Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Spytałem bo z boku wygląda jakby przewidziano otwory pod  chrom. Hmm, gdyby nagrywali na chromie musieliby przekładać obudowy  ::) ::) Może po prostu nie stosuje się i nie stosowało chromówek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

#2026

elem

Nie tylko Japończycy, mam amerykańskie Blue Note'y na chromie
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

 ;D

LampowY

Cytat: elem w Styczeń 17, 2019, 20:09mam amerykańskie Blue Note'y na chromie
Dej nacieszyć gały fotkami  ::)

elem

Dawno temu wklejałem w wątku o kasetach, ale wyszukiwacz nie chce znaleźć  >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GB

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 17, 2019, 19:51
Spytałem bo z boku wygląda jakby przewidziano otwory pod  chrom. Hmm, gdyby nagrywali na chromie musieliby przekładać obudowy  ::) ::) Może po prostu nie stosuje się i nie stosowało chromówek.
A kolor taśmy brązowy czy grafitowy?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Cytat: kefas w Styczeń 17, 2019, 11:58Jedna z lepszych żelazowych. TDK AD-X. Rocznik 89'więc dobry rok.
TDK AD-X i TDK SA to były moje ulubione :).

cdt

W walce o jak najlepsze osiągi mojego kasetowego dziadka dotarła nowa rolka do KX 830 .
W sobotę będę pierwszy raz w życiu wymieniał rolkę w kaseciaku . Może nie zostanie mi garść śrubek i sprężynek po operacji .

cdt

Wrócił do mnie Dragon po serwisie . Mechanika cicha , praktycznie 0 szumu przy nagrywaniu bez dolby . Artur mi tłumaczył co tam wymieniali ale nie pamiętam . Wychodzi że przeszedł dodatkową kalibracje przy okazji . Odebrałem wczoraj i katuje . Odpukać wszystko jest ok . Jak na razie jestem w 100 % zadowolony . Smok dostał też nowego zęba .

Hubertrs

Jesli to nie wielka tajemnica, to czy mozesz uchylic rabka tajemnicy jaki koszt takiego serwisu?

cdt

Serwis był w cenie magnetofonu . Cała epopeja jest opisana .  Mam roczną gwarancje na magnetofon .

LampowY

Dzisiaj się do nich wybieram pogrzebać w paździerzu  ;D

Hubertrs

Cytat: cdt w Styczeń 18, 2019, 12:44
Serwis był w cenie magnetofonu . Cała epopeja jest opisana .  Mam roczną gwarancje na magnetofon .
Pytam z ciekawosci bo swojego akajca zanioslem, chlop powiedzial £100 i 2tygodnie, minelo juz 1,5 takze przebieram nogami z niecierpliwosci

cdt

To dużo chyba nie powiedział . Podstawowy serwis Dragona w Dani to 250 euro bez części . Same regulacje . Taki sam serwis w GB to okolo 500 euro . Brytyjczycy się cenią .

Hubertrs

No tak tyle ze akajec to nie Dragon

cdt

Na roboczo godziny przy grzebaniu nie ma znaczenia czy to Akai Unitra czy Sony .

Hubertrs

No tak ale roni roznice ile w ciagu tej godziny zrobisz, moze akajca rozbierzesz , ustawisz i poskladasz w godzine, a dragon potrzebuje 5 godzin na taka sama czynnosc, zreszta ja tam do kieszeni nikomu nie lubie zagladac. Chcialbym juz troche ponagrywac   >:D

cdt

A tego to ja już nie wiem . Każdy kaseciak to masa roboty .

Hubertrs

W sumie tak, tez by mi sie nie chcialo za stowe grzebac

cdt

W sumie nie są to wybitne realizacje . Producent zachwalając tą płytę pisze że utwory zostały dobrane z różnych wydań żeby zapewnić jak najleszą jakość . 
CD jest bardziej szczegółowe . Wokal jest bardzie do przodu i jest czystszy . Ale coś za coś CD jest bardziej skompresowane .
Taśma wprowadza uspokojenie dźwięk jest bardziej płynny . Przy wolnych utworach to duży atut przy szybkich już nie.
Po 30 minutach słuchania  wydaje się że oba wydania grają na tym samym poziomiem . Słucham całego utworu na CD jest dobrze . Po przelączeniu na taśmę jest spokojniej ucho odpoczywa .



muda44

Cytat: cdt w Styczeń 17, 2019, 20:22
;D

Pokażę to zdjęcie żonie jak powie że przeginam z klamotami :)

cdt

Ciekawe czy mi się przyda przy opreacji rolka kx 830  ::) . Tak to jest jak wejde w regały z młotkami . Zaraz wszystko mi się przyda  ;D

cdt

A więc tak . Rozkeciłem zdjąłem rolkę zabrałem się za wybijanie i się poddałem . Po podpowiedzi żeby część zmrozić w końcu udało mi się wybić trzpień . A już myślałem że będę musiał wysyłać rolkę do Marka na wyciskarkę . Dobrze że FB tym razom podpowiedzial fachowo . Do tego jeden małolat wziął mnie pod ambicję  :o .

cdt

Tyle reklama

Opakowanie zawiera dwa flakony z płynami: do głowic magnetofonowych oraz do wałków prowadzących i części gumowych.

W opakowaniu znajdują się także patyczki owinięte niepylącym materiałem służące do czyszczenia "na mokro" poszczególnych elementów odtwarzających magnetofonu kasetowego lub toru magnetofonu szpulowego.


Zbaczymy co to za płyn do rolek . Zanabyłem
https://allegro.pl/oferta/plyn-do-glowic-magnetofonowych-nagaoka-am-804-7642738503?snapshot=MjAxOS0wMS0xOVQxNTowMzowMC41NDhaO2J1eWVyOzU1MjQxOTQ3NTY3Zjk0OTE0YmVjOWVjZGQxYTljNGQyMjliMzE1NmVmNGEyMjAzMGI4ZDZlYWY5MzYwZjI2Y2M%3D