Audio Video Show 2015

Zaczęty przez SVART, Listopad 06, 2015, 23:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

fioni

Frywolny - super relacja.  Podziwiamy że to wszystko spamiętałeś - pełen szacun [emoji6] [emoji4]

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2015, 09:34Cytat: wireless w Wczoraj o 23:23

    A co to takiego ? Bo display sugeruje granie z plików ... ?


Nie wiem, facet grzebał na kolanach w czymś co wyglądało jak mała starodawna centralna telefoniczna :)

Czy tam stoi Fryderyk?

frywolny trucht

Dzięki fioni, ale zdecydowanie nie wszystko, a na Narodowym mózg mi się sfilcował i w pewnym momencie wszystko grało tak samo, sporo  też zdjęć nieostrych i nie zapodałem. Załapałem się np na zamknięty pokaz JBL 6600 z integrą Marka Levinsona i pan najpierw opowiedział co to je i że kolumny mają ultra twitter, niesłyszalny dla ludzi. Następnie puścił muzykę i cisza. Na sali konsternacja, potem głupawka- tłum- chyba słyszę,  tak ja też, no fajnie gra. Pan prezenter speszony mówi, że nie- jakiś problem i gmera. Palnęło mi się, żebyśmy zaśpiewali więc my ( myszerej w domyśle). To był sygnał, że trzeba spieprzać z odsłuchów :)


Cytat: rudy-102 w Listopad 09, 2015, 18:47Czy tam stoi Fryderyk?

Pojęcia nie mam, ale ten leżący na podłodze głośnik każe przypuszczać, że to ta sama co rok temu ekipa :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

W zasadzie mogę się podpisać pod wszystkim co Arek napisał. Pamięci pozazdrościć.
Mój dźwięk to oczywiście u Pawła a potem...  Manley. Bardzo mnie się podobało. I zdaje się że nie jest to sprzęt za pierdylion złociszy. Arek tego Manleya nie zauważył bo to 6 piętro było i rozpamietywal jeszcze wrażenia z siódmego ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Choc osobiscie nie przepadam za takimi imprezami, to gratulacje za pamiec i foty.  :)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Listopad 09, 2015, 19:58
Choc osobiscie nie przepadam za takimi imprezami, to gratulacje za pamiec i foty.  :)
Ja pojadę jeszcze kiedyś ale na pewno nie pociągiem...  Brrrr...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Czy ktoś z Was mógł posłuchać prezentacji Metz'a  i The Beatles z taśmy?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Niestety nie a bardzo chciałem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Frywolny dzięki za ciekawe opisy i fotki, szczególne dzięki za foto altusów  ;)
wykonane są bombowo :o posłuchałbym ich  :-\albo może lepiej nie, by czar nie prysł :(
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

 ;)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Zachęciłem i za rok się widzimy?
:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: fioni w Listopad 09, 2015, 18:17Frywolny - super relacja.
Podpisuję się czterema kończynami.
Gdybyście jeszcze coś więcej napisali o tym co w głowę lub ucho zapadło najbardziej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Cytat: vasa w Listopad 09, 2015, 20:44co w głowę lub ucho zapadło najbardziej.
o właśnie :)
Pozdrawiam S.CH.

fioni

Cytat: vasa w Listopad 09, 2015, 20:44
Cytat: fioni w Listopad 09, 2015, 18:17Frywolny - super relacja.
Podpisuję się czterema kończynami.
Gdybyście jeszcze coś więcej napisali o tym co w głowę lub ucho zapadło najbardziej.
Osobiście i ogólnie to najbardziej zapadły mi w głowie pokoje gdzie grały gramofony i lampy [emoji6] firm nie pamiętam bo po przejściu 5 pięter w Sobieskim na ostatnich dwóch już miałam pewien mątlik,  który utrzymał się do dnia następnego na Narodowym [emoji12] a nie sorki jedną pamiętam - niestety tą najdroższą - MBL [emoji2] [emoji4] [emoji6]

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

miniabyr

Mnie rozczarowała prezentacja na bogato czyli Acoustic Signature z ich największym gramofonem i kolumny Wilson Audio. Hmmm jeśli tak grają duże pieniądze i jest to high end to ja wolę zwykle hi fi. Oni byli jeden pokój od nas ,więc mogłem tam wpadać. Może za dużo oczekuję ,ale sprzęt za milion złotych nie powinien pozostawiać jakichkolwiek wątpliwości.Nie byłem też zachwycony pokojem Audio Tekne - z tego samego powodu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: fioni w Listopad 09, 2015, 20:58jedną pamiętam - niestety tą najdroższą - MBL   
Fioni, wcale się nie dziwię. Ja po KAŻDEJ wystawie wyjeżdżałem z przekonaniem że najpierw jest MBL, potem dłuuugo nic i jakaś reszta.

