Niepolecani sprzedawcy sprzętu audio

Zaczęty przez GregWatson, Maj 17, 2018, 17:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Rozpoczynamy nowy wątek bo chcemy wiedzieć za co płacimy często grube pieniądze a co później okazuje się totalną klapą.
Tak ku przestrodze. Zapraszam do dzielenia się swoimi wrażeniami.
Na początek coś co mnie zastanowiło.





Tak z zaciekawienie przeglądam rodzime portale aukcyjne i od dłuższego czasu zauważyłem pewne modele gramofonów tej marki ale takie chyba nie do końca oryginały. Ciekawe bo są opisane jako DD-40 ale nimi nie są. Być może autor ma w tym określony cel bądź zrobił to w sposób celowy mając jakiś ciekawy sens zaistnienia takich właśnie wersji. Bardziej z ciekawości o tym piszę niż z jakieś negacji samego wyrobu. Ciekawe jest też to, że same nalepki na tych gramofonach mówią nam, że jest to właśnie taki model a nie inny.

Możemy zobaczyć mianowicie dwa takie egzemplarze:
(nie będę pokazywał fotek by nie być posądzonym o kopiowanie praw autorskich).

Oto one:

http://allegro.pl/retrospekcja-vintage-audio-micro-seiki-piano-hit-i7305328254.html#thumb/1
http://allegro.pl/retrospekcja-vintage-audio-micro-seiki-piano-hit-i7305325411.html#thumb/1

z wyglądu raczej przypominają model Micro Seiki SOLID 1 acz nie do końca.

https://www.ebay.com/itm/Micro-Seiki-SOLID-1/332550434635?hash=item4d6d8cef4b:g:UBoAAOSw3WxaQ6v3

Być może fajne ale cena trochę  :o   Ale co tam, być może się mylę i ma być to faktycznie coś klasowego. ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Mnie to wygląda na Solid1 z dorobioną nową, większą (dla niepoznaki) plintą.
A wydrukowanie dowolnych naklejek w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu.

Piterski

Cytat: McGyver w Maj 17, 2018, 17:44
Mnie to wygląda na Solid1 z dorobioną nową, większą (dla niepoznaki) plintą.
A wydrukowanie dowolnych naklejek w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu.

Chciałem napisać to samo.
Przypuszczam, że na fali popularności modelu DD-40 właściciel tego sklepu próbuje naciągnąć naiwnego klienta.
Coś jak Chiński znaczek CE nie będący europejskim odpowiednikiem Europejskiej Deklaracji Jakości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Generalnie lubię ładne i to w dodatku pięknie odnowione sprzęty i jeśli chodzi o cenę to nic mi do tego - każdy może sprzedawać w kwocie jaką sobie wymyśli ale wprowadzanie w błąd to już moim zdanie deczko nie ta droga.
Generalnie myślę, że to ogólnie jest "składak".
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Takie jednym słowem nie wiadomo co ???
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Maj 17, 2018, 17:50Chciałem napisać to samo.
Przypuszczam, że na fali popularności modelu DD-40 właściciel tego sklepu próbuje naciągnąć naiwnego klienta.
Coś jak Chiński znaczek CE nie będący europejskim odpowiednikiem Europejskiej Deklaracji Jakości.
Wygląda to fatalnie, to jest usiłowanie oszustwa. Takie praktyki zasługują na potępienie. Uważam że należałoby nagłośnić tą sytuację gdzie się tylko da. Mleko się rozlało, niech teraz sklep ponosi konsekwencje.

vasa



Cytat: McGyver w Maj 17, 2018, 17:59
Cytat: Piterski w Maj 17, 2018, 17:50Chciałem napisać to samo.
Przypuszczam, że na fali popularności modelu DD-40 właściciel tego sklepu próbuje naciągnąć naiwnego klienta.
Coś jak Chiński znaczek CE nie będący europejskim odpowiednikiem Europejskiej Deklaracji Jakości.
Wygląda to fatalnie, to jest usiłowanie oszustwa. Takie praktyki zasługują na potępienie. Uważam że należałoby nagłośnić tą sytuację gdzie się tylko da. Mleko się rozlało, niech teraz sklep ponosi konsekwencje.

Tym bardziej "dziwne" że to profesjonaliści są i raczej nie ma mowy o pomyłce [emoji852]️

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Nawet nie pacze na pozostałe bo to lipa.  :o
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Toż to kant w żywe oczy.
Numer seryjny ...brak.
Naklejka DD40 fake trzeba by to zgłosić.

Piterski

Tylko na allegro nie ma już takiej opcji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Maj 18, 2018, 21:09Tylko na allegro nie ma już takiej opcji.

A ja właśnie zadałem pytanie sprzedającemu.

tomekkk1

Cytat: Piterski w Maj 18, 2018, 21:09
Tylko na allegro nie ma już takiej opcji.

