Bezpiecznik i spółka

Zaczęty przez Wieszatiel, Listopad 16, 2016, 12:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

bum1234

Panowie, widzę, że niestety nie macie pojęcia o podstawowych rzeczach, dlatego należy się Wam mały wykład.

Oto cytat z mistrza Pygara:

"Przewodnik na początku pracuje z sygnałem jak rura która na swoich wewnętrznych ściankach ma różne kieszonki, zachyłki, jamki, pory i inne przeszkody, które hamują przepływ sygnału, wyłapują część najdrobniejszych frakcji i zaburzają jego swobodny przepływ. Z czasem gdy mijają kolejne dziesiątki i setki godzin, to wszystko co płynie w nurcie sygnału, można nazwać obrazowo piaskiem o różnej gradacji, ściera i poleruje te wewnętrzne nierówności, aż w końcu ściany stają się idealnie gładkie przez co na końcu rury wypływa idealny strumień z dokładnie takim samym materiałem pod względem ilości, średnicy i wagi co wpada do jej wejścia. Słychać to w ten sposób, że na początku jest bardzo mało detali, dźwięków tła, dalszych planów, daje się odczuć swoisty bałagan na scenie, lekkie lub większe przemieszanie/nachodzenie na siebie źródeł pozornych, bas jest w mniejszości lub brzydki, misiowaty, bez  tempa, zróżnicowania i czystej modulacji itd."

Myślę, że bezpieczniki trzeba koniecznie wygrzać!

;)

gratefullde

Bezpieczniki muszą jeszcze przejść proces kryo. Najlepiej w lodófce obok butelki mocnego acz smakowitego alkoholu. Podawać w jednym czasie, musi działać :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


miniabyr

Cytat: masza w Marzec 29, 2017, 18:39
Ino bez namaczania!
No co ty ,ja swoje namaczam w wodzie . Lepiej przewodzą.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Czyli mam ci dostarczyć ociekające?  :o

vasa

Czyli Frywolny też nie słyszy bezpiecznika ? ;D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

W tym konkretnym odtwarzaczu CD, pomiędzy fabrycznym i tym rosyjskim bezpiecznikiem- tak. Ne słyszę różnicy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Za wyjątkiem jego przepalenia  ;D

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Marzec 29, 2017, 17:43A dokładniej T500mAL  Może w L jest tajemnica?
Cytat: masza w Marzec 29, 2017, 17:45Szukałem tego AL co to za swołocz bo AnJ też takie miał i nic nie znalazłem.
Nie jestem elektronikiem i nie potrafię tego fachowo wytłumaczyć, ale L oznacza zdolność przepalenia podczas uruchamiania. W przypadku bezpieczników L powinny podczas włączania sprzętu na krótko wytrzymywać przeciążenie dziesięciokrotnie większe niż znamionowy pobór prądu.

Al Capone

Jeżeli testujący pisze, że nie słyszy wpływu bezpiecznika na dźwięk to zawsze pozostają dyżurne wytłumaczenia tego stanu rzeczy

1. Za słaby/za tani system.
2. Brak umiejętności odpowiedniego doboru komponentów audio przez testującego.
3. Kiepski słuch.
4. Zła akustyka pomieszczenia.
5. Kiepsko zrealizowane płyty.

Można jeszcze dorzucić argument pro bezpiecznikowy, który z miejsca kładzie przeciwnika na łopatki
1. Ja słyszałem.
2. Żona w kuchni słyszała
3. Koledzy (nie audiofile) też słyszeli.

vasa



Cytat: Al Capone w Marzec 29, 2017, 21:19
Jeżeli testujący pisze, że nie słyszy wpływu bezpiecznika na dźwięk to zawsze pozostają dyżurne wytłumaczenia tego stanu rzeczy

Al.
Ja postanowiłem pójść o krok dalej.
Ja nie słyszę bezpieczników a priori, bez testowania.
To pozwala odeprzeć argumenty że ktokolwiek inny słyszał lub nie [emoji50]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Al Capone

Cytat: vasa w Marzec 29, 2017, 21:30To pozwala odeprzeć argumenty że ktokolwiek inny słyszał lub nie

W zasadzie to szach i mat. Przygotowanie na każdą ewentualność i do tego podparte logiką :)

frywolny trucht

Cytat: masza w Marzec 29, 2017, 20:25
Za wyjątkiem jego przepalenia  ;D

Tak od razu się nie poddawały. Kilka podmian nie robiło na nich wrażenia. A drugi to nawet parę godzin pograł :)

Cytat: rudy-102 w Marzec 29, 2017, 21:15Nie jestem elektronikiem i nie potrafię tego fachowo wytłumaczyć, ale L oznacza zdolność przepalenia podczas uruchamiania. W przypadku bezpieczników L powinny podczas włączania sprzętu na krótko wytrzymywać przeciążenie dziesięciokrotnie większe niż znamionowy pobór prądu.

Dzięki. To by sporo wyjaśniało. Czyli muszę szukać z L. Tak, tak- zepsuję niektórym humor i zapodam sobie lepsze bezpieczniki  ;D Może usłyszę  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes


MAC

Low Breaking Capacity - to by tłumaczyło zjawiska występujące u frywolnego.

Melepeta

No i 5 zł w plecy :)
Mnie kiedyś padł Hi-Fi Tuning. Ten był grubo ponad 10x droższy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: Melepeta w Marzec 30, 2017, 22:45Ten był grubo ponad 10x droższy.
Bo pewnie z linii premium ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Uj tam ze srebrnymi. W sąsiednim wątku dilują już bursztynowymi  ;D

gratefullde

I to może być to. Ja kupuję te bursztyn y. Zawsze miałem do nich słabość.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Czy bezpieczniki o oznaczeniach 5TT500mA i T500L to jest to samo ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

Nie

" Według standardu IEC rozróżnia się nie dwa rodzaje wkładek (T− zwłoczne i F – szybkie), tylko pięć: FF –bardzo szybkie, F – szybkie, M −średnio szybkie, T –opóźnione, TT – zwłoczne. "

5 przed TT oznacza pewnie czas opóźnienia, ale nie jestem pewien

http://www.edw.com.pl/pdf/k01/63_102.pdf

cz.1  powyzszego artykułu - http://www.edw.com.pl/pdf/k01/62_099.pdf

i cz.3 - http://www.edw.com.pl/pdf/k01/64_102.pdf

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

Dzięks:) na kolegę zawsze można liczyć :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

rudy-102

Może tu się czegoś dowiesz.

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

Jacek, a gdzie ty je pakujesz? zrób jakieś foty wnętrza pre, jak już go rozbierasz.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe