Audio Video Show 2015

Zaczęty przez SVART, Listopad 06, 2015, 23:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Część ludzi przyjeżdża się spotkać, zupełnie jak my :) Ja tam jestem happy, że byłem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Listopad 10, 2015, 18:47
Cześć ludzi przyjeżdża się spotkać, zupełnie jak my :) Ja tam jestem happy, ze byłem.
Fajnie  i też jestem zadowolony i to wcale nie z powodu brzmienia. Ale serio pytam.Na ponad 100 wystawców ,odliczając sprzętowy plankton i ludzi z Marsa to w jakim procencie fajnie grało? 3% ;4% ;5%?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Grało fajnie niestety tylko w nielicznych przypadkach. Do niektórych pokoi nie chciało się wcale wchodzić, część można było spokojnie zaliczyć ze względów czysto estetycznych.
Generalnie powinno się notować uwagi i pstrykać zdjątka na pamiątkę, ja wielu zestawów po prostu nie pamiętam, dla mnie to zbyt wiele jak na raz. Może faktycznie całość przenieść na Narodowy, przyjechać na 3 dni i każdego dnia coś zobaczyć, usłyszeć. Sobieskiego zaliczyliśmy 7 pięter w chyba 3 godziny, tempo mieliśmy znakomite. Omijaliśmy wrzeszczące sale, jak darło ryja to nie wchodziliśmy.
Mocno potraktowaliśmy to AS jako imprezę towarzyską. No i dobrze. Ja się bardzo cieszę z poznania Was i z wizyty u Pawła, za którą dziękuję gospodarzowi.

Zupełnie osobnym tematem powinny być słuchawki. Tu potrzeba czasu i cierpliwości by dokonywać odsłuchów na nich. Obecnie nie mam serca do nauszniaków ale widziałem, że cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ano właśnie. Orfeusze były? Ktoś widział?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

No właśnie Andrzej ja jestem zadowolony z poznania Waćpanów.Serio. Dla mnie brzmienie na AS to męka  i rozczarowanie. Nie wiem skąd to się bierze ,bo nie jestem osobnikiem  zblazowany -to jakby nie patrzeć moje hobby. Ciężko było na wystawie znaleźć sprzęt  ,który nie kosztował by poniżej 10.000 za całość . Czyli co kupujemy coś za 100 000 na którym świetnie grają 3 płyty ,albo świetnie brzmi wokal ,ale już fortepian niekoniecznie.Nie wiem co o tym mysleć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

fioni

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

gratefullde

Cytat: miniabyr w Listopad 10, 2015, 19:11Dla mnie brzmienie na AS to męka  i rozczarowanie.

Ja byłem pierwszy raz, dobrze, że przyjąłem założenie by nie spodziewać się za wiele. Mimo tego całego audio zawrotu głowy, można by było pokusić się o wybór zestawu grającego. Albo się prezentującego. Fajnie stały Transrotory :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: fioni w Listopad 10, 2015, 19:16
Cytat: miniabyr w Listopad 10, 2015, 19:11z poznania Waćpanów.
A Waćpanny to co? ;D heheheh

I Waćpanny również . Przepraszam najmocniej.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Cytat: miniabyr w Listopad 10, 2015, 19:11
No właśnie Andrzej ja jestem zadowolony z poznania Waćpanów.Serio. Dla mnie brzmienie na AS to męka  i rozczarowanie. Nie wiem skąd to się bierze ,bo nie jestem osobnikiem  zblazowany -to jakby nie patrzeć moje hobby. Ciężko było na wystawie znaleźć sprzęt  ,który nie kosztował by poniżej 10.000 za całość . Czyli co kupujemy coś za 100 000 na którym świetnie grają 3 płyty ,albo świetnie brzmi wokal ,ale już fortepian niekoniecznie.Nie wiem co o tym mysleć.