Na dole strony, pomiędzy "O sprzedającym" a sponsorowanymi masz "Zgłoś naruszenie zasad":



:)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


malg

ja bym się tak nie ekscytował, czy to oryginał czy nie

1. Znana firma warszawska wkłada gramofony w nowe plinty, nakleja logo i sprzedaje w cenach - no powiedzmy wysokich

2. Jesli ktos chce kupić, zapłacic -  to jego sprawa
    (no zgadzam się ze to nieuczciwe, ale taki obecnie świat nie do końca oparty o uczciwosc,
     a  w koncu pewnie kazdy z nas kupił coś od chinczyka ze znaczkiem innego producenta, czasem nieświadomie, czasem świadomie)

Chyba polałem oliwy  :o ;D ;D ;D

malg

a żeby nie było,
nie miałem na celu obrany sprzedawcy,
tylko refleksje nad zjawiskiem - chyba obecnie powszechnym

McGyver

Samo włożenie gramofonu w nową (obiektywnie patrząc ładną) plintę i wystawienie go w dowolnej cenie nie budzi kontrowersji.
Ale zrobienie naklejki "DD-40" i naklejenie na dupę tego urządzenia to chamówa pierwszej wody.
Dzieki naszemu działaniu retrospekcja zmieniła opis aukcji i starannie usunęła foty na których dało się odczytać inkryminowaną naklejkę. Nasze działania przyniosły więc pewien efekt. Efekt bata, ale zawsze.
Niech wiedzą że "wielki brat" patrzy  ;)


A ty Frywolny ciesz się, masz namacalny dowód na to że AM to już opiniotwórcze forum  :P


Piterski

Obawiam się, że to raczej skutek tego co ja zrobiłem, a nie opiniotwórczości AM.
Napisałem do Retrospekcji ostrego e-maila z podpisem i złożyłem skargę w allegro.

Wolałem zareagować, a nie podniecać się tym, że takie sprawy trzeba trzymać w tajemnicy przed konkurencją.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Maj 19, 2018, 14:07Obawiam się, że to raczej skutek tego co ja zrobiłem, a nie opiniotwórczości AM.
Napisałem do Retrospekcji ostrego e-maila z podpisem i złożyłem skargę w allegro.
Też tak uważam, zwłaszcza że wczoraj to zapowiadałeś. Ale chciałem jakoś połechtać Frywolnego  :P


BTW, też pisałem skargę do allegro, ale oczywiście zlali to ciepłym moczem.
Cytat: Piterski w Maj 19, 2018, 14:07Wolałem zareagować, a nie podniecać się tym, że takie sprawy trzeba trzymać w tajemnicy przed konkurencją.
Ta, a przy okazji w tajemnicy przed potencjalnymi poszkodowanymi. Co prawda powątpiewam by ktoś to nagle kupił, ale nie jest to niemożliwe.
Reasumując, dobrze zrobiłeś.

GregWatson

Tyle co wpadłem do chałupy, faktycznie pozmieniali opisy ale powstały nowe dwa modele PM-1 i PM-19 - nigdy o takich nie słyszałem. Pozostawili jedynie w niektórych modelach (składakach) opis że to Solid-1. Jedno trza im przyznać - robią ładne te "składaki". Szkoda tylko, że ceny są takie kosmiczne ale to już inna kwestia.

Wiem, że pewnie są i tacy, którzy lubią ładnie zrobione gramofony nawet jeśli nie wyglądają i różnią się znacznie od oryginału. To kwestia smaku. Ja natomiast w przypadku odnawiania gramofonu wszystko pozostawiłbym tak jak w oryginale (nie zmienię wysokości plinty czy też rodzaju materiału z jakiego był wykonany). Każdy lubi ładne "mebelki".

Jeśli ktoś zbudowałby na bazie Micro Seiki swoją wersję gramofonu i o tym napisał, że nie jest to oryginał - to byłbym pełen podziwu dla jego twórczości a jeszcze nie daj Boże ładnie wyglądał to ręce składają się same do oklasków.

Także jestem pełen podziwu dla tych kolegów, którzy podjęli takie próby u nas na forum. Czapki z głów. Moje gratulacje. Aż miło się ogląda takie cacka.

Na koniec jedynie dodam, że nie tylko gramofony.
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Z dużą obawą obserwuje coraz częstsze "kanty" w sieci.
Na alle ostatnio dwa razy interweniowałem (nie chodziło o audio) ale niestety standardem staja się  "pomyłki przy wysyłce" czy zmanipulowane opisy.
Ten gramofon to był znakomity przykład chamskiej manipulacji bo niby nie DD40 a naklej niby jest ....
Jeżeli ktoś przerabia lub wykorzystuje bebechy innego urządzenia to powinno to być wyraźnie napisane (nawet jak wygląda ładniej czy działa w/g sprzedającego lepiej).
Pozostaje tylko takie kwiatki tępić.

frywolny trucht

W opisie aukcji stało bezczelnie MS DD-40. Zmienili to.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nie da sie ukryć, że są to niezłe dziwaki. Jak kiedyś Audio Extasa z Berlina:
http://allegro.pl/retrospekcja-vintage-audio-zestaw-hi-fi-unitra-i7333411931.html?reco_id=ee2d4801-5c3f-11e8-a3a5-6c3be5bbd028#thumb/1

"Na sprzedaż jeden z piękniejszych zestawów Hi-fi Stereo lat 70/80 firmy Polskiej UNITRA.
Stan techniczny oraz wizualny bardzo dobry, całość po przeglądzie serwisowym w naszej firmie, gwarancja 6mies.
Modele widoczne na real-foto.
Sprzedaje wraz z kolumnami UNITRA również po calkowitym odrestaurowaniu.
Sprzęt w 100% oryginalny , działa na fabrycznych ustawieniach.
Piękne stereo i krystaliczność, zero podbarwień, brak jakichkolwiek rezonansów, piękna scena stereo, dzwięk bardzo naturalny na wysokim poziomie.
Bardzo atrakcyjna cena.
CAŁOŚĆ ROBI PIORUNUJĄCE WRĘCZ NIESAMOWITE WRAŻENIE WIZUALNE I CO NAJWAŻNIEJSZE RÓWNIEŻ I DZWIĘKOWE."


Siedziba. W bloku za murem. https://goo.gl/maps/yB29PtqGctP2

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


christo

Aż z ciekawości przejadę się tam któregoś dnia...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910