Technics SL-1200Mk2 i co dalej ?

Zaczęty przez muda44, Grudzień 01, 2018, 11:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: elem w Grudzień 01, 2018, 15:19
Cytat: muda44 w Grudzień 01, 2018, 15:06Yamaha RN-803D

Obawiam sie , że  sekcja pre-phono  (MM) , to taki dodatek, jak kwiatek do kożucha w tym cyfrowym kombajnie.

Właśnie dlatego nie chciałem pisać jakie pre bo same pre tu nie gra:)
Jak zwał , tak zwał , gra BARDZO DOBRZE .



elem

Recenzje ma znakomite, ale nigdzie nie piszą o dźwięku z gramiaka.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Shure M97xE da Ci trochę wiecej basu ale kosztem wszystkiego innego. Miałem i wywaliłem bo IMHO to muł jest.
Akcesoria typu mata wiele nie wniosą (o ile cokolwiek), jeżeli wkładka ma być MM to poczytaj wątek Frywolnego gdzie opisał sporo wkładek.
Rezygnacja z zewnętrznego phono oznacza że istotnego progresu nie będzie. Poprzez zmianę VTA możesz zmienić nieco balans tonalny, ustawienie azymutu może poprawić czystość przekazu (chociaż nie wiem czy to działa podobnie w MM-kach jak w MC)
Możesz też dodać trafa i założyć MC.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: vasa w Grudzień 01, 2018, 15:44
Shure M97xE da Ci trochę wiecej basu ale kosztem wszystkiego innego. Miałem i wywaliłem bo IMHO to muł jest.
Akcesoria typu mata wiele nie wniosą (o ile cokolwiek), jeżeli wkładka ma być MM to poczytaj wątek Frywolnego gdzie opisał sporo wkładek.
Rezygnacja z zewnętrznego phono oznacza że istotnego progresu nie będzie. Poprzez zmianę VTA możesz zmienić nieco balans tonalny, ustawienie azymutu może poprawić czystość przekazu (chociaż nie wiem czy to działa podobnie w MM-kach jak w MC)
Możesz też dodać trafa i założyć MC.

Dlatego Was się pytam o rozsądek cenowy w tym przypadku :)
A co Ty byś polecił ?
2M Bronze znasz ?

cdt

Jak miałem 1210 mk2 to wisiała na nim wlasnie 2M Bronz . Zgrywa się . Ale szkoda kasy na tak drogą MM . Kup sobie denon dl 110 . To MCHO . Nie pokaże wprawdzie pod pre MM pelni  możliwości ale to i tak lepsza i tańsza opcja od Bronza . Ramię technicsa pozwala na zawieszenie szerokiej gamy wkładek . Wg mnie to genialny napęd i bardzo solidne ramię . Popatrz sobie na YouTubie co ludzie na nim wieszają . Gratuluje zakupu .


muda44

Cytat: cdt w Grudzień 01, 2018, 18:53
Jak miałem 1210 mk2 to wisiała na nim wlasnie 2M Bronz . Zgrywa się . Ale szkoda kasy na tak drogą MM . Kup sobie denon dl 110 . To MCHO . Nie pokaże wprawdzie pod pre MM pelni  możliwości ale to i tak lepsza i tańsza opcja od Bronza . Ramię technicsa pozwala na zawieszenie szerokiej gamy wkładek . Wg mnie to genialny napęd i bardzo solidne ramię . Popatrz sobie na YouTubie co ludzie na nim wieszają . Gratuluje zakupu .

Ten Denon raczej nie pod pre do MM

Jak gra Bronze ?
Słyszałeś AT440 ?


He he ...
Kilka miesięcy temu sprzedałem prawie nowego Luxmana L505uX :)
Gramofon zostaje ;)

cdt

Cytat: muda44 w Grudzień 01, 2018, 19:17Jak gra Bronze ?
Słyszałeś AT440 ?
Miałem obie te wkładki . AT jest detaliczna 2M ma więcej dociążenie srednicy . Masz bardzo dobry gramofon . Masz klasową resztę toru a już na starcie skazujesz tor analogowy na porażkę . Średnia MC i dobre pre klasy Husarii to minimum żeby gonić Twoją cyfrę .
Nie słuchałem Filipka ale ma bardzo pochlebne opinie . Moze lepiej było by kupić vintage MM niż te nowe

muda44

Cytat: cdt w Grudzień 01, 2018, 19:21
Cytat: muda44 w Grudzień 01, 2018, 19:17Jak gra Bronze ?
Słyszałeś AT440 ?
Miałem obie te wkładki . AT jest detaliczna 2M ma więcej dociążenie srednicy . Masz bardzo dobry gramofon . Masz klasową resztę toru a już na starcie skazujesz tor analogowy na porażkę . Średnia MC i dobre pre klasy Husarii to minimum żeby gonić Twoją cyfrę .
Nie słuchałem Filipka ale ma bardzo pochlebne opinie . Moze lepiej było by kupić vintage MM niż te nowe
A czy 2n Bronze ma więcej basu od 440 tki ?

Ja nie chcę gonić cyfry ;)
Z dysku gra mi tak że nie chcę nic innego. Tej wygody nic nie przeskoczy .
CD i gramofon sa dodatkami na wolne półki stolika .
Coś fajnego , ładnego , takie grające " gadżety " .
Miał być gramofon Pioneera za 1500zł , jest ponad 2x droższy Technics . Nie przesadzajmy .
Dobra druga wkładka , bez kombinacji :)

Inaczej znowu się wciągnę ....


cdt

Ma inny bas . Bardziej ,, rozlazły ,, ergo może się wydawać że ma go więcej . Do preampu integra  MM kup jednak Ortofona . Tylko czy aby musisz Bronza . Tu i Red wystarczy do tego pre .

muda44

Cytat: cdt w Grudzień 01, 2018, 19:44
Ma inny bas . Bardziej ,, rozlazły ,, ergo może się wydawać że ma go więcej . Do preampu integra  MM kup jednak Ortofona . Tylko czy aby musisz Bronza . Tu i Red wystarczy do tego pre .


Mając AT440 cofać się do 2M RED ?
To nie jest fabryczna integra i to naprawdę GRA .
Gdyby grało przeciętne to bym albo sprzedał albo Wam D nie zawracał .
Uważam że warto chociaż trochę się postarać :)

cdt

To nie cofanie . To są zupełnie inne szkoły grania . AT to jest żyletka . Ortofon gra środkiem . Miałem i Reda i Brona .
Teraz niby 2M Bronz jest tańszy niż kiedyś . To może idż po bandzie i kup Blacka .
Bubusie bardziej się kiedyś u mnie podobał 2M Bronz . Za to Piterskiemu 440 MLB :) . No i co Pan na to :)

vasa

Cytat: muda44 w Grudzień 01, 2018, 18:47A co Ty byś polecił ?
2M Bronze znasz ?
Ja zawsze twierdzę to samo - najlepsza MM-ka jest gorsza niż najtańsza MC.
Po doświadczeniach z Shure i jakimiś Ortofonami  kupiłem 20 lat temu MC i tego się trzymam.
Jeżeli zafiksowałeś się na wkładce to kup co Ci przyjdzie do głowy ale maksimum efektu możesz uzyskać tylko z lepszym pre.
Nie kupuj, pożycz coś naprawdę dobrego i wtedy usłyszysz na co stać ten zestaw.
Mając taką wiedzę zdecydujesz czy Ci się podoba.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

EmilioE

Ta AT440 naprawdę nie jest zła!
Ortofony Bronz i Black grają mocno średnicą i to jest trochę krok w bok, ale nie wiem czy w dobry bok    :D
Jeśli inaczej w MM, to Goldring, ale on będzie trochę mniej "analogowy".
Ja bym zostawił AT, jeśli chcesz mieć drapaka jako dodatek, a nie czynić z niego pełnoprawne źródło.
Naprawdę...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500


EmilioE

Bardzo dobrze się sprawuje!   :D
Co MC, to MC, mimo iż szlif słabszy niż Goldring 1012.
Dlatego też koledze radzę jak wyżej.
Dokupiłem jej drugi headshellek, żeby miała swój własny.
Przydałoby się drugie ramię, ech...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Cytat: cdt w Grudzień 01, 2018, 19:52Za to Piterskiemu 440 MLB :)
Szczególnie jak ją podłączyliśmy przez Sensora to mnie zamurowało. Drajw szybkość i bas ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Tu cdt zapodał ciekawą propozycję Denona DL-110. Ja powiem szczerze, że z Denonkami mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia ona różni się zupełnie od AT-440 MLa ale może to być ten kierunek, który szuka właśnie kolega muda44. Jakie są Wasze odczucia? Bo to już parę złotych jest a może to być taka wkładka docelowa z MM-k.
Trochę tego i trochę tamtego też.

christo

Pre cię troszkę ogranicza. Jak dobre by nie było, jest to tylko MM bez regulacji. Ale jeśli ma zostać, możesz spróbować Denona DL-110. To wysokopoziomowa wkładka MC grająca w denonowskim stylu. Może ktoś ma do wypożyczenia. U mnie dl110 zastąpiła at440. Teraz mam dl103 i to chyba najdłużej grająca u mnie wkładka. Nie bardzo mam pomysł czym ją zastąpić. Możesz więc pomyśleć jeszcze o dl103 plus trafa.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

muda44

Ale czy ten Denon 110 nadaje się do ramienia o masie 12gr i pre MM 47 kilo ?
Ma szansę to zagrać ?
Co oznacza Denonowskie granie i różnica 110 vs 440 ?

Kolejne pytanie .
Przymierzam się do Nagaoki MP-110
Czy wkładka 6.5g , podatność: 6,0 x 10-6 cm/dyne i te 12gr ramie to dobry pomysł ?

Jaki headschell do tego ?

GregWatson


Denon DL-110

WYSOKONAPIĘCIOWA WKŁADKA MC

    podłączenie do zwykłego wejścia gramofonowego MM

    pasmo przenoszenia 20 Hz – 45 kHz
    napięcie wyjściowe 1,6 mV
    impedancja wyjściowa 160 ohm
    masa 4,8 g


Czyli zagra.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: GregWatson w Grudzień 02, 2018, 11:16

Denon DL-110

WYSOKONAPIĘCIOWA WKŁADKA MC

    podłączenie do zwykłego wejścia gramofonowego MM

    pasmo przenoszenia 20 Hz – 45 kHz
    napięcie wyjściowe 1,6 mV
    impedancja wyjściowa 160 ohm
    masa 4,8 g


Czyli zagra.


Nawet piszą że zalecane obciążenie:    47kOhm
Ale jak gra i czy pasuje do tego ramienia ?

christo

Tak sobie pomyślałem - możesz jeszcze spróbować coś z serii Grado prestige black. To ciekawie grająca wkładka o charakterystycznym brzmieniu. Dodatkowo za nieduże pieniądze. Jedyny feler jest taki, że ponoć wkładka brumi z niektórymi napędami. Ja nie miałem z tym problemu ale niektórzy się skarżyli. Poszukaj.
A jeśli chodzi o setup wkładki, do sl1200 można dokupić takie plastikowe coś:

Choćby  TU
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Cytat: muda44 w Grudzień 02, 2018, 11:14podatność: 6,0 x 10-6 cm/dyne i te 12gr ramie to dobry pomysł ?

Podatność jest wg japońskiej skali. Ta Nagaoka ma porównywalną podatność do Ortofona 2M red.
Do ramienia w Technicsie w sam raz.