Miniabyrze,
Bo to o to chodzi, IMHO, niestety. Większość ludzi właśnie w ten sposób kupuje - cenami. Jak coś jest drogie, to musi być dobre... Na takich wystawach nie znajdziesz, moim zdaniem, zbyt dużo sprzętu dla przeciętnego Kowalskiego, który, w swojej klasie cenowej byłby wybitny - bo to się po prostu nie kalkuluje. Lepiej (z punktu widzenia handlowca) wystawić coś drogiego - bo to i zwróci na siebie uwagę, a na dodatek - zwróci na siebie uwagę osób, które byłyby w stanie wydać np. kilkaset tysięcy na parę klocków ...
Ja - z jednej strony - nie lubię takich imprez, z drugiej - żałuję, że nie byłem w stanie do Was dołączyć - właśnie - z czysto towarzyskich powodów, przeciążony robotą. Mam nadzieję, że w przyszłym roku coś więcej czasu uda mi się wygospodarować.
Pozdrawiam, Wireless

miniabyr

To trzeba "ją"traktować w kategoriach towarzyskich. :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Cytat: miniabyr w Listopad 10, 2015, 19:24
To trzeba "ją"traktować w kategoriach towarzyskich. :)

Tak właśnie mam nadzieję móc ją potraktować w przyszłym roku :) W tym nie wyszło, niestety.
Pozdrawiam, Wireless

fioni

Odnośnie jeszcze tego przykuwania uwagi, to był jeden pokój gdzie walnęło mnie hipnozą  ;)

(SVART pozwolisz, że skorzystam z Twojego zdjęcia, bo nie wzięlim aparatu, a z komórki to kit, a nie zdjęcia wychodzą)
W pokoju tym, owym  (zważywszy na nasze tempo) to znacznie przekroczyliśmy limit czasu, znaczy się, że jednak przykuło. Dźwięk, jak dla mnie  całkiem, całkiem, obracające się szpule więziły na krześle, a saksofon stojący po boku - dopełnił reszty hahhaaha  :D ;D

autor zdjęcia: SVART/audiomaniacy.pl

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

miniabyr

 :) Czy miałaś okazję posłuchać The Beatles ze szpulaka? Jak wiecie ja ostatnio oszalałem na punkcie szpulaka właśnie i uwierzcie mi wiem co mówię. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ideą targów (jakichkolwiek) jest nawiązywanie kontaktów biznesowych a nie pokazywanie cudów na kiju.
W większości branż, jeśli nie jesteś na targach to nie istniejesz.
Większość osób, które nie ma na co dzień styku z biznesem mylnie interpretuje taką imprezę.

Tu chodzi o kontakt z żywą osoba (klient - sprzedawca). To taka gra wstępna przed dalszymi "baraszkami" ;).
Łapią kontakt, wzajemne zaufanie i dogadują już w domowych pieleszach szczegółów dotyczących wypożyczenia, doboru elementów itp...
Ze źle dobranymi zestawami to też nie jest taka oczywista sprawa, że firma wystawiająca się jest głucha i źle dobiera sprzęt.
O tym nie decyduje gust i ucho tylko co-op found producentów :)

Także bierzcie te targi z przymrużeniem oka. To wcale nie musiało super grać i jeśli grało źle to o niczym nie świadczy.

fioni

Cytat: miniabyr w Listopad 10, 2015, 19:36Czy miałaś okazję posłuchać The Beatles ze szpulaka?
nie mieliśmy - ale nawet już o tym nie wspominaj - wiemy, że miało to się odbywać w piątek na Narodowym, ale plany - spontany poszły w inne tany
mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieć okazję kiedyś :)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

miniabyr

Cytat: masza w Listopad 10, 2015, 19:38Także bierzcie te targi z przymrużeniem oka. To wcale nie musiało super grać.
Maciek ja to wiem ,ale zobacz ile jest relacji na temat brzmienia i jakie to wywołuje emocje.......na Audiostero 41 stron i chyba to nie koniec.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Listopad 10, 2015, 19:42Audiostero 41 stron i chyba to nie koniec.
Erotomani gawędziarze  :)
A SITE zarabia.

SVART

#192
Cytat: fioni w Listopad 10, 2015, 19:32Odnośnie jeszcze tego przykuwania uwagi, to był jeden pokój gdzie walnęło mnie hipnozą   

Bardzo proszę, choć foto tylko ze srajphona :). Zaiste tak w pokoju Grobel Audio było, ujęło mnie i nie tylko mnie. Wróciłem tam jeszcze dwa razy, w tym na sam koniec wystawy w niedzielę (sala była pełna, w przeciwieństwie do pustej z Loganami). Świetne i namacalne brzmienie, choć wiadome, że nie wszystkim musiało się podobać.

Jaki Orgnizator aka Eleberothu jest pewnie każdy wie, ale jednego nie można mu odmówić: organizuje świetną imprezę (z pewnymi wpadkami) i za to należą mu się serdeczne podziękowania (ciekawe jakie sprzęty będzie miał w odsprzedaży w swoim kramiku po AVS :) ). Gdyby ją całkowicie przenieść na SN, to ja nie widzę sensu jeździć do Monachium, koniec kropka. Na SN wbrew pozorom są bardzo dobre warunki, lepsze niż w Sobieskiem, ale jak to już pisał Masza - przecież na taką imprezę nie idziemy się wsłuchiwać, ale poznać nowych ludzi, porozmawiać etc. i tak ja też tę imprezę traktuję. A najlepsze są afterparties :).

Odnośnie samego AVS. Poza Ktemami podobało mi się szczególnie (gdybym nie robił zdjęć tych tym systemom, które mi się podobały, pewnie pamiętałbym ich ok 50% max :) ):

- Raidho Acoustics z Solution (choć w Monachium podłogówki Raidho grały jeszcze lepiej);
- kolumny z systemem Cary Audio;
- kompletny system McIntosha (był "drive" i to w rocku chodzi). Specjalnie przyniosłem Steviego na 200g., żeby posłuchać na tym systemie (leciała prawie cała płyta);
- Vivid Audio w sobotę, choć z wyglądu to zupełnie nie moja bajka;
- tuby Włodka na SN;
- TAD z systmem Naima;
- Dynaudio Contour S3.4 SE z Accupasem (700?) i Octave V80 (dźwięk tego systemu zaskoczył nas niezmiernie, na tyle, że potem ściągaliśmy resztę bandy, aby utwierdziła nas w przekonaniu - głęboko schodzący bas, trzeba było usłyszeć te organy, świetnie w hard/rocku, ja nie mam pytań);
- STX, tutaj kompletna niespodzianka w kontekście jakość dźwięku / cena. Bardzo przyzwoity dźwięk za małe pieniądze. Tutaj też wpadałem z różnymi osobami i podzielały moje wrażenie. Gdybym szukał kolumn do ok. 5-6k PLN nowe wybór byłby jeden.

O tym co mi się nie podobało lub mnie rozczarowało z przyczyn politycznych nie będę się wypowiadał, bo zaraz będzie, że gucio słyszałem i gucio się znam - w takich przypadkach dajmy pole do popisu takim miszczom "piura" jak redaktorro Robercio :).

SVART

#193
Cytat: masza w Listopad 10, 2015, 19:43A SITE zarabia.

Już zaraz zarabia :). To są cienkie bolki, śmiech na sali. SITE to grupa wspierających się kolesi (moderacja + pseudo-branża i kilka innych osób, które zawładnęły forum AS).

fioni

Cytat: SVART w Listopad 10, 2015, 20:39Bardzo proszę, choć foto tylko ze srajphona

no proszę proszę a z mojego to kicha wyszła ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

frywolny trucht

Mnie bawi podejrzenie, że jakby każdy miał na piersi karteczkę z nickiem, okazałoby się, że to jakiś forumowicz, któregoś forum, plus ewentualnie osoba towarzysząca, albo zabrana dla zarażenia "pasją"  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SVART

W pewnym momencie nie wiedziałem, czy się przedstawiać z nicka, czy z imienia :).

gratefullde

Cytat: SVART w Listopad 10, 2015, 21:06W pewnym momencie nie wiedziałem, czy się przedstawiać z nicka, czy z imienia .

Już miałem Cię ścigać bo Arek powiedział, że właśnie przechodziłeś... ale tłok był się zrobił ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART

trzeba było za za'hałasować :)

gratefullde

Cytat: SVART w Listopad 10, 2015, 21:44trzeba było za za'hałasować

Za rok może :( Oby ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9