolumny niestety w rogach( nie ma innej możliwości) czyt. raczej z przednim bassreflexem. Budżet do 6 k. Ja się przekonałem do Mudy modyfikacji bardzo mocno- więc pewnie Nad 356 albo 350 (swojego jeszcze nie wysłałem, ale 320 po modzie był znacznie lepszy). W budżecie wzmacniacz+kolumny i coś strumieniowego. P.S. to dla kolegi. Pozdrawiam

Ja bym zaczął od kolumn a że jestem zwolennikiem kolumn dużych niech kolega wypożyczy Heco Aurora 700 ( 1000 w rogach to może być jednak przesada ).
Strumieniowiec - szukać po mojej modyfikacji  Cambridge Stream Magic 6 ( około 2000zł ) albo używany za około 1500 + mod.
Podpiąć jakikolwiek wzmacniacz i napisać jak gra , wtedy doradzę jaki wzmacniacz .
Jak będzie za mało basu , zmienić na Aurora 1000 , jak za dużo dobierzemy wzmak który ma mało basu .
Jedna uwaga - nowe Aurory mają podbity bas i górę , z czasem się to wyrównuje więc najlepiej wypożyczyć demo mając już ten strumieniowiec i kable.

Kable głośnikowe Chord Clearway bez wtyczek a RCA
https://archiwum.allegro.pl/oferta/belden-8402-interconnect-2x1-m-switchcraft-3502a-i7692332938.html
Zapytać czy jeszcze ma , brać metrówkę . Te kable potrafią grać lepiej niż niejedne za kilka tysięcy .
Zasilający do SM6 Wireworld Stratus , najlepiej wersję 5.2 2m ( około 350zł )

rikus

Serdeczne dzięki Panowie, w kontakcie-wszystkiego dobrego!

andrycki

Co by odświeżyć wątek. Jestem po zakupie i zmianach w NAD 356 bee, u Muda44 oczywiście. Przed i po robi sporą różnicę. Wzmacniacz wymaga jeszcze konkretnego wygrzania ale już po paru dniach słuchania jest zdecydowanie lepiej. Mam Arcama 10 z którego jestem bardzo zadowolony ale kilka lat słuchania tego wzmacniacza spowodowało że postanowiłem coś zmienić, czegoś poszukać. Ciekawy jestem jak po wygrzaniu i ustabilizowaniu dźwięku będę odbierał Nada ale jak na razie jestem nastawiony optymistyczne. 
Micro Seiki DD-7, JVC JL B44, CEC BD-6000 (mod.) LAR LPS-1, Black Cube SE, Ortofon Quintet Bronze, Audio Technica F-7, Yamaha MC 11, Arcam Alpha 10, NAD 356bee by Muda, Sony E-51, Grundig Box 1500a prof, Telefunken L-50, AKG K-271 Mk II, jakieś kable, jakieś CD.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

andrycki

Micro Seiki DD-7, JVC JL B44, CEC BD-6000 (mod.) LAR LPS-1, Black Cube SE, Ortofon Quintet Bronze, Audio Technica F-7, Yamaha MC 11, Arcam Alpha 10, NAD 356bee by Muda, Sony E-51, Grundig Box 1500a prof, Telefunken L-50, AKG K-271 Mk II, jakieś kable, jakieś CD.

kelo

Witam,
zastanawiam się nad zmianą obecnego zestawu (pioneer a447+pioneer pd5100), który gra z Monitor Audio Bronze 2. Kolumny mam od niedawna i w tej konfiguracji za dużo dla mnie góry. Głównie słucham heavy, death, thrash metalu więc potrzeba coś grającego dołem, stąd wybór padł na Nad 356bee. Tu mam pytanie, czy po modyfikacji bas dalej jest tak wyraźny jak przed? Czy jednak z tymi kolumnami dźwięk będzie wciąż jasny?
Zaznaczę jeszcze, że sprzęt gra w małym pokoju, 2,85m x 5,2m, gdzie kolumny grają na tym krótszym odcinku.
Rozważam też jakiś słabszy model z tego względu że zbyt głośno nie słucham muzyki. Uroku mieszkania w bloku. Obecnie przy Pionierze rzadko kiedy odkręcam na więcej niż 10-15%, a ten mocą bliski jest c356. Przy niższych głośnościach Pioneer nie gra zbyt wyraźnie. Nie wiem czy Nady mają podobnie? Do tej muzyki polecany jest też c326bee, ale też to pytanie, czy zbalansuje MA bronze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GregWatson

Po modyfikacji bas charakterstyczny dla tego modelu znika. Dźwiękowo jest bardziej neutralny i wyrazisty. Ceny Nada spadły więc możesz dostać już po modyfikacji za całkiem niezłą kwotę. Ostatnio widziałem takiego coś za ok 1400 zeta.
Trochę tego i trochę tamtego też.