Cytat: miniabyr w Listopad 09, 2015, 21:35jeśli tak grają duże pieniądze i jest to high end to ja wolę zwykle hi fi.
Wiedzę co to jest hajend i duże pieniądze to mamy od kolegów stąd i tamtąd. Tak więc dziwnym nie jest.
Ale może coś Cię jednak zachwyciło lub, przynajmniej, pozytywnie przykuło na chwilę?

Moje szpiegi np wróciły zafrapowane bardzo, nowym ramieniem Schroedera o konstrukcji tangencjalnego pivota. Cena, jak to w RCM-ie, odjechana ale pomysł ciekawy i ma potencjał. Trzeba będzie gdzieś wyhaczyć do posłuchania.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ja kwestię, co zapadło w mojej pamięci najbardziej, muszę przemyśleć. Bo zaraz jeszcze jakieś wariaty lecieć gotowe i kupować. Po co ma być na mnie :) Ani ja wyrocznia, ani przemyślana. Poczekajmy choć do tego drugiego :)
p.s. Są jakieś zdjęcia tego Szredera?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

A widziałeś cennik?  :)

elem

#170
Ponad miesiąc temu, w wątku o tangencjalnych pivotach, pisałem o wrażeniach ze spotkania z tym ramieniem. Owszem, duże wrażenie robi też cena :(   Ale tak grającego winyla nie słyszałem nigdy, a sporo topowych zestawień miałem okazję nausznie poznać. Chyba zńów wybiorę się do kolektury ;)

Zresztą, o jakich pieniądzach my tu mówimy..., mamy tanie hobby :)

"Obraz włoskiego malarza, tworzącego i mieszkającego w Paryżu, Amadeo Modiglianiego "Naga śpiąca" został sprzedany w poniedziałek wieczorem na aukcji w Nowym Jorku za rekordową sumę 170,4 mln dolarów."

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/modigliani-obraz-naga-spiaca-sprzedany-za-170-mln-dolarow,593307.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: masza w Listopad 10, 2015, 08:44A widziałeś cennik? 
Cytat: vasa w Listopad 09, 2015, 23:14Cena, jak to w RCM-ie, odjechana
Ja nawet nie muszę na cennik patrzeć. Wystarczy że wiem kto sprzedaje :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#172
Zastanowiłem się. To będzie ocena bez względu na cenę i będą to różne szkoły grania, kolejność przypadkowa, po prostu wór najlepszych prezentacji wg mnie: Goldmund, MBL, Bodnar Audio, Grobel Audio,  Chińszczyzna na Esach, Mc Intosh, Einstein Audio.
Gdybym słuchał tylko muzyki poważnej ze śpiewami- dołączyłbym Holophony (Grjapudła).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Vasa ja niestety nie mam żadnego ulubionego  pokoju z dźwiękiem ,bo nie byłem w stanie ruszyć się z własnego :( . Dodatkowy skutek uboczny po Audio Show to chwilowy wstręt do dźwięków. Nie jestem wstanie jeszcze słuchać muzyki. Wczorajszy dzień spędziłem w CISZY. Może dziś wieczorem zapodam sobie jakieś plumkanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#174
To jest ciekawe,że kiedy rozmawiam ze znajomymi na temat ostatniej wystawy,to przeważa opinia ,że tak naprawdę nigdzie fajnie nie grało. Jakieś pojedyncze "strzały" wystawców ,klęska wielkich w stosunku jakość brzmienia do ceny.To jakaś masochistyczna impreza się robi ,gdzie "wszyscy" stękają ale walą drzwiami i oknami aby pocierpieć.  :P Żle było kiedyś w Sobieskim,źle jest na Stadionie N. (w sensie brzmienia)Rozmawiałem ze wszystkimi moimi przyjaciółmi którzy parają się tym hobby i naprawdę w większości to rozczarowuje ich brzmienie niemal wszystkiego na tej wystawie.Jedyni zadowoleni to grono przyjaciół ,którzy przyszli nasyć oko ,popatrzeć na nawiedzony lud audio i pójść do domu słuchać muzyki na multimedialnej wierzy.  :o Oni byli zadowoleni! ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !