Philips 22 rh 432

Zaczęty przez Mikut1982, Czerwiec 16, 2019, 17:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Dzięki wam wszystkim za miłe słowa. Wczoraj i dziś z rana słuchałem pod beomaster, grało to dość przyzwoicie .  Po dłuższym odsłuchu zauważyłem że tylko niektóre utwory brzmią dobrze.  Jak puściłem acoustik guitar to zastanawiałem się skąd tyle basu z tak małych i płytkich skrzynek.  Piterski mi to uświadomił, beomaster gra dość specyficznie.   Dobrze jest mieć porównanie, grałem nimi już pod saba i wtedy grały słabo.  Jednak te drobne nieszczelności jak zmurszała gąbka i otwór z tyłu kolumienek dawały oznaki kiepskiego brzmienia.   Narazie gram na starych kabelkach, czekam aż przyjdzie kabel klotz 2x1,5mm,. Ma przyjść jutro. Co do oleju biofa- to jest dobry ale mam go w macie i fornir wygląda troszkę ponuro, wykorzystam go na pierwsze warstwy a na ostatnią zawsze pujdzie Osmo. Osmo mam w delikatnym połysku i po nim drewno jest ożywione,. Całkowity połysk odpada za bardzo się świeci.  Być może spalon znajdzie  w sobotę trochę czasu i wpadnie na odsłuch i on to lepiej opiszę, ja nie mam jeszcze takiego doświadczenia.  Wstępnie jesteśmy tak umówieni. Niestety wtyki din2 w tych kolumnach mam nowe a one są już kiepskiej jakości. Ciekawe czy klotz coś jeszcze zmieni. 

Mikut1982

Jest kabelek.  Mimo ze to 2x1,5 jest dosc gruby.  Idealnie wpasuje sie w otwór kolumienek i wtyk din2. Jeszcze dziś go zamontuje.

Mikut1982

Teraz kabel siedzi ciasno, niema luzu..

spalon

Kolejny raz dzięki gościnności Mikut1982 no i oczywiście jego małżonki było mi dane posłuchać tych niewielkich głośników , nie wiem z kąt w tych kolumienkach tak potężny bas , faktycznie robi to wrażenia , ogólnie bardzo przyjemnie się tego zestawu słucha ale mam wrażenie że mają problem z niektórymi partiami średnich tonów które momentami brzmiały drażniąco i nieprzyjemnie być może trzeba by było dobrać do nich inny wzmacniacz / amplituner bo może tutaj być problem że nie zgrywają się do końca z Beomaster .

Piterski

Bo słuchacie i oceniacie je na amplitunerze, który liniowo zestrojony na pewno nie jest.
Jeśli te kolumny są dedykowane do jakiegoś innego amplitunera to może też nie są uniwersalne i wtedy najlepiej słuchać i oceniać taki zestaw, a nie pojedyncze komponenty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spalon

Masz rację też tak uważam. Dla tego jak już czasem jakieś głośniki trafiają do mnie na testy staram się je podłączyć pod różne wzmacniacze

Mikut1982

Ale Radek sluchalismy ich też na amplitunerze saba 9250.

Mikut1982

Na początku była saba 9250 dopiero puzniej były pod beomaster.  Moglo sie troche pomieszać.  Bo za dużo tego było, raz grał rank arena z kolumnami  R. A L55.   Potem saba z L55 i saba z philips i beomaster z philips.  Ale fakt  czasem gitara z nich była dla mnie drazniąca. 

Mikut1982

Z żalem pozegnałem się z beomaster 900 i kolumnami b&o ht 600..  No ale dostałem taką sumę jaką chciałem bez targowania.. .  I kupiłem jeszcze jedno radio rank arena t 2600.  Moze z dwóch zrobie jedno.  A najlepiej by było jakbyś w domu posłuchał sobie na spokojnie tych philips ów.  Może u ciebie pod arcam lepiej zagrają.  Chętnie ci je udostępnię.

paul_67

Cytat: Mikut1982 w Czerwiec 17, 2019, 17:48Pytanie, czy do fornir drewniany czy sztuczna okleina?
Cytat: Mikut1982 w Czerwiec 17, 2019, 17:48Bo na zdjeciu wyglada na sztuczną okleine.
Jest to najprawdziwszy fornir.Zeszlifowałem rysy i pomalowałem bo mnie to drażniło.Teraz pozostało tylko położyć olej.


Mikut1982


paul_67

Bardzo dobrze.Po oleju będę widział czy za bardzo się nie rożni od drugiej kolumny.

spalon

No faktycznie nie pamiętam dokładnie z czym grało jak ten środek by taki drażniący wydawało mi się że właśnie pod Beomaster

Mikut1982

Sam nie pamiętam.  Czy ten srodek to może być kondensator też?

spalon

Kiedyś te głośniki robili jako dedykowane pod konkretne amplitunery / magnetofony itp i z nimi grały najlepiej , my możemy ewentualnie dopasować naszym zdaniem najlepsze połączenie jakie mamy na ten moment dostępne być może z uda się coś dopasować pod nie .

spalon

Wtedy zobaczymy czy tę dziurę da się czymś załatać a może na innym sprzęcie w ogóle jej nie będzie