Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek


miniabyr

Fajne te Tannoy'e ,ale trzeba mieć na uwadze ,że to studyjny klamot i może być specyficzny w brzmieniu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Mój przyjaciel kupił taką właśnie Yamaha'e ze 3 lata temu za 4000zł. Widzę,że cena nie bardzo się zmieniła od tamtego czasu.To bardzo dobry monitor!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Cytat: miniabyr w Marzec 11, 2015, 18:25To bardzo dobry monitor!
No co Ty. Każdy polski audiofil wie, że Yamaha nie gra, tylko potrafi skutery robić ;)

jamówię

Cytat: kangie w Marzec 12, 2015, 08:43
Cytat: miniabyr w Marzec 11, 2015, 18:25To bardzo dobry monitor!
No co Ty. Każdy polski audiofil wie, że Yamaha nie gra, tylko potrafi skutery robić ;)

Nie dziw się,współczesna Yamaha Audio to niestety gówno jadowite,ktoś kto nie miał szczęścia poznać innej,wcześniejszej Yamahy,ma takie zdanie i trudno mu się dziwić. Ja też uważam,że dzisiejsza Yamaha to robi dobre jednoślady,bo nawet fortepiany są cieńutkie.

kangie

#281
Troszkę przesadzasz. Gitary elektryczne, keyboardy, procesory efektów, sprzęt estradowy, seria wzmacniaczy, amplitunerów stereo czy KD - nie są wcale złe. Patrząc na dość niskie ceny zakupu- wychodzi rewelacyjny stosunek jakości do ceny. To moje zdanie, poparte doświadczeniem.

Miałem w domu kilkanaście wzmacniaczy różnych marek, różnych klas. Gdyby choć jeden znalazł się, który zagra zdecydowanie lepiej niż moja obecna Yamaha R-S700, to kupiłbym bez wahania. Niestety nie trafiłem jeszcze na taki wzmacniacz ;)

To własnie dzisiejszy sprzęt audiofilskich marek często jest kupą łajna i ludzie to konsumują.

Niektóre nowe kolumny Yamahy potrafią zdziwić i zagrać lepiej niż dzisiejsze produkty np. firmy Sonus Faber (podobnej klasy). Ostatnio nawet rozmawiałem o tym z elemem (Tomkiem). Jak przeczyta i będzie miał ochotę, to o może coś skrobnie. Chyba że boi się opinii rasowych audiofili, brzydzących się napisem "YAMAHA" ;)

Zauważcie, że Yamaha nie winduje cen jak inni.

Cytat: jamówię w Marzec 12, 2015, 10:38bo nawet fortepiany są cieńutkie.
Grałeś na takim czy informacje zassałeś z sieci? ;)

jajacek1410

Fortepiany raczej cienkie nie są.
Jeżeli na Konkursie Chopinowskim Yamaha jest jednym z trzech do wyboru, to o czymś to świadczy. 
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

ano, rozmawialiśmy o przypadku współczesnych słupków Yamahy kupionych w promocji w TOP-HiFi przez kolegę. Made in Indonesia, czarny lakier fortepianowy, idealne do salonu. Jak na 1800 zł (ok. 3000 bez promocji)  to zagrało bardzo dobrze. Nie tak jak wyglądało ale jednak dużo lepiej niż Elac czy B&W w tej cenie, to byli bezpośredni konkurenci. Z dość suchym i spokojnym wzm. Pioneera z lat 80-tych stworzyły całkiem udana kombinację. Jest troche misiowato ale nic nie razi w tym dźwięku.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut

Ta Yamaszka to dobry target, tylko trza dobrze kolumny dobrać :) Co do gramiaka, rozumiem, że musi być nowy?

elem

Cytat: frywolny trucht w Marzec 11, 2015, 15:09Tej chwili 3880 zł co daje prawie 52 zł za płytę...

poszło za 4606 zł, prawie 61 zł za LP. Jeśli kiedyś wyjdą wznowienia, to pewnie nie będa tańsze.
Czyli to była chyba okazja :)





Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Ktoś kto oferuje trzy ramienia,niewątpliwie ma kłopoty z...fleksją ;D

elem

bo to są ramienia właśnie, ramienia do ranienia, podwójne igły, ostre jak kopie.
wojna  bydzie, wungiel je we wsi!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: kangie w Marzec 17, 2015, 07:18wersja max

Jeszcze powinna być wersja hiper max z tampondrukiem zamiast taśmy malarskiej :)

elem

A to nie jest taśma tłumiąca drgania tylnej ścianki?  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Marzec 17, 2015, 22:01A to nie jest taśma tłumiąca drgania tylnej ścianki?

Na to nie wpadłem. Niechybnie masz rację. :)

kangie

#297
O, ja pierniczę, rzeczywiście tłumi drgania, a jakże ;)
2mm pasek bitumenu sprawdziłby się lepiej.

frywolny trucht

Mnie zastanawia jak to się stało, że coś co wygląda jak wygląda na aukcji, czyli polepione sznurkiem i śliną, zmieniło się w taką ładną, niebieską płytkę? Aukcja wygląda na prowokację jakąś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SVART

Cytat: frywolny trucht w Marzec 18, 2015, 10:56zmieniło się w taką ładną, niebieską płytkę? Aukcja wygląda na prowokację jakąś.

Bo ta ładna wersja była zrobiona specjalnie dla króla hi-second-endu, Eleberotha :).