Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kwotowo to jeszcze do przyjęcia. Niemniej trzeba jeszcze mieć dobre kasety... Czekam z niecierpliwością na relacje :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Zupełnie przez przypadek ale chyba kupiłem dość dobrego tego deka  :o . Pochwaliłem się  na fejsie i temat zrobił się dość rozwojowy . DR 10 jest podatną jednostką na tuning .

cdt

#302
Jestem po nagrwaniu bardziej wymagającego materiału . J. Garbarek ,, Pleaces ,, ECM 1978 .
Kaseta Sony metal typ CD it IV  . Bias 70 us EQ . Topowa kaseta i to słychać . Dek podłaczony bezpośrednio pod pre Waldka . Wkładka AT 33 PTG/II . Nie gra gorzej z kasety niż z płyty . Ale to musi ocenić osoba niezależna bo ja stronniczy jestem  :P albo już głuchy  ;D . Albo EV są takie ujowe że nie pokazują różnicy itd

vasa

Cytat: cdt w Marzec 31, 2018, 16:14Nie gra gorzej z kasety niż z płyty .
Ale różnicę słychać ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

No ja nie słyszę  :o różnicy . G-36 czy inne szpulaki dodają od siebie takiego mięsa a ten kaseciak nie dodaje nic . Ale tak jak pisałem . Wpadnie któryś z kolegów to porównamy .

cdt

Płyta zanabyta na dokładkę żeby obniżyć jednostkowy koszt transportu . Japońskie tłoczenie z 1970roku  za 15 dolców . Stan VG+ z mocnym plusem jak to Japończycy . Master bardzo dobry . Przestrzennie i naturalnie . Mam wrażenie że jestem na sali koncertowej . Polecam


cdt


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

No to popłynełem kasetowo  :o . Licytuje uszkodzonego Dragona w ładnym stanie wizualnym . Jeszcze 7 dni . Mam namiary na dobry choć drogi serwis w GB . Bedzie Smok  ;D
No i wyjdzie taniej niż drut cardasa  :P >:D

amati74

Cytat: cdt w Kwiecień 06, 2018, 18:55
No to popłynełem kasetowo  :o . Licytuje uszkodzonego Dragona w ładnym stanie wizualnym . Jeszcze 7 dni . Mam namiary na dobry choć drogi serwis w GB . Bedzie Smok  ;D
No i wyjdzie taniej niż drut cardasa  [emoji14] >:D
Ale cie wzięło....

McGyver

Mnie też kiedyś wzięło. Skutek jest taki, że na zapleczu leży sterta magnetofonów. Tak z dziewięć sztuk. Tylko nie wiem po co. Od dawna nie mam ochoty ich używać choć jest wśród nich i Akai GX75 i jakiś trójgłowicowy wysoki Pioneer z Dolby S...

cdt

To tak trochę z powodu zyca w PRL  >:( . Wzięło mnie na Naka a nie kaseciaki . Za komuny nie było szans na taki sprzęt . Teraz  mogę sobie pozwolić . Za to pliki mnie zupełnie nie wciągneły po raz kolejny .  Jestem produktem lat 80 tych XX wieku  :o

amati74

Cytat: cdt w Kwiecień 06, 2018, 19:46
To tak trochę z powodu zyca w PRL  >:( . Wzięło mnie na Naka a nie kaseciaki . Za komuny nie było szans na taki sprzęt . Teraz  mogę sobie pozwolić . Za to pliki mnie zupełnie nie wciągneły po raz kolejny .  Jestem produktem lat 80 tych XX wieku  :o
Ty to ten co z okna wystaje? Czy ten w bagażniku?

cdt

To zdjęcie z sieci z Polonezem  ;D . A to Pewex  >:D

amati74

#314
Cytat: cdt w Kwiecień 06, 2018, 19:57
To zdjęcie z sieci z Polonezem  ;D . A to Pewex  >:D
Pewex to był raj [emoji16]

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

cdt

Licytacja . Uszkodzony na razie 600 euro


cdt

Tak mniej więcej kosztują w ładnym wizualnie stanie do remontu .

cdt

ECM za 12 zeta  ;D . Kupione z ciekawości . Nie mam z czym porównać ale gra fajnie  ::)

amati74

Cytat: cdt w Kwiecień 06, 2018, 22:56
ECM za 12 zeta  ;D . Kupione z ciekawości . Nie mam z czym porównać ale gra fajnie  ::)
Fajna kasetka

cdt

Dziś Mirek dał mi preamp w zastępczej obudowie do posłuchania . Pierwsze wrażenia pozytywne . Jedyną wadą tej konstrukcji są V capy które do wygrzania potrzebują z 400 godzin  :o . Więc ewentualne poprawki też muszą poczekać .

cdt

Zasilanie dual mono też w zastępczej obudowie

cdt

O ile nic się nie zmieni to wpadnie jutro Miniabyr i mnie oświeci czy to gra czy nie  :P . Ja mam generalnie lekki przesyt audiofili w tej chwili .

miniabyr

Bardzo jestem tego pre ciekawy. !